Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ugye ez nem magzatvíz? Keménye...

Ugye ez nem magzatvíz? Keményedett a hasam, c2000, az orvosom ezért írt fel progeszteron lágy kapszulát hüvelyi használatra. Sokat fekszem, ma délután amikor felkeltem éreztem valami melegséget mintha folyt volna. Lehet a kapszulától? 34km

Figyelt kérdés
2021. szept. 18. 19:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a progi.
2021. szept. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Most off de kemenyedesedre jó lenne a progeszteron? Pláne egy 34 hetes terhességnél? Nem az orvost akarom megkerdojelezni de ilyet még nem hallottam korábban pedog a harmadik babámat várom.

Kemenyedesre magnéziumot szoktak adni vagy emelni az adagot.


Mit kaptál amugy? Utrogestantol nekem borzalmas sárga sűrű krémes folyásom lett ami igazából a fel nem szívódott gyógyszer volt ( de csak a 12.hetig kellett alkalmaznom..)

2021. szept. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

31 hetes vagyok, és a 16. héttől használom az Exeltist koraszülés megelőzés céljából, méhnyak elégtelenség miatt.

És a kérdésedre a válasz: igen, a progitól lehet ez a folyás. Nekem is ilyen, minden nap, sőt, ahogy halmozódik, csak rosszabb.

2021. szept. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
És #3as, Neked is azóta feküdni kell, vagy valamennyire élhetsz aktív életet? A méhnyakrövidülést sikerült vele megállítani?
2021. szept. 19. 10:49
 5/5 anonim ***** válasza:

Engem meg is műtöttek, a progeszteron csak megtámogatásra szolgál. Nem kell feküdnöm, mert eddig tart a cerclage-om, és még nem kezdett el rövidülni a méhnyak.


Viszont az előző terhességemnél a 18. héttől már csak 1,5 cm méhnyakam volt, és 2 cm-re nyitva volt a belső méhszáj. Abból sürgősségi műtét lett, és a végéig fejjel lefelé megdöntve kellett feküdnöm. Csak wc-re, és 2 naponta egy gyors zuhanyra kelhettem fel. Akkor is kaptam a progit, és még +20 hetet sikerült ráhúznunk, és végül a 38. hétig jutottunk.


Az ezelőtti (iker)terhességemet viszont sehogy sem sikerült megmenteni a méhnyak elégtelenségtől. Műteni már nem lehetett, kaptam a progit, fejjel lefelé feküdtem, egyáltalán nem kelhettem fel, semmire sem; de a 20. héten elveszítettük sajnos Őket.


Szóval van az a helyzet, amikor használ, és van, amikor már nem.

2021. szept. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!