Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ilyen ürüggyel ki lehet rúgni...

Ilyen ürüggyel ki lehet rúgni egy kismamát?

Figyelt kérdés
Párom anyukájanak az ismerőse védőnő akitöl azt hallotta hogy mivel én kismama vagyok és a cégnél még nem tudják hogy babát várok ne szóljak hanem hamarosna menjek el táppénzre és onnan jelezzem nekik hogy terhes vagyok és nem megyek dolgozni már. A próbaidőm lejárt de még csak 5 hónapja vagyok a cégnél , közbejött a baba , tervezetlenül. 11 hetes vagyok. Szóval a védőnő szerint ha bejelentem hogy babát varok hiába a próbaidő vége koronavirus miatt siman kirughatnak. Tudtok erről valamit?

2021. szept. 19. 09:03
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
97%
Nem rúghatnak ki simán, a védőnőd sötét. Jelentsd be írásban, hogy legyen nyoma is, a biztonság kedvéért.
2021. szept. 19. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
95%
Nem tudok róla, hogy a korona változtatott volna azon, hogy a kismama védett. Azért ettől hangos lett volna a média.
2021. szept. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
95%
Baromság
2021. szept. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
96%
Onnantól, hogy az orvos lepecsételt papírt adott ki a terhesség tényéről, védett státuszban vagy, akkor is, ha a munkáltató nem tud a terhességről.
2021. szept. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
94%

Jelentsd be írásban a terhességed amikor szeretnéd. Illetve, ha nem nehéz fizikai munkát végzel, akkor nyugodtan dolgozz tovább. Azt hiszem, hogy táppénzen csak addig lehetsz amennyi időt az adott helyen munkában töltöttél vagyis esetedben 5 hónapot, amivel nem húzod ki szülésig.

Egy szó mint száz, a kismama védett.

2021. szept. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Letelt a próbaidőd, nem rúghat ki. Az élő terhesség bizonyításaának pillanatától védett vagy.
2021. szept. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
96%
Kedves 6-os remélem te sem "szaporodtál" és nem adod át a "gyirikednek" ezt a végtelenül primitív szemléletet.
2021. szept. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
10%
Fogadjunk amikor felvettek égre-földre esküdöztél, hogy nem kesz gyerek!
2021. szept. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
1%
Lesz
2021. szept. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
98%

#9


Szoba se kerülhetne a gyerek téma, mert diszkrimináció.

2021. szept. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!