Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Második trimeszter, alhasi...

Második trimeszter, alhasi nyomás, feszülés?

Figyelt kérdés

15 hetes vagyok. Pár napja napközben többször érzek alhasi nyomást, feszülést. Görcsnek nem mondanám, tompa nyomásérzés. Eddig napi 1 MagneB6-ot szedtem, de tegnap több magnéziumot is bevettem. Ma reggel pedig megint éreztem ezt. Próbálok pihenni, de van egy 1 évesem is, mellette nehéz.

Normális ez a feszülés? Lehetséges, hogy megint növekszik a baba, és azért?

Vérzés nincs.

Holnap megyek orvoshoz.



2021. szept. 22. 09:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is jelentek ezért hasonló, Én most 16 hetes vagyok. Tegnap voltam az orvosomnál, azt mondta szedjem a magnéziumot, de minden rendben van, nő a méhen, rendeződnek bent a dolgok, teljesen normális :)
2021. szept. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Normális, de a MagneB6, nem egy nagy magnézium koncentrátumú készítmény. Próbálkozz esetleg Magnosolvval vagy Megnerottal.
2021. szept. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Igen, az előző terhesség alatt is Magnerotot szedtem, ezt most inkább a hányinger miatt ajánlotta a védőnő az elején, de szerintem átállok most is a Magnerotra. Magnosolv is van, azt is bevetem.

2021. szept. 22. 09:23
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én tegnap töltöttem be a 15.hetet. Nekem is van hasonló érzésem, illetve nekem haskeményedésem is van néha. 2x2 magnerotot szedek és így is.
2021. szept. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
#2, az általad ajánlott Magnerot a létező legalacsonyabb dózisú magnézium. Egy tablettában nincs 33 mg tiszta magnézium se. MagneB6-ban van 48 mg.
2021. szept. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A Magnerotot nem azért ajánlják, mert sok benne a magnézium, hanem, mert célzottan jut el a sejtekbe (A Magnerot tablettában a magnézium orotsavval alkot vegyületet (magnézium-orotát), amely egyfajta szállítómolekulaként bejuttatja a magnéziumot a sejtekbe.), a javasolt adagja 3x2 tabletta, pont azért, mert nincs benne “lórúgásnyi” magnézium, viszont, ami van benne, az jobban hasznosul, mint a MagneB6-os. Ennek ellenére közvetlen tapasztalatom valóban nincs vele, én végig Magnosolvot iszom, mert így eggyel kevesebb tablettával kell megszenvednem. (Hozzáteszem, a Magnosolvnak 3x1 az adagja, én 1x1-et iszom, mégsem volt egy görcsöm sem, ha az 1-et kihagytam 3-4 napig (mert feledékeny vagyok a várandósság óta), akkor görcsölt a lábam éjszaka. Abszolút egyénfüggő, hogy kinek mennyi plusz magnéziumra van szüksége.) Nekem a nőgyógyászom a MagneB6-ot nem is ajánlotta, csak ezt a kettőt, pont a hasznosulásuk miatt.


Én csak jót akartam, azt ajánlottam, amit nekem az orvos.


(#2 újra)

2021. szept. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Nekem anno a Magnerot vált be a legjobban, mindig szinte azonnal hatott. Akkor azért is szedtem csak azt, most is ez lesz. Egyelőre Magnosolv megy most, de állandó hasmenésem van a napi 1x1-től is (szerintem a 3x1-től el se mehetnék itthonról 😂), így ha ez elfogy, ebből nem veszek. Pedig amúgy jó lenne.

2021. szept. 27. 08:16
 8/10 anonim ***** válasza:
Magnosolvot oldd fel, de ne idd meg az összeset egyszerre, csak kb. a negyedét. Pont azért "fosat", mert az viszont nagy dózisú. 365 mg tiszta Mg, ha jól emlékszem. Oszd el a nap folyamán. Amúgy: [link]
2021. szept. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi a tippet! Amúgy is borzasztó szerintem az íze, jobb, ha nem egyszerre gyűröm le. 😁

Az a helyzet amúgy, hogy napközben iszom, és mindig másnap reggelre hajt meg, így nem tudom, használna-e az elosztás, de azért kipróbálom.

2021. szept. 27. 12:47
 10/10 anonim ***** válasza:
Reggeli fosás nem feltétlen magnézium eredetű, inkább sérült bélflóra hajlamosít rá. Persze lehet, hogy még nem okoz tünetet önmagában, csak a magnézium rásegít.
2021. szept. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!