Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 11 hetesen legszomj normális?

11 hetesen legszomj normális?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 11+2 járok, pár napja ha, fel kell mennem az emeletre pl, utána 10 percet lihegek. Séta közben 3 perc múlva lihegek, pedig nem rohanok. Vernyomasom 110/70 körül van, pulzusom 100-123. Asthmam nincs, idén év elején vizsgálták. Az tény hogy épp most jövök ki egy brutal erős nathabol, lehet ehhez köze? Ja, tulsulyom sincs, 163 cm 58 kg. Sportos.
2021. okt. 1. 12:03
 1/10 anonim ***** válasza:

Hát háziorvoshoz amúgy is menni kell EKG-ra terhesen, akkor ott a szívritmuszavart is kizárhatják, és ha kéred, biztos meghallgatja a tüdődet is. Ha meg brutál erős nátha netán covid volt, az is okozhat ilyet.

Inkább a terhesség végére jellemző a légszomj, amikor már jóval nagyobb vérmennyiséget kell keringetned, na meg elfoglal bent mindent a baba, így a rekeszizmaid is össze vannak/lesznek nyomva. Most inkább ilyen orrdugulás miatt lehet talán. De mindenképp érdemes kivizsgáltatni. A helyedben véralvadást is nézetnék, kérdezz rá.

2021. okt. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Lehet hozzá köze, de amúgy nekem ez egy első tünet is volt.

5-8 hetesen úgy levert a víz egy emeletnyi lépcsősortól, mintha órák óta hegymenetben lennék. Szédültem, lihegtem, minden bajom volt, pedig szeretek túrázni, aktív életet élek. :D

2021. okt. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem is alacsony a vérnyomásom és a pulzusom 90 fölött van mindig. Most terhesen néha én is érzem, hogy nehezebb levegőt venni, olyankor ha rámérek a vérnyomásomra mindig magas a pulzusom 100-130 körüli, ilyenkor szokott lenni az, hogy le kell ülnöm, mert fáradtnak is érzem magam. A háziorvosom is mondta, hogy amiatt van, mert megterheli a szívemet a magas pulzus és ezért nehezebb a légzés és fáradok. Ha nem folyamatos akkor nem hiszem, hogy probléma lenne, de inkább kérdezz rá a dokidnál.
2021. okt. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek, ekg volt már hétfőn, minden, oké rajta, a, pulzusom 123 volt erre a kiskonyvbe beirta hogy 110....mikor kérdeztem ez nem magas e kozolte h nem, és tök mást ír a könyvbe?? Amúgy marhára nem kompetens orvos, azt se tudta hol a vedono... Nekiallt google keresni... A nátha nem covid volt hanem arcureggyulladas, csak fura hogy most hogy pár napja végre kapok levegőt, most kezdi a liheges. Laborba hétfőn megyek, köszönöm a tippet!!
2021. okt. 1. 12:40
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekem még ekg-t sem csinált a háziorvos, csak egy vérnyomást mért, meg beírta a kiskönyvbe, hogy minden oké. Szóval nálunk sincs sok haszon a háziorvisból.

#3-as

2021. okt. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Az jutott eszembe hogy allergiás is vagyok és ugye 11 hete nem hasznalom az orrspraym, segithet? Szteroidos, de a doktor szerint használható kis adagban. Most is felvittem a tiszta ruhakat és már 150 volt kb a pulzusom..
2021. okt. 1. 13:54
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem a légszomjon nem segít az orrspray, de inkább a dokival egyeztess.

#3 (újra)

2021. okt. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Doki adta 🙃
2021. okt. 1. 15:59
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem 90/60 a vérnyomásom, 100 feletti mindig a pulzusom (135 meg 139 is volt várandósan), a nőgyógyászom kb. idegbajt kap tőle, tiszta ideg a tachycardia miatt, a kardiológusok meg mindig kiröhögnek kb, ha próbálok utánajárni mit lehetne tenni. Szóval így döntse el az ember mi normális, mi nem. ☹️

Az alacsony vérnyomásra figyelj oda, ha szédülsz, légszomjad van, állj meg, ülj le pár percre, ha tudsz! Nekem a 7. héten volt ájulásom miatta, a fejem is bevertem.

2021. okt. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Na az remek 9es..köszönöm szépen, szédülni halistennek nem szoktam!!
2021. okt. 1. 17:44

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!