Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szabad várandósan kádban...

Szabad várandósan kádban fürödni? Vagy csak a zuhany a megengedett?

Figyelt kérdés
2010. szept. 1. 20:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Amíg nincs nyitva a belső méhszáj, addig szabad, csak ne legyen nagyon forró a víz.

"Kérdés:

Sokszor elgondolkodtam azon, hogy egy kismamának szabad e a zuhanyozáson kívül fürödnie a kádban. Tehát beleülhetek -e egy kád kellemesen meleg vízbe? A védőnőm egy alkalommal kifejezetten kért arra, hogy ne tegyem, de sok helyen olvastam, hogy a legjobb mód a kikapcsolódásra, ellazulásra egy kád meleg vízben való relaxálás. Nem tudom, most kire hallgassak.


Válasz:

Én azt mondanám, hogy nyugodtan relaxáljon kádban, csak arra vigyázzon, hogy a víz ne legyen túl meleg, inkább langyos. Ekkor semmi baj nem fog történni.

Dr. Ács Nándor"

[link]

2010. szept. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Végül is a MELEG víz okozhatja a bajt? De mit? Beindíthatja a szülést???
2010. szept. 1. 20:53
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Méhösszehúzodást okozhat és az nem jó.

Ha veszélyeztett terhes vagyok akkor egyáltalán nem szabad ülőfürdőt venned, de ha az lennél akkor mondta volna a dokid.

2010. szept. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"Kellemes lehet egy nem túl forró fürdő. Tévhit, hogy a terhesség harmincnegyedik hetétől nem szabad kádban fürdeni. Ha a méhnyak zárt, semmiféle fertőzés nem kerülhet a méhbe. A fürdés inkább csak annyiban veszélyes, hogy a nehezebb mozgású kismama könnyen elcsúszhat."

Igen, a nagyon forró víz (40fok fölött) alhasi vérbőséget okozhat, ezáltal akár vetélést is. ha kellemes meleg vízbe ülsz bele, nem lesz semmi baj, segíthet ellazulni ebben a hidegben :)

2010. szept. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Terhesség elejétől az utolsó napjáig minden este fürödtem, mert zuhanyozni utálok. Abszolút semmi hatása nem volt rám vagy a babára (nem mozgott többet-kevesebbet...)
2010. szept. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én egészen a 32. hétig nem mertem fürödni, csak zuhanyozni. De mostanság áztatom is magam, egy hőmérővel a kezemben, nehogy forró legyen a víz :-) Azt hiszem 35 fokig lehet melegíteni a vizet.
2010. szept. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet fürödni!Csak arra tényleg kell vigyázni, hogy ne legyen túl forró, mert az nem egészséges, felmelegítheti a magzatvizet is.Én 37 hetes vagyok, és eddig minden nap kádban fürödtem, persze nem órákig, mindig végeztem 10 perc alatt, és soha nem volt forró a víz.Úgy voltam vele, hogy ha a babának jó az én 37 fokos testhőm, akkor mi baja lenne egy 10 perces langyos fürdőtől?Tegnap vizsgált a dokim, most már 1110-es a méhszájam, szóval csak a belső zárt.Akkor azért már rákérdeztem, hogy mehet -e még a kádban fürdés.Azt mondta, persze, most még lehet, szülés után úgysem fog.Semmi bajunk nincs a babával!
2010. szept. 2. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet 37 foknál melegebb a víz a terhesség alatt semmikor. Amennyiben egy ici-picivel melegebb max. 10 perc fürdőzés a megengedett. A forró víz vérbőséget okoz. A hideg-meleg váltakozásos fürdő pedig megakadályozza az aranyér kialakulását. De túlhűteni se szabad a vizet, a kismama nem vacoghat! Nekem ezeket a dokim mondta és azt mondta mivel zárt a méhszáj azt tegyem ami jólesik. Ha lazitó fürdőre vágyok minden nap, legyen, de ha tusolnék inkább akkor tusoljak.
2010. szept. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!!!
2010. szept. 2. 13:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!