Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha korai terhesség alatt...

Ha korai terhesség alatt ágynyugalomra vagyok ítélve, a férjem mehet táppénzre, hogy gondozza a 1,5 éves gyermekünket?

Figyelt kérdés

2021. okt. 11. 23:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Kapsz utána gyedet? (Ha kapsz, akkor nem)
2021. okt. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen. Tényleg, jó hogy eszembe juttatod. Ha lemondok a gyedről, ő azt átveheti és akkor otthon lehet, ezt mennyi idő alatt lehet elintézni?
2021. okt. 12. 00:06
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Fogalmam sincs. Csak azt tudom, hogy a férjem sem lehetett a lanyunkkal itthon táppénzen, mert én kaptam utána a gyedet.
2021. okt. 12. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem így működik… fizetés nélküli szabit tud kivenni max, de hosszú távon nyilván ez sem jó megoldás.
2021. okt. 12. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%

Elmehet táppénzre pl isiásszal.

Csak járjon el kezelésre


4 hónapot saját jogán otthon lesz,senki nem tudja ellenőrizni tényleg fáj-e neki...

2021. okt. 12. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
68%

Jaja, 5, hajra tappenzcsalas.

A férj vehet ki fizetesnelkuli szabadsagot. Tappenz semmiképpen se járna, hiszen senki sem szorul ápolásra.

2021. okt. 12. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
32%
Ha te vagy gyeden, akkor a munkáltató vegyen vissza papíron, kiadja az igazolást, h dolgozol, a gyerek mehet bölcsibe.
2021. okt. 12. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A férj akár fizetett szabadságot is vehet ki, ha még van neki. De persze csak ha a munkáltató megengedi neki.
2021. okt. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm annak, aki írt. A bölcsiben sajnos csak jövőre lesz hely, még a magánbölcsire is hónapokat kell várni. Ezek szerint marad a fizetés nélküli szabi.
2021. okt. 12. 14:38
 10/12 anonim ***** válasza:
:( azért próbáljátok meg a bolcsit. Nekem is azt mondták, hogy jövőre lesz hely, meg hónapok, stb, aztán sokszor telefonáltam és elmondtam, hogy nincs más megoldás, segítsenek. (én mondjuk dolgozni mentem vissza de meltanyolhatnak ezt a helyzetet amiben ti is vagytok, mert ha pl neked be kell feküdni akkor a táppénz már csak 50% lesz és akkor ha még a férjed sem keres az gondolom nektek se jó.) Probalkozzal, hátha felszabadul egy hely. Kitartás
2021. okt. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!