Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hány hetes terhességet képes...

Hány hetes terhességet képes kimutatni az ultrahang? Mikortól érdemes úgy vizsgálni?

Figyelt kérdés
Nekem 2 hete késik a mensim, ma voltam orvosnál, aki nem látott terhességre utaló jeleket sem tapintással, sem a hüvelyi ultrahanggal. Én azért még reménykedek, mert ha a ciklusom végén fogant a baba, akkor talán még nem is láthatná. Vagy nincs igazam?
2010. szept. 2. 10:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Teszteltél?

Mindenképpen tesztet kellene csinálni, az már a beágyazódástól kb egy hét múlva kimutatja.

2010. szept. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Teszteltem, de jóval a "határidőn" túl mutatott pozitívat. Clearblue volt.
2010. szept. 2. 10:18
 3/19 Vilcsianyuja ***** válasza:
ha tényleg a ciklus végén fogant a baba, akkor még 1-2 hét kell, mire az ultrahangon már jól lehet látni a petezsákot. és csinálj új tesztet reggeli pisiből. szerintem sanszos a baba :) majd írd meg, mi a pálya
2010. szept. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Nekem a 8. héten már egyértelműen látszott a petezsák és a szívhang is kimutatható volt. Előtte 5. héten voltam akkor még nem látszott semmi de a teszt kimutatta hogy terhes vagyok.
2010. szept. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm, remélem, nálam is lesz baba. Utolsó válaszolótól kérdezném,h ogy amikor 5.héten orvosnál voltál, manuális vizsgálattal érzett-e valamit?
2010. szept. 2. 11:04
 6/19 anonim ***** válasza:
Én a fogantatás után két héttel és egy nappal voltam először ultrahangon, azaz 4+1 naposan. (Nekem is bőven később fogant mint félidő, így nem a mensitől számoltak).Hüvelyi uh-n már látszott a megvastagodott méhnyálkahártya, és 1,5mm-es petezsák! 4 héttel fogantatás után (6+1-nél) pedig szívműködés.
2010. szept. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Ha két hete késik, azt jelenti kb. 6 hetes lehetsz, akkor már simán mehetsz uh-ra. Nekem már 5 hetesen meg tudták nézni.
2010. szept. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Az hogy két hetet késik, még nem biztos hogy 6 hetes terhes. Mert ha később volt a fogantatás, akkor simán lehet, hogy most pl. csak 4-5 hetes.
2010. szept. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
4 hetesen még nem, de 5 hetesen már látható az uh-n, ha terhes vagy.
2010. szept. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ha valóban baba van, biztos, hogy jóval félidőn túl, a várható mensi előtt 5 nappal fogant.
2010. szept. 2. 14:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!