Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy lehet valakit gyerektartá...

Hogy lehet valakit gyerektartásra kötelezni ha nem akar apasági tesztet csináltatni?

Figyelt kérdés

Tudom hogy ki az apa, és nem akarja támogatni anyagilag a gyerekét így kénytelen vagyok beperelni. De hogy bizonyitom a bíróságon, hogy ő az apa, ha nem hajlandó tesztet csináltatni, mert tudja ő is, hogy akkor perkálhatna? Kotelezhet a bíróság valakit apasági tesztre egyáltalán? Nem sért ez személyi jogokat? Mert ha meg tegyük fel kiderül, hogy mégsem ő az apa (ami lehetetlen, mert tudom, hogy ő az ), akkor ha úgy vesszük őt feleslegesen meghurcoltattak...


Nem tudom ez hogy megy jogilag itt Magyarországon.


2021. okt. 17. 14:20
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
Majd a bíróság kötelezi a tesztre, ez nem kívánságműsor. És ha ő az apa, még a teszt költségét is leverik rajta.
2021. okt. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%

Kötelezi bizony

Drágább is lesz neki, mintha elismerné simán.



Ha nem ő lenne, akkor te perkálnád ki a költséget..

Nem nyilvános a “meghurcoltatás” úgyh ez van..

Senkit nem érdekel

2021. okt. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
97%
Az úgy van, hogy ha te bepereled, akkor őt kötelezik a tesztre. És ha neked van igazad, akkor még ki is kell fizetnie ennek a költségét (, ha meg neki lenne, akkor majd neked). Plusz valahány hónapra visszamenőleg a gyerektartást, amit megállapítanak.
2021. okt. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
És ha ennek ellenére sem megy el tesztre akkor mit kap? Illetve akkor mi van, ha elhagyja időközben az országot? Akkor mégis hogyan találják meg? Mert abban sem vagyok biztos, hogy még itt van Magyarországon..
2021. okt. 17. 15:29
 5/9 anonim ***** válasza:
96%
Úgy tudom, addig bírságolják, amíg el nem megy a vizsgálatra. EU-n belül biztos elő tudják keríteni.
2021. okt. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
54%
Kötelezhetik. De neked ez megér ennyit? Mert akkor nem csak fizetnie kell, jogai is lesznek, láthatásm akár a felügyeletér is perelhet.
2021. okt. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
ha ő az apa vérszerinti fizetni kell,ha nem ő az apa de te szerinted az övé te fizetsz
2021. okt. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia. Végül hogy alakult?
2022. aug. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem kerestem, nem pereltem, nem ér nekem ez ennyit, azt sem tudom hol van, nem Magyarországon, annyit tudok...
2022. aug. 18. 11:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!