Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor megtudtátok,hogy állapot...

Mikor megtudtátok,hogy állapotosak vagytok nem paráztatok be?

Figyelt kérdés
Milyen érzések kavarogtak bennetek? Volt bennetek félelem,hogy mi lesz, érettek vagytok-e a feladatra, jól csináljátok majd? (Azokhoz szól leginkább a kérdés akik tervezték a babát,mégis akadtak kétségeik.)
2021. okt. 17. 21:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
74%
De 😂 világ eletemben gyereket akartam, terveztük is, de amikor meglattam a, pozitív tesztem lesapadtam, mellbe vágott a valóság 😂 mai napig parázok mert nem vagyunk gazdagok, na meg panikbeteg vagyok, félek de egyben nagyon boldog is vagyok
2021. okt. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
77%

Első 2nél semmi ilyet nem éreztem.

A 3.nál viszont igen ott idősebb voltam, nem jött könnyen mikor megláttam a + tesztet lesokkolt, hogy tényleg ezt akartam stb, ő sajnos nem maradt 7.héten elvetéltem. Rá 3 hónapra megint + volt nála is jöttek a gondolatok, de a sokk az nem. A legjobb döntés volt egy csoda, hogy itt van, élet a házban.

2021. okt. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
84%

Elsőnél csak a baba korra koncentráltam, később paráztam be, hogy te jó ég innentől tőlünk függ az élete. Baba-gyerek-kamasz-felnőtt, bizony ő egy élet lesz!

Másodiknál a teszt megnézése után a nagy ujjongás után (sokat vártunk rá) egyszer csak elképedtem: basszus. Akkor most mi is jön? Atya ég. Akkor most… Most vizsgálatok, védőnő, pocak, vizesedés, egy új élet, jaj a szülés!!!! a nagyobbik hogy viseli majd, huh minden gyerekcuccból már kettő kell majd.. Stb 😄😄😄

2021. okt. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%
Nem. Az elsőre annyira sokat vártunk, hogy földöntúli boldogság volt egyből. A kicsik meg annyira gyorsan jöttek, h nem volt idő megijedni. 😄
2021. okt. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
82%
Uff, dehogynem 😂 Pedig akartam, akartuk. Csak akkor tudatosult bennem, hogy akkor ezt most nekem kell végigcsinálnom. 😄
2021. okt. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
79%

Hát én rendesen besz*rtam: basszus, innen nincs visszaút! Nincs 'még meggondolom'... Itt van bennem, ez most meg fog születni! 😳😂

Lassan két éves amúgy :) minden rendben, hozzá lehet szokni 😂

2021. okt. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
92%
Én nem. Elég sokára sikerült és volt egy vetélésem is. Tudtuk, hogy szeretnénk a babát és mindent meg fogunk tenni érte. 7+4 hkm
2021. okt. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
78%
Először nem, pedig előre sokat féltem, nem is akartam sokáig gyereket. Viszont amint megláttam a két csíkot, átkerültem egy másik világba szinte, mint amikor az ember szerelmes, hirtelen olyan jóleső érzés fogott el, hogy ketten vagyunk és én már soha többé nem leszek egyedül. Teljesen befelé figyeltem sokáig, olyanfajta befelé fordulás volt, ami a férjemet is kizárta egy kicsit. De nagyon varázslatos érzés volt, azt éreztem, hogy valami hatalmas csoda történik most bennem, itt van egy kis élet és formálódik napról napra. Pedig korábban mindig a hajam égnek állt, ha kolléganők meséltek róla, milyen volt amikor megmozdult a baba. Olyan Alien-es sztorik voltak ezek. De átélni egész más volt. Amikor pozitív lett a tesztem, egyedül voltam otthon, gyönyörű nyár volt, leültem a kertbe a kutyusaim közé és azt éreztem, minden rendben lesz és minden jól van így. És így is lett.:) A 8. hónap környékén volt egy magamba zuhanásom, egyfajta pánik, többek közt mert rettegtem, hogyan tudok majd egyszerre gondoskodni a babáról és az öregedő kutyáimról is. Hogyan fogom őket összeszoktatni? De túljutottam ezen a krízisen. Nem volt könnyű a valóság, de szeretetből mindent sikerült megoldani. Persze ha tudom előre, milyen rettenetesen kiszolgáltatott leszek a munkaerőpiacon is azért, mert lesz egy kisgyerekem, lehet hogy még jobban bepánikoltam volna...De szerencsére akkor még ezt nem tudtam. Összességében véve nezehebb volt, mint azt előre képzeltem, de mégis mindent meg lehetett oldani és minden sikerült és első pillanattól fogva úgy érzem és ez nem változott 7,5 éve, hogy egy hatalmas csoda részese lettem azzal, hogy anya lehetek.
2021. okt. 18. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
88%

Vérvételből tudtuk meg hogy sikerült. Akkor még nem paráztam, hisz nagyon szerettük volna már. A következő héten volt UH, ott közölte a doki hogy hát akkor itt van a két petezsák. Ott egy kicsit lefordultam a vizsgálóról. De teljesen valóságos akkor volt, mikor hazaengedtek bennünket, és nem tudtam mit kezdjek két újszülöttel. (Nem mintha egynél profi lettem volna, csak na.)

(4 évesek lesznek nemsokára)

2021. okt. 18. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
84%

Terveztük és nagyon vártuk már egy éve. Amikor megláttam a pozitív tesztet, először csak valami földöntúli nyugodtság lett úrrá rajtam. Aztán ahogy jöttem-mentem, mindig rápillantottam, hogy tényleg pozitív-e. Kb. két óra múlva jutottam el odáig, hogy én az érzelmi hullámvasút teljes skáláját elkezdtem megélni. Egyedül voltam aznap otthon, hol vigyorogtam, hol a nyugalom járt át, a következő percben a meghatottságtól zokogtam, aztán attól, hogy úristen, mennyire felelősségteljes feladat vár rám és biztosan feltudok-e én nőni ehhez. Rendesen berezeltem. :D Persze az eszem végig mondogatta, hogy nálam sokkal kétesebb alakok is embert faragtak a gyerekükből, biztosan menni fog, de na. Hirtelen utolért a valóság.

A következő hasonló szitu az első orvosi vizsgálat volt, ami előtt két napig megint bejártam a teljes skálát. Nyilván szerettem volna, hogy minden rendben legyen, de azt is tudtam, hogy akkor hatalmas változás áll be az életünkben. Szóval valami brutális labilis állapotom volt az megint. Nekem végülis valószínű csupán annyi a bajom, hogy mindig is tartottam az ismeretlentől és a kiszolgáltatott szituációktól is. Itt márpedig lesz mindkettő.

2021. okt. 18. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!