Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Túl kicsi a petezsák? (6+1)

Túl kicsi a petezsák? (6+1)

Figyelt kérdés
Mindenhol azt olvasom, hogy sokkal nagyobb volt a petezsák már ennyi idősen, nekem pedig 6+1 hetesen volt 9 mm, benne szabályos szikhólyag látható. A doki azt mondta teljesen rendben van, ő betöltött 6 hét körül mondaná. Ekkor mondtam én is, hogy mivel tudom a fogantatás hozzávetőleges időpontját (ovu teszt) annyinál is kellene tartanom. Rendszertelen menstruáció miatt utolsó mensire nem alapozhatunk amúgy sem. Volt akinek ekkora volt és rendben volt a terhesség? Aggaszt, hogy itt sokkal nagyobbakat olvasok :/

2021. okt. 25. 09:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha a doki azt mondta, teljesen rendben van, könyörgöm, miért lenne túl kicsi?!?!
2021. okt. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
2021. okt. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%
Te elvégezted az orvosi egyetemet? Nőgyógyász vagy? Ha nem, akkor sajnos egy lehetőséged van, hinni az orvosodnak. Tudom, hogy iszonyú nehéz, de muszáj megnyugodnod, mert így elképesztő nehéz lesz a terhesség. Majd elkezded a nyaki redőt hasonlítgatni, meg a fejkörfogatot és bele fogsz bolondulni. Ha a doki azt mondja minden rendben, akkor ne ismeretlen emberek véleményére adj!
2021. okt. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a doki több petezsákot látott már, mint itt bárki. Elhiszed?

Van benne szikhólyag is, azt mondták minden rendben. Mindig keresel magadnak valamit, amin parázhatsz?

2021. okt. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Teljesen megértem, amit írtok és egyet is értek azzal, hogy túlaggódom. Sajnos nagyon sok vetélést néztem (vagy asszisztáltam) végig és gyanítom ez az oka, illetve hogy első baba. Igyekszem megnyugodni. Nem okoskodásként és tudom, hogy én kérdeztem, de egyébként döbbenetes, hogy mennyire 0 együttérzés van itt némelyik kommentelőben és milyen durva frusztráció. Azt nem értem, ha bosszant a kérdés, akkor egyszerűen miért nem lehet figyelmen kívül hagyni? Vagy ha válaszolsz is egy percig nem jut némelyik ember eszébe, hogy az ismeretlentől milyen félni? Főleg, ha egy apró ember életéről van szó? Kicsit elszomorít milyen stílussal nyilvánul meg sok ember. A jó szándékú "kioktatást" mindenképp köszönöm. 😊 Igyekszem jobban bízni magunkban és nem másokhoz viszonyítani, mert teljesen igazatok van abban, hogy ez hosszú távon rosszabb lesz. Elfogott a para. 😕
2021. okt. 25. 09:57
 6/9 A kérdező kommentje:
És félreértés ne essék, érzem és értem a jó szándékot, csak nem értek egyet minden komment stílusával :)
2021. okt. 25. 09:59
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen látszik a felfokozott érzelmi állapotod a kommentedből, mert szerintem túl sokat látsz bele a válaszokba, ami a stílust illeti. (Ezért nem szeretek válaszokat írni ide, mert ha nem raksz bele sírós emoji-t, akkor tuti lesz valaki, aki azt hiszi, köcsög vagy.)

Senki nem hülyézett le, nem mondott rád semmi csúnyát. Lehet, hogy nem olvasgatsz itt sokat. Ha így lenne, fel sem merült volna benned, hogy ezeket a sorokat leírd.

Igen, nem mindenki olyan, hogy vadidegen embereknek azt üzenik, gyere, borulj a keblemre sírni, akkor is ha semmi okod rá. Erre ott vannak a barátok.


Nem vagyok szakmabeli, de úgy tudom, ha van szikhólyag, az már nagyon jó. Anno én a menszi szerint 6+3-nál mentem orvoshoz, 9.5 mm petezsák volt szikhólyaggal. Betöltött 5 hetes terhességnek mondták, de ezer százalék, hogy nem volt egy héttel később a peteérésem, csak 4 nappal. Ráadásul nagyon hamar volt pozitív a tesztem. Mivel én biztos voltam benne mikor igen, és mikor nem foganhatott, aggódtam picit, függetlenül attól, hogy mit mondott az orvos. Neki is álltam a nyomozásnak, mint ahogy te. Tudod mit tapasztaltam? Hogy ha burkoltan, és gondolom jószándékkal, együttérzésből is, de arra próbáltak felkészíteni az emberek, hogy igen is baj lehet. Vagyis, hogy készüljek a legrosszabbra. Tudod, inkább hallgattam a végén az érzéseimre, hogy minden rendben van. Úgy, hogy azt megelőző hónapban volt egy vetélésem.

Nos, ezzel szemben te itt jól jártál, ugyanis senki, egyetlen szóval sem sugallta, hogy talán nincs minden rendben.

Ülj be egy kád vízbe, vagy vegyél egy zuhanyt, ahogy szereted, és próbáld meg elhallgattatni a para hangjait, mert csak elnyomják a valódi belső hangokat. (Fú, ez most nagyon ezoterikusan hangzik, de ne úgy értsd. Távol áll tőlem az ezotéria 🙃)

2021. okt. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nagyon normális jelenség,egészséges terhességed van
2021. okt. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Az orvos kimondta, hogy a korához képest minden tök oké. Akkor mi a kérdés? :)

A legjobb szándékkal mondom, hogy szedd össze magad, mert ez így nem lesz jó. Pl. már a sok itteni olvasgatástól észreveszem én is magamon, hogy egyre parásabb lettem. A 8. héten az első, terhesség megállapító vizsgálatra úgy mentem el, hogy akkora esélye van egy vetélésnek, hogy miért éppen velem ne történne meg!? Hát ez normális? Ott a doki közölte velem, hogy minden a legnagyobb rendben, majd a védőnőt is felkerestem, aki még meg sem szólaltam már szóba hozta, hogy az ilyen kismamás csoportokhoz nem javasolja a csatlakozást, mert csak kikészítik egymást benne az emberek. Mostmár értem mit értett ezalatt.

Nyugodj meg, dőlj hátra és bízz magatokban! Ha baj lesz, akkor azt a net bújással és a halálra stresszeléssel sem fogod tudni megakadályozni, sőt... ezzel csak pont a célotok ellen dolgozol. Ha ezt átgondolod, akkor rá fogsz jönni, hogy abszolút baromság, amit csinálsz. :)

Én tovább mennék. Ha már most ezen fennakadunk, akkor nemcsak a folyamatos növekedés, súlygyarapodás problémakörén fogsz, hanem majd a baba fejlődésén is. Hány foga van, emeli a fejét, fordul, ül, beszél, stb. és ez mehet kb. 18 éves koráig. Lazaság és ismétlem: bízz magatokban és a titeket körülvevő szakemberekben. :)

2021. okt. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!