Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi az a TSH értek ami fejlődés...

Mi az a TSH értek ami fejlődési rendellenességet vagy vetélést okozhat?

Figyelt kérdés

Tudom ez személyfüggő, sokminden más is befolyásolhatja. Viszont nagyon kétségbe estem; röviden a sztori:

Két hete teszteltem pozitívat, nem számítottam babára, mert a TSH-m szeptemberben 7,6 volt. (Sokára kaptam időpontot magán úton, igen volt már ezzel kapcsolatban egy kérdésem). Namost múlt pénteken voltam endokrinologusnal, azonnal elkezdtem szedni a Letroxot 50mg. Szombaton véreztem, azóta barnás folyás. Ma fogadott a nődokim. Azt mondta utolsó menstruációhoz képest nagyon pici a petezsák, nem tudja mi lesz. Ekkor említettem neki, hogy magad a TSH. Majd azt mondta, akkor ez a jobbik eset, ha nem fejlődik tovább a magzat, mert károsodást okozna.

Valakinek volt esetleg terhessége során magas TSH? Mi lett a következménye? Ha bármi gond van azt kimutatná a 12 hetes nifty (drágább) kombinált teszt?

Nagyon félek :(



2021. okt. 25. 17:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A nifty-nek és társainak ehhez semmi köze. A triszómiák nem a tsh-n múlnak.

Az is baj, hogy azt sem tudjuk, hogy mennyi volt a tsh amikor teherbe estél, és hogy mellette a t4 milyen szinten volt, illetve van. Az lényegesebb információ lenne. Ha bármi baja van idegrendszeri, értelmi, vagy egyéb fejlődési rendellenesség, az sajnos csak később fog kiderülni. De ugye a vetélés is játszik :/

2021. okt. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szia!

Szeptemberben

TSH 7,6

fT4 12,84


Október 19-én

TSH 5,19

fT4 13,09

fT3 5,27

Anti tpo <10

2021. okt. 25. 18:43
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor úgy tűnik, hogy a funkcióját még épp el tudta látni. Terhesség alatt megnő az igény a pm hormonra, hiszen eleinte a babát is a te pajzsmirigyed látja el. Szerintem időben el lett kapva. Nekem sem volt sokkal magasabb T4-em, és minden oké.
2021. okt. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Úgy értem, hogy ha megmarad a terhesség, akkor szerintem ezen már nem fog múlni a fejlődése.
2021. okt. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Ez azért biztató ☺️
2021. okt. 25. 19:16
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A vérzés nem jó jel, de bármi lehet, drukkolok neked.

Sógornőmnek egyébként a terhességtől jött ki a pm alulműködése, és sokan vannak még ezzel így. Jó pár nőt ismerek hasonló történettel. Kapott gyógyszert, és ma már egy egészséges, 4 hónapos kisfiú anyukája.

2021. okt. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2021. okt. 25. 19:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!