Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi az esélye genetikai...

Mennyi az esélye genetikai rendellenességnek?

Figyelt kérdés

26 év körüli egészséges felnőtt

Családban genetikai betegség nem volt


2021. nov. 9. 18:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Attól függően, hogy konkrétan milyen genetikai rendellenességre gondolsz rá tudsz keresni.

Egyébként nem hiszem, hogy túl nagy az esélye. Nekem még 37 évesen is 1:4600 volt mondjuk a Down szindrómás becslés, a Patau meg az Edwards-ra 1:20000.

2021. nov. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
57%
Az esély sajnos mindig megvan.Ismerősi körömben van 2 downos eset és egy sma1-es is pedig a szülők egészségesek. Már vannak fizetős vizsgálatok, amik jó eredménnyel mutatják ha van valami.
2021. nov. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
12%

Ki lehet kapartatni ha kiderül, hogy vannak rendellenességek?! Meddig lehet megszakíttatni a terhességet?

Remélem eljutunk a közeljövőben arra a szintre, hogy be lehessen állítani, hogy milyen külső és belső tulajdonságokkal rendelkezzen majd a gyerekünk.

2021. nov. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem igazan értem az utolsó hozza szólás miértjét
2021. nov. 16. 15:08
 5/8 anonim ***** válasza:

"Remélem eljutunk a közeljövőben arra a szintre, hogy be lehessen állítani, hogy milyen külső és belső tulajdonságokkal rendelkezzen majd a gyerekünk."


Te egészen hülye vagy. Viszont ha véletlenül eljutunk az általad áhított szintre, legalább talán kihalnak az idióták.

Gattaca című film neked való.

2021. nov. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
0%

Megnézem majd az ajánlott filmet a hétvégén.

Nem értem viszont miért lennék hülye. Ha szellemileg és/vagy fizikailag visszamaradott/deformált gyereked születik az nem csak neki, neked is kínszenvedés lesz egy egész életen át.

Miért ne akarnád beállítani milyen legyen a gyereked ha ezzel könnyebbé teheted nem csak a saját de a gyereked életét is?!

De azért én vagyok a hülye, nyilván. Gondolom nem sok közöd volt beteg gyerekek ápolásához/gondozásához ezért nem tudod mennyi áldozattal, idővel és energiával több kell hozzájuk mint mondjuk egészséges gyerekekhez.

2021. nov. 17. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kifejtem akkor.


A betegségek szűrése még születés előtt, és a külső, belső tulajdonságok előre szelektálása között van egy hangyaf.sznyi különbség.

Beteg gyereket nyilván senki sem szeretne szülni, ha nem muszáj. Ezzel tudok azonosulni. Na de mi van a szemüvegesekkel, az alacsonyakkal, a hízásra hajlamosakkal, a jaj én csak fiút/lányt akarok csoporttal, a versenyszellemmes nem megáldottakak, stb. Nincs kedvem felsorolni, hogy mi minden igényüket adnák le az emberek az áhított kánaánban. Ha te csak a beteg gyerekekre gondolsz, az egy kedves gondolat, de akkor tanuld meg alapvető szavak jelentését, mint hogy mit értünk külső, illetve belső tulajdonság alatt. A másik meg az, hogy bár ezek szerint nemes cél vezérelne, jóformán teljesen kiiktatnád a természetes szelekciót. (Aminek már amúgy is sok területen rezeg a léc.) Az általad elképzelt jövő egyszerűen embertenyésztés lenne. Amellett, hogy ennek az egész fajra meglennének a maga veszélyei, súlyos erkölcsi és morális kérdéseket vetne fel. De mondom, nézd meg a filmet, kicsit régi, de ezt a témát feszegeti.

2021. nov. 17. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Miért, a CSOK meg a babaváró nem embertenyésztésre szolgál? Szerintem válszthassa ki mindenki milyen csimotát akar ha már 20 évre elkötelezi magát a nevelésével.
2021. nov. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!