Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az normális, ha egy kis...

Az normális, ha egy kis házimunkától (pl. takarítás) elkezd fájni a hasam alja?

Figyelt kérdés
19 hetes vagyok és egy pár napja, ha egy kicsit elkezdek takarítani, vagy többet mozgok akkor elkezd fájni vagy feszülni a hasam. Ez baj? Nem erőltetem meg magam pedig.

2021. nov. 16. 14:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor azt mondják, pihenni kell. Lehet, csak lazulnak az izületek, nyúlnak tovább a szalagok, de nem érdemes erőltetni.

Én még csak 14 hetes vagyok, de ahogy betöltöttem, kb a teregetés végére kifulladok, lefáradok. Pedig aktív életet élek, sok séta, torna stb, de most lejjebb kell ezekből adnom. Gondolom, hogy most jelzi a testem, hogy kicsit több energiát tartalékoljak.

2021. nov. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Kb ugyenez van nekem is 17+5, nem is takarítók túl sokat egyszerre, leülök közben sokszor kicsit pihenni....mire felmegyek én is az emeletre a szobámba már lihegek mint aki 20 km futott
2021. nov. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A terhesség egyik legfurcsább velejárója számomra, hogy képtelen vagyok egy szuszra kitakarítani az amúgy nem nagy lakásunkat :) szerintem ez normális, pihenj le néha közben kicsit.
2021. nov. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ezekben a hetekben nekem is gyakran fájdogált a hasam alja, picit menstruáció szerű görcsök voltak és csak akkor jött elő ha dolgoztam vagy jöttem-mentem, megerőltettem magam. Akkor nagyot is nőtt a hasam hirtelen és elkezdtek rám feljönni a kilók pár hét alatt. Szerintem természetes folyamat ebben a terhességi korban. Ha komoly fájdalmat, vagy vérzést tapasztalsz vagy csak megnyugtatásra lenne szükséged, hívd fel az orvosodat/ védőnődet. Egyébként ha fájdogál a pocak, pihenj le és vegyél be magnéziumot. (én magnerotot szedek) :)


34hkm

2021. nov. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
sok sok pihenés,ne erőtlesd meg magad és magnéziumot szedjél.has fájás terheség elején szalagok nyulása a méh növekedésétől van
2021. nov. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!