Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Sokat hányok, tehernek érzem...

Sokat hányok, tehernek érzem a terhességet, baj van velem?

Figyelt kérdés

Sziasztok, jelenleg a 11. hétben járok.

5 hete hányok, alig bírok valamit enni (és benntartani), 54 kg voltam a terhesség elején, ma már csak 48.

Iszonyatos minden nap, csak fekszem, hányok, eszegetek, alszok.

Kb heti kétszer tudok fürdeni, hajat hetek óta nem mostam. A szőrtelenítésről, arcápolásról ne is beszéljünk.

A lakást is csak a vizsgálatok kapcsán hagytam el, egyébként egy sétához is gyenge vagyok.


Nagyon nehezen élem meg lelkileg, mivel előtte rendszeresen sportoltam, heti 5-7 órákat, most pedig meg vagyok ijedve ettől az állapottól, annyira erőtlen vagyok.

Se az orvos se a védőnő nem tud segíteni, azt mondják, túl kell lenni a kezdeti időszakon.


Annyira remélem, hogy hamar elmúlik….és nem tart 20-25 hétig, sajnos sok ilyet is olvasok.


A lelki része is nehéz, a folyamatos rosszullét miatt nem tudok egyelőre felhőtlenül örülni a (tervezett) babának. “Aggódni” sincs energiám pl a baba miatt, (pl h egészséges-e). (Furcsán hangzik, de remélem értitek, hogy értem.) Mindenesetre emiatt is rosszul érzem magam.


Nagyon jól esne egy kis bíztatás, olyanoktól, akik túl vannak ezen.


Köszönöm!



2021. nov. 20. 17:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%

Együttérzek veled, én ugyan nem hánytam sokat, de rá sem bírtam nézni az ételre, én is sokat fogytam az első trimeszterben, rengeteget sírtam, amiért konkrétan a létezés is nehezemre esett, állandóan fáradt voltam. Nem tetszettem magamnak, hasonlóan voltam a hajmosással, arcápolással, házimunkával mint te, és tényleg rettenetesen éreztem magam lelkileg.

Ugyanakkor hittem és reméltem, hogy a szerencsések közé tartozom, és ez be is bizonyosult, kb.13-14.héten véget ért a szenvedés,most vagyok 23 hetes, 1 napos és csodálatos a terhességem.

Sajnos tényleg nincs jó módszer, praktika vagy orvosság erre, szó szerint túl kell élni valahogy.

Lehet jobb is, hogy nem agyalsz a baba egészségén, hidd el, minden rendben lesz! Erősek vagytok, kitartást, boldog babavárást és vigyázzatok magatokra!

2021. nov. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%
Hát figyelj. Nem véletlen hívják terhességnek. Van akinek szó szerint az. Neked is sajnos. Kitartás. Reméljük már nincs sok hátra ebből.
2021. nov. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
7%
Úristen, na most adtad meg a lökést hogy soha az életemben ne elljek egy kölyköt, hálás köszönet. Gusztustalan, undorító... Neked jobbulast.
2021. nov. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
4%
Vagyis most adtad meg az utolsó löketet *
2021. nov. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
80%
Ki élvezné ezt? Borzalmas, az egyetlen jó benne, hogy lesz egy gyereked. Amit leírtál az velem is így volt, aztán ennél is rosszabb lett, a 36. héten végre megszántak és kiszedték a lányomat, sok hetet voltam kórházban ott jobb volt, mint otthon, 12. héttől van gyógyszer, cerucal a neve, de amúgy el fog múlni, rajtam nagyon meglepődtek, hogy végig hánytam, ritka.
2021. nov. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
1%

Biztatás 1: #agyerekazáldás, #kinyitjarádazajtóthamáröregleszel

Biztatás 2: Edd meg, amit főztél!

2021. nov. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
76%

Én az elsőhöz hasonló voltam. Most tűnik úgy, hogy kezd rendeződni a helyzet (14. hét). Még mindig csak falatokat eszek és azt úgy ki kell pihenni, mintha 20 km-t futottam volna hegymenetben, de már alkalmazkodtam. Átállt az agyam, hogy engedjem el a régi szokásaimat, pihenjek és mindent tegyek úgy, ahogy nekem a legkevésbé rossz. Így is van.

Próbáld kitapasztalni mitől jön a hányás, hátha kezelhető. Én pl. akkor hánytam, ha teljesen kiürült a gyomrom. Nem volt éhség érzetem sosem, csak éreztem, hogy egyre rosszabbul vagyok. Ha ettem ilyenkor pár falatot, akkor nem lett hányás.

Figyelgesd magad és csinálj mindent úgy, ahogy most neked jól esik! Ha te egésznap tespedni akarsz a kanapén, akkor tespedj. Ezt mindenkinek meg kell értenie körülötted. A rosszullét pszichésen is letör. Majd ha javulgatsz, akkor jobb lesz a lelked is. Fel a fejjel! Ezen tényleg csak túl kell lenni valahogy.

2021. nov. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
62%
3 és 6os (gondolom ugyan az) minek okádsz ide, ha semmi értelmeset nem tudsz írni?
2021. nov. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
75%

Ne érezd magad rosszul amiatt, hogy nem érzed a szirupos vattacukorszerű rózsaszín csodaterhességet.

Én az első 16 hétben voltam rosszul a 6 héttől, megviselt engem is hogy sokat fekszem, nincs sport se, de el kell engedni ezt is. Ami megy megy, ami nem, hát ez van. Ha ezen túl leszel, könnyebb lesz, jobban tudsz majd örülni a babának.

A fáradság velem maradt és más tünetek jönnek pl a bármin bármikor sírás.

25. hkm

2021. dec. 3. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, aki válaszolt, nagyon jól esett.
2022. ápr. 6. 07:59
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!