Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Csökkenő progeszteron a...

Csökkenő progeszteron a második trimeszterben gondot okozhat?

Figyelt kérdés

12.hétig volt felirva progeszteron pótlás, azóta folyamatosan csökkentem a mennyiséget. Nézettem progeszteron értéket és 146 rol 3 hét alatt 86 ra csökkent az érték a folyamatos leepites mellett. Ez gondot okozhat? Nem merem igy elhagyni. Hétfőn megyek orvoshoz.

Másnak is volt ilyen?



2021. dec. 3. 16:22
 1/4 anonim ***** válasza:
"A terhesség három trimeszterében különböző értékek a jellemzők: az első trimeszterben 10-44 ng/ml, a másodikban a 19.5-82.5 ng/ml, míg a harmadikban 65-290 ng/ml közötti az érték."
2021. dec. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Gondolom ez nmol/l akar lenni. Az nem túl magas, de benne van a tartományban. Hányadik héten vagy most?
2021. dec. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Most vagyok a 17. héten. Igen nmol/l.
2021. dec. 3. 18:19
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Felesleges ilyen terhessegi korban progeszterinszintet nezetni. Annak addig ban szerepe, mig a sargatestnek kell termelnie. Mar reg atvvette a lepeny ezt a funkciot, masodik trimeszterben nem lehet progeszteronhiany miatt elvetelni….

Nem is ertem, ki javasolt 17 hetesen progeszteron merest….

2021. dec. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!