Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tennétek ebben a helyzetbe...

Mit tennétek ebben a helyzetben? Meddig/hogyan védekeznétek?

Figyelt kérdés

25 hetes terhes vagyok. Covid miatt a férjem szedett Favipiravirt, kedden szedte be az utolsó 6 szemet. A gyógyszerre rá van írva, hogy a partner terhessége esetén a kezelés alatt és az azt követő 7 napban óvszerrel sem szabad együtt lenni, mert erősen magzatkárosító a gyógyszer, és az ondóban is kimutatható a jelenléte.

Jövő hét szerdától összebújhatnánk elvileg, viszont aggaszt, hogy vajon eltűnik-e a szervezetéből addigra a gyógyszer. Ti mit tennétek? Használnátok a letelt idő után gumit? Érdemes esetleg egyszer "lecsapolni" az éles menet előtt? Nem szeretném, ha emiatt lenne gond a babával.

Dokihoz kb. 3 hét múlva megyek csak legközelebb.



2021. dec. 3. 16:24
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Nem értem, hogy óvszerrel miért ne lehetne együtt lenni? Ha jól használjátok akkor nem érhet téged sperma, hisz ez a dolog lényege. De ha téged megnyugtat akkor ne szexelj addig és utána is pár alkalommal használjatok gumit.
2021. dec. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Benne van a betegtájékoztatóban. Gondolom azért, ha esetleg kiszakadna/lecsúszna a gumi, akkor ne lehessen őket felelősségre vonni.
2021. dec. 3. 16:36
 3/10 anonim ***** válasza:
69%
Én terhesség miatt már csak a különböző fertőzések elkerülése végett sem csinálnám gumi nélkül. Ilyenkor eleve sokkal sérülékenyebb a hüvelyflóra, nem volna kedvem kockáztatni.
2021. dec. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%
Nálunk a terhességmegállapítás után kb egy héttel derült ki a férjemnél egy eü probléma. Onnantól kezdve óvszerrel voltunk együtt, biztos, ami biztos.
2021. dec. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%

Igaz nem vagyok orvos, de pl ha vitamint szed egy férfi a termékenység növelésére ott is el kell telnie 70-90 napnak mire hat a szervezetére és a spermáira. Ki tudja mennyi ideig lesz még a szervezetében ez a gyógyszer.

A gyereketek érdekében érdemes lenne kibírni minimum a tájékoztatóban leírtakat, de én utána sem engedném védekezés nélkül😕

2021. dec. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Valószínű marad a gumi egy ideig.

Mi nem használtuk, mert sajnos az első és a mostani terhességnél is annyira érzékeny a hüvelyem, hogy fáj gumival együtt lennünk. A plusz síkosítás sem segített eddig. Anno szülés után elmúlt, de most az újabb terhesség alatt megint előjött, gondolom a hormonok miatt van. Mindegy, megpróbálunk kitalálni valami megoldást.

2021. dec. 3. 16:47
 7/10 anonim ***** válasza:
8%

Hát mi megbeszéltük ferjemmel, ha elkapnank (eddig a 4 hullám alatt meg nem sikerült) ezt a gyógyszert semmi szin alatt nem szedné be egyikünk sem. Ha a szedés alatt ennyire gáz a hatása ilyen szempontból, ki tudja nem-e marad a szervezetében tovább.


Én biztos hogy max gumival innentől csinalnám csak a helyetekben.

2021. dec. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Na igen, bennem is ezért van kétség, keveslem azt a plusz 7 nap kihagyást.
2021. dec. 3. 17:09
 9/10 anonim ***** válasza:
41%

Te mit olvastál????


A Favipiravir Meditop bejut a spermába, ezért a férfiaknak a kezelés során és azt követően 7 napig hatékony fogamzásgátló módszert (óvszert) kell alkalmazniuk

2021. dec. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

9#

A gyógyszerhez kapott beleegyező nyilatkozat és tájékoztatóban külön kiemelik, hogy kifejezetten magzatkárosító hatású, és várandóssal tilos a szexuális kapcsolat létesítése.

2021. dec. 3. 22:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!