Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehetek terhes, ha a teszt...

Lehetek terhes, ha a teszt negatív? Vagy csak a stressz miatt késik?

Figyelt kérdés

Kb. 1 hete késik a menstruációm, ugyanakkor 2 hete voltam nőgyógyásznál, aki hüvelyi ultrahangot is csinált és azt mondta, hogy a fogamzásgátló tabletta abbahagyása után egy kis támogatásra szorul a petefészkem (kb. 3 hónapja nem szedem, előtte 6 évig szedtem).

1 hét alatt 2-szer teszteltem, de mindkettő negatív lett. Előfordulhat, hogy miután a dokinál jártam mégis összejöhetett a baba és ezért nem jött meg? Vagy inkább a fogamzásgátló abbbahagyása és a stressz játszadozik velem?

A fogamzásgátló abbahagyását követően ugyanis 2-szer megjött, kb. 25-26 napra, igaz kb. olyan kevés mennyiség, mint a tablettaszedés ideje alatt. Most viszont semmi nincs. A doki javaslatára a lomha petefészkem felélesztésére elkezdtem szedni az Inofolic Premium port napi egy tasakkal + szedem továbbra is a Femibion 0-t. Se menzeszre, se terhességre utaló tüneteim nincsenek (menzesz elmaradásán kívül).

Mit gondoltok? Volt valaki hasonló helyzetben?



2021. dec. 13. 15:07
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

1 hete késik, és van 2 negatív teszted, sőt a doki szerint támogatásra szorul a petefészked.

Mégis miből gondolod még ezek után is, hogy terhes vagy?

2021. dec. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
19%
Fogamzásgátló sokára ürül ki belőled, nem lehetsz terhes. Fogamzásgátlo tabi még véd téged terhességtől amig nem ürül ki. Negativ tesztnél ritkán, de előfordul terhesség.
2021. dec. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
31%
2-es (Badboy), kérlek legalább ne írj hülyeségeket...
2021. dec. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kedves 1-es! Kicsit kioktató a hangnem. Nem mondtam, hogy biztos vagyok abban, hogy terhes vagyok. Mindössze világéletemben rendben volt a ciklusom és még a fogamzásgátló abbahagyása után is 2-szer megjött ugyanannyi napra. Sajnos sohasem voltam még kismama és azt sem tudom, hogy melyik teszt mennyire megbízható, hiszen látok én is olyat, hogy valakinek több alkalommal is negatív és aztán mégis jön a baba.

Én nem gondolom, hogy ez lenne most nálam is, csak azért merült fel bennem, mert azét a doki óta is eltelt 2 hét... és se menzesz, se pozitív teszt.

2021. dec. 13. 15:44
 5/9 anonim ***** válasza:
63%

Hol lattal te olyat, hogy a tesztek negativak, de attol meg terhes a no? Maximum, ha menstruacio elott x nappal csinalta, vagy esetleg kesobb fogant es o a keses napjan tesztelt csak, akkor persze, hogy negativ. De azert a keses utani 5-8 napon mar fixen pozitiv a teszt, ha terhessegrol van szo.

6 ev gyogyszer utan csoda lenne, ha teherbe esnel. Kell a szervezetnek a regenaralodas, egyertelmuen emiatt kesik es meg egy darabig lehet, hogy igyis lesz, vagy ossze-vissza fog megjonni.

2021. dec. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
66%
Micsoda hülyeségeket írtok itt :D nekem gyógyszer után 3. hónapra tű pontosra beállít a mensim, és terhes is lettem :)
2021. dec. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja és még annyi hogy a mai gyógyszereknek nem kell annyi ürülési idő mint régen, gondoljatok csak bele, ha peteéréskor egy nő nem szed be 2-3 fogamzásgátló tabit, már terhes is lehet.. Akkor mi az hogy kiürül/nem ürül?
2021. dec. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

6-os, minden szervezet mas. Te szerencses vagy, orulj neki. Attol meg, hogy valami veled nem tortent meg, de massal meg igen, miert lenne hulyeseg?


Nem csak az a tapasztalat letezik, amit te erzekelsz.

2021. dec. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem vagy terhes. Korábban nem volt rendben a ciklusod, mert nem is volt ciklusod.

Abbahagytad a fogamzásgátlót, most jönnek ki a bajok. Menj vissza egy JÓ nőgyógyászhoz és vizsgáltasd ki magad, mert így nehéz lesz teherbe esni.

2021. dec. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!