Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van aki esetleg végig szedte...

Van aki esetleg végig szedte a terhesség alatt a Progesteron Exeltis tablettát?

Figyelt kérdés
Köszi a válaszokat előre is

2021. dec. 14. 18:54
 1/6 anonim ***** válasza:
38%
6+5 hetes vagyok. + teszt óta szedem, (volt màr vetélés) most nincs görcs barnázás még is szednem kell. Egyenlőre nem tudom meddig. De sokan 12.hèt után elhagyják fokozatosan. Egyébként borzasztó rosszul vagyok tőle :(
2021. dec. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
18%
Miért szednéd végig???????
2021. dec. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%

Először 13.hétig szedtem. Majd 20.heten újra kezdtem orvosi javaslatra koraszülés megelőzés céljából, mert hármas ikreink vannak. Bevált, mert nem indult be a szülés, nem nyíltam, nem voltak fájásaim.

2! Itt van egy részletes leírás, hogy miért ajánlják egyes esetekben 20.hettől szedni. Koraszülés megelőzéssel foglalkozó orvosok szerkesztik a honlapot.

[link]

2021. dec. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
49%

Én először a 6.hettol 13.hetig szedtem. (elvileg itt abbahagyhattam volna, de begorcsoltem és emiatt meg az előzmények miatt újrakezdette velem az orvosom.)

Vegul a 16.hettol a 38.hetig is szedtem.

2021. dec. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
58%

#2


Mert csökkenti az esetleges koraszülést előidéző méhösszehúzódásokat. Én is erre szedem szájon át egészen a 36. hétig.

2021. dec. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
49%

Gondolom, ha szükséges végig szedni, akkor azt az orvos fogja majd neked javasolni, kedves kérdező...

Amúgy nem értem, miért erőltetik Magyarországon a szájon át szedést. Ok, hogy az injekciós megoldás valamiért nem kerülhet be a rendszerszintű alkalmazásba otthon (bár nem értem, miért), de akkor már ott van kéznél a hüvelyi megoldás, ami hasznosulás és mellékhatások szempontjából is sokkal jobb.

2021. dec. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!