Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesvitamint minden nap...

Terhesvitamint minden nap érdemes szedni?

Figyelt kérdés

Femibiont szedek az 5. hét óta, ezt pluszban C+D vitaminnal és magnéziummal szoktam kiegészíteni. Most vagyok 17 hetes, és hallottam több helyen hogy a túl sok vitamin se jó, így is viszonylag nagy a babám az eddigi mérések alapján, úgyhogy arra gondoltam, hogy innentől csak minden másnap szedném a Femibiont. A többit szedném ugyanúgy.

Szerintetek jó ötlet vagy szedjem minden nap, mint eddig?



2021. dec. 17. 08:20
 1/9 anonim ***** válasza:
81%

Baba mèretnek semmi köze a vitaminokhoz ( ha nem mèlyszegènysègben vagy èhező, harmadik vilàgbeli országban èlsz)



Minden nap érdemes, a te érdeked.

Nem lesz baja a fogadnak, vèrképednek.

Nem leszel vashiányos, ami a szülèsnèl hátrány, sőt utána mèg nagyobb hátràny lenne.

Nem sérülnek a fogaid, a csontritkulás sem ér el olyan gyorsan.

Soroljam mèg?

2021. dec. 17. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
34%
Szia. Nekem 2 naponta kellett bevennem egyet.
2021. dec. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%

Egy felnőtt sem kezd nőni attól, ha több évig egyfolytában vitamint szed.

Ugyanígy a baba méreteit sem befolyásolja.

A vitaminok bevitele pedig különösen fontos ilyenkor _az anyuka_ számára, mivel a tartalékai folyamatosan csökkennek - a baba elveszi, amire szüksége van, anyuka meg általában nem tud mindent megenni, ami a vitaminszükségletei szempontjából jó volna.

2021. dec. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
Érdemes mindennap szedni. A baba nem fog extrán nőni tőle, ellenben a tőled elszívott vitaminokat, ásványi anyagokat a terhes vitaminokkal a legegyszerűbb pótolnod. A szervezeted hálás lesz érte. :)
2021. dec. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
22%
Valószínűleg bőven elég 2 naponta, ha amúgy kiegyensúlyozottan táplálkozol. Egyedül az A-vitaminnal kell vigyázni, mert az túladagolva magzatkárosító lehet.
2021. dec. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
78%
Mindennap érdemes szedni, ugyanúgy, mint egy sima multivitamint (de van olyan is, amiből kettőt kell szedni naponta). Inkább avval ártasz, ha nem szeded megfelelően. Nem befolyásolja a gyerek méretét, ez csak egy régi hiedelem. Mindkét gyereknél szedtem, egyik sem lett túlméretes.
2021. dec. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor szedem továbbra is! :)
2021. dec. 17. 10:21
 8/9 anonim ***** válasza:
82%

Mindennap szedtem.

A 32.héttől már csak kétnaponta szedtem.

Az orvos azt mondta, hogy szép nagy baba így elég lesz kétnaponta szedni a vitamint.

Hát annyira nagy nem lett.

38.hétre született 3380g és 57 cm volt.

2021. dec. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én a 2. trimeszterig kicsit össze-vissza szedtem, nem minden nap jutott eszembe, meg nem is vettem annyira komolyan. A vérképem nem volt borzasztó, de azért lehetett volna jobb is... azután elkezdtem rendszeresen szedni mindent amit javasoltak ( babavédő vitamin, D vitamin, magnézium, vas ), a 36 hetes vérképem csodálatos lett, úgyhogy nálam feketén fehéren látszik a különbség, nekem ez igazolta hogy érdemes napi szinten szedni 🙃 és nem óriási a babám
2021. dec. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!