Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 22. Hetes terhes vagyok. Az...

22. Hetes terhes vagyok. Az orvosom azt mondja oltassam magam koronavirus ellen, de én nem akarom. Nektek mi a véleményetek a terhesség alatti oltásról?

Figyelt kérdés

Tudom hogy a vélemények különböznek és fogok kapni hideget-meleget, de én ezt az egész oltás hülyeséget diktatúrának tartom már. Nem Magyarországon élek hanem Ausztriában, itt amit művelnek az nagyon gáz. Februártól kötelező az oltás, különben megbüntetnek 3600 Euróra. A terheseknek nem kötelező, nekem május elején születik a babám. Viszont a nőgyógyász egészségügyi okokból ajánlja mert a terheseknél sokkal rosszabb lehet a lefolyása (na de mindenkinek ezt mondják). :D Ismerek olyat aki oltva is meghalt meg lélegezetetőn volt stb. Egyébként nem vagyok kontaktban emberekkel, mert a dokim felmentett a munka alól a szakmám miatt(Masszőr vagyok) tehát kevesebb az esélyem hogy elkapjam. Én soha nem voltam koronás és elegem van ebből a cirkuszból amit művelnek minden országba. Tudom hogy vannak olyanok, akik terhesen oltanak és semmi bajuk tőle, de mivan ha az én szervezetem másképp reagál? Pl megindul egy vetélés vagy koraszülés stb...? Jelenleg 22. hetes vagyok és ha valami történne, a gyerek még nem elég fejlett hogy életben maradjon ha pl koraszülés van.

Kismamák amúgy itt csak Pfizert kapnak. De sztem mind ugyanaz a szar :D



#COVID #oltás terhesen
2021. dec. 26. 19:49
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
70%

De sztem mind ugyanaz a szar :D


Ezzel a mondattal mindent elárultál magadról. Már nincs is kedvem elmagyarázni, miért oltasd magad, úgyse tudlak meggyőzni.

2021. dec. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 anonim ***** válasza:
34%
Ugyanaz, mint a terhességen kívüli oltásról. Nem kérem, köszönöm.
2021. dec. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem ez a természetes szelekció része. Aki elég fejlett, oltat. Aki meg buta hozzá, az elhullik. Döntsön mindenki IQ-ja szerint.
2021. dec. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 A kérdező kommentje:
Kedves első, köszi nem is azt kértem hogy magyarázd el, miért oltassam magam, azt megteszik az orvosok, akiknek mindegyiknek ugyanazt kell mondaniuk meg a hatalmas virológusoknak. Mint irtam, ismertem olyat, aki be volt oltva és mégis beteg lett és feldobta a talpát. Ennyit az oltásról. Annó idején amikor nem volt a média ekkora bumm, meg a tv-be nem közvetitettek mindent, - nem volt megfélemlités. Voltak virusok, amikbe meghaltak-túléltek stb. Én arra vagyok kiváncsi hogy aki oltatta magát terhesen az mit tapasztalt... de te gondolom meghaltál, és megbántad hogy nem oltattad magad, ha ennyire tudod miért jó a terheseknek. Tán orvos vagy? :D Mert különben nem tudnád ennyire... :D
2021. dec. 26. 20:02
 5/59 anonim ***** válasza:
58%
Linkelhetem neked a teljesen egészséges, ötödik lombikból végre sikeresen várandós (sőt, ikerterhes) kolléga gyászjelentését. Ő még nem kérhette...
2021. dec. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 anonim ***** válasza:
66%
Ha nem akarod ne olvasd. Én már előre beadattam, hogy ezzel se legyen gondom...
2021. dec. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 anonim ***** válasza:
80%

Két oltásom volt terhesen, és akkor csak pfizert kaphatsz mert rohadtul nem mindegy melyiket kapod terhesen. Megszuletett a makk egészséges kislányom és utána beadattam a 3. Oltast is így ő is kap vedettseget a szoptatás során. Nem egy ismerősöm halt meg covidban többség meg kínlódik az utóhatásoktól, van aki csak 1 éve nem érez ízeket, másnak meg kilyukadt a tüdeje.


Én pont hogy a baba miatt oltattam magam de te tudod.

2021. dec. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 anonim ***** válasza:
2%

Oltasd*

Ah hülye telefonom megint átírta bocsesz

2021. dec. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 A kérdező kommentje:

Terhességem előtt oltattam volna, be voltam jelentkezve de mivel terhes lettem - emiatt lemondtam az időpontot. A. 14 hétig nem szabad oltatni (legalábbis itt, Mo-on nem tudom mit szabad és mit nem). De már úgy vagyok vele hogy elég a gyerek születése után.


Gáz, hogy oltatlan-oltott ennyire támadják egymást, én nem vettem le senkinek a fejét azzal hogy be van oltva, csak hülyeségnek találom amikor már harmadik, negyedik, ötödik oltást adnak és bekorlátoznak.

Magyarországon szerencsés a helyzet. Itt csak élelmiszerboltba járhatsz, bevásárlóközpontokba csak akkor ha Oltott, gyógyult vagy -vagy van negativ PCR teszted ami hálisten itt még ingyenes.... Nem olyan könnyű ez itt mint otthon, az ilyenfajta kommentek meg hogy "Ne oltass, jobb mindenkinek, ja veled kevesebben leszünk" - kommentek arra utalnak hogy az embereket nagyon durván egymás ellen lehet forditani.......

2021. dec. 26. 20:12
 10/59 anonim ***** válasza:
71%
Hát figyelj. Ismerősöm pont most mesélte, hogy őt az oltás mentette meg, mert terhesen elkapta a covidot és már annyira fulladt, hogy sürgősségi császárral ki kellett venni a babáit, hálistennek csak pár héttel születtek a terminus előtt. Most születtek egy hónapja, még friss az élmény. Intenzíven volt egy hétig, ez alatt az idő alatt HÁROM oltatlan kismama halt meg körülötte, mindegyik frissen született babákat hagyva maga után. Az egyiküknek szintén ikerterhessége volt, ott az egyik baba is meghalt, a másik súlyos agykárosodást szenvedett a méhen belüli oxigénhiàny miatt. És ez mind a COVID miatt, csak 10 nap, csak egy random ember random ismerőse. De persze, ha nem akarsz, ne oltass, csak írj előtte végrendeletet, hogy a férjed tudja, mit csináljon a remélhetőleg életben maradó babátokkal.
2021. dec. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!