Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12. hét előtt abba kellett...

12. hét előtt abba kellett hagynia a progeszteront és minden rendben volt?

Figyelt kérdés

2 napja rettenetesen viszket a testem, kiütés nincs, csak bőrpír. A háziorvos látott, azt mondta valamire allergiás lehetek. A nőgyógyászom pedig azt javasolta, hogy fokozatosan hagyjam el a progeszteront. Jelenleg Cyclogest kúpot használok reggel-este.

Voltatok hasonló helyzetben és minden rendben volt a babával attól függetlenül, hogy ilyen hamar elhagyta a kúpot?


2021. dec. 27. 19:38
 1/10 anonim ***** válasza:
46%
Egyáltalán miért szeded a progeszteront?
2021. dec. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
És hány hetes vagy? Mert azt se írtad...
2021. dec. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

7+4 hetes vagyok.

A doki rögtön felírta, amint pozitív lett a tesztem.

2021. dec. 27. 19:49
 4/10 anonim ***** válasza:
77%
De minek?:D Volt vetélésed? Vagy van bizonyított progeszteron hiányod? Véreztél? Vagy minek?
2021. dec. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Ez az első terhességem. Nem volt vetélés. Menstruációm elhúzódott mindig és előtte utána pár napig pecsételtem.

És amikor most pozitívat teszteltem, akkor másnap barnáztam, de csak akkor az egyszer fordult elő.

Nem firtattam miért írja fel. Ő felírta én meg elkezdtem szedni. Csak mindenhol azt olvasom, hogy 12. hét előtt nem ajánlatos abbahagyni, ezért érdekelne hogy volt e más is, akinek mégis abba kellett hagynia és rendben volt a terhessége

2021. dec. 27. 20:14
 6/10 anonim ***** válasza:
90%
Ezek alapján neked elkezdeni is totál felesleges volt, pláne ilyen lóadagot (ennyit beültetés után kapnak az IVF-es nők...), nem fogsz attól elvetélni, hogy abbahagyod...
2021. dec. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
77%
Alapból nem kell szedni, nekem kellett a 12. hétig mindkét gyerekkel, mert volt vetélésem előtte, de akkor sem ekkora adagban. Biztosra megy a doki. Amúgy van belőle kapszula is.
2021. dec. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mert pecsételtél? Szóval nem lett bizonyítva vérvétel alapján, hogy progeszteron hiányos van? Hát na, ő a doki, de azért fura. Hormonokkal nem szokás csak úgy dobálózni, főleg nem 1 vetélés után. Én kettő után sem kaptam.
2021. dec. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ezt a progeszteront ugyan nem ismerem, en masikat szedtem. Viszont ha ezt mar egy ideje szeded a szervezeted hozzaszokott. Elvileg nem szabad letenni 12 het elott! Nekem egyszer le akarta csokkenteni a dokim mert szerinte tul nagy dozist irtak fel az ugyeleten, hat barnazas lett a vege. Majd visszaalltam a megszokott adagra, es igy maradt 12 hetig. Sajnos keves orvos ker vervetelt a progi szintrol. Legujabb nezopont az az, hogy kb mindegy mennyi a szint, mert van akinek a normal eredmeny is keves a baba megtartasahoz, es szukesege van a potlasra, van aki meg a minimalis szinttel pofog, es megis vigan elvan. Igy hat kortortenet alapjan felirjak ha ugy velik szukseges. (En is ezert kaptam, az elsonel indokolt volt, a masodiknal pedig nem biztos, de nem kockaztattunk, mert nehezen jott ossze mindketto)
2021. dec. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat. Egyszerűen nem tudok rájönni, hogy mitől lett ez a viszketés, mi válthatta ki, de remélem elmúlik és nem lesz baja a babának.
2021. dec. 28. 18:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!