Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Veszélyeztetett terhesek...

Veszélyeztetett terhesek megkaphatják a covid oltást? Vagy ők "mentességet" élveznek? Van valamiféle igazolás amit a doki ad ki a mentességről?

Figyelt kérdés

Nem vitaindítóként írom ki ezt a kérdést és nem is szeretném ha más irányba mennének a válaszok. Csak a kérdésemre szeretnék egyértelmű választ kapni, aki esetleg tudja pontosan ezeket.


A válaszokat előre is köszönöm!



2022. jan. 3. 16:42
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
83%
Sajnos még nem hallottam arról, hogy bármilyen alapon is hivatalosan mentességet kapott volna valaki.
2022. jan. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
87%

Mivel ez egy nem kötelező oltás, hogy kapna valaki mentességet?

Ezt most nem értem. Vagy beadatod, vagy nem. Nem kötelező. Mi alól mentenének fel?

2022. jan. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
52%

Miért kapnának mentességet, amikor a terheseknek kifejezetten ajánlott beadatni veszélyeztetettség nélkül is?

Ha meg veszélyeztetett, akkor meg pláne, mert amennyiben kórházi kezelésre szorul a terhesség miatr, ott még nagyobb eséllyel elkaphatja, ezért duplán ajánlott az oltás.

2022. jan. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
82%
A kérdést sem értem. Mit kéne pontosan tudnunk? Mindenki tudja. Nem kötelező oltatni, így nincs mentesség, hisz mi ellen lenne?
2022. jan. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Úgy értem, hogy vannak olyan betegségek, állapotok, ami miatt nem ajánlják a különböző oltásokat.


(Most mondok egy erős példát, nekem van a családba olyan rákos beteg, aki nem kaphatja meg a betegsége miatt az oltást. Vagy legalábbis az orvos nem javasolja.)

2022. jan. 3. 16:53
 6/24 A kérdező kommentje:
Értem, akkor a lényeg, hogy nem létezik olyan hogy mentesség. Erre lettem volna kíváncsi.
2022. jan. 3. 16:54
 7/24 anonim ***** válasza:
89%

"Nem kötelező oltatni, így nincs mentesség, hisz mi ellen lenne?"


Én feltételeztem, hogy olyan kérdezi, akinek a munkáltató vagy az állam előírta.

2022. jan. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
62%

Bizonyos betegségekre adnak mentességet, de azok már több éve fennállónak kell lennie vagy legalábbis nem hirtelen jöttnek. Pontosan a betegség fajtáit nem tudom, de nincs belőlük sok, de leginkább az immunrendszert érintőek azok.


Mentességet olyan kaphat, aki aktív dolgozó, de kötelező neki az oltás vagy fizetetlen szabadságra kell mennie.


Egy veszélyeztette terhes nem hiszem, hogy dolgozik. Aki veszélyeztetett az inkább a munkája miatt vagy koraszülés fennállásának veszélye miatt van otthon. (És ezer ok lehet még, de ezek a leggyakorabban előfordulók)

2022. jan. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
72%
Nincs mentesseg. En is ertem a kerdest. Gondolom arra akarsz utalni h hiaba nem kotelezo, mind tudjuk, hogy kb mar az. Szoval nem is ertem miert ertetlenkedtek fentebb
2022. jan. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

7-es igen, így értettem.


Bocsánat, hogy nem írtam bele ezt a konkrétumot a kérdésembe.

2022. jan. 3. 17:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!