Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha megvannak a tünetek (hányás...

Ha megvannak a tünetek (hányás, hányinger), akkor élő terhességem van 12. héten?

Figyelt kérdés
8 hetesen voltam ultrahangon, akkor minden rendben volt. Jövő héten megyek csak a következőre és elkezdtem nagyon aggódni. Volt már korábban egy vetélésem, félek, hogy megint rossz hírt kapok. Viszont a ma reggelt is hányással kezdtem, ez jelenthet jót?
2022. jan. 4. 10:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem. A "tüneteknek" semmi köze a magzat életképességéhez. A Hcg okozza a kellemetlenségeket, az pedig mint tudjuk, egy vetélés után is a szervezetben marad még egy ideig.

Ettől függetlenül teljesen feleslegesen idegeskedsz, csak magadnak ártasz vele. Tenni ugyanis sajnos semmit nem tudsz, nem tudod befolyásolni a terhesség végkimenetelét.

Remélem minden jól alakul.

2022. jan. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%
Nincs szoros összefüggés. De ha nem görcsölsz és nem vérzel, akkor valószínűleg nincs baj.
2022. jan. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%

2es az hogy valaki nem görcsöl és nem vérzik, az nem jelenti azt egyértelműen, hogy nincs baj. Én pár éve 8 hetesen mentem először vizsgálatra, nem volt semmi problémám, a terhes tüneteim megvoltak ugyanúgy, mégis kiderült, hogy a baba fejlődése is 6 hét körül megállt. Missed ab műtét lett belőle.

Kérdező, ha 8 hetesen minden rendben volt, akkor nagy valószínűséggel most is rendben van. Felesleges stresszelned, mert sajnos semmit nem tudsz tenni ahogy az első válaszoló is írta.

Kívánom a legjobbakat!

2022. jan. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%
Nem tudsz ellene tenni, ha baba elmegy. Mivel nálad minden oké volt, babádnak baja nem lesz.
2022. jan. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%
8 hetesen minden oké volt. 13hetesen mentem az első genetikaira. 9hetesen megállt az embrió. Ugyan ugy rosszul voltam, hánytam. Nem görcsöltem, nem véreztem. Műtettel vették el, a műtét utan 2-3nappal múltak el a terhesrosszullét dolgok.
2022. jan. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%
Én egyszer így idegeskedtem egy vizsga miatt, hogy hánytam...szóval nem, a hányásnak sem a megléte, sem a hiánya nem jelent terhességet és ezt lassan hetente megkerdezi valaki
2022. jan. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
76%

Hármas és többiek, kérlek értelmezd a valószínűleg nincs baj kifejezést. Szerintem egy UH előtt parázó anyukát teljesen felesleges az egyéni rémtörténetekkel traktálni. Én is hallottam mendemondákat egy héttel kiírt időpont előtt leszakadó méhlepényről, mégsem kezdem el a 37 hetes terhest ijesztgetni, ugyanis elsöprő valószínűséggel egészséges babája fog születni úgyis.


Na erre az analógiára, ha nincs semmi extra tünet ami bajt jelez, akkor valószínűleg semmi nem lesz. Az idő előrehaladtával a vetélés esélye napról napra csökken.

2022. jan. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Előző terhességemmel nem jutottam el idáig és most nagyon rámtört a félelem sajnos. Ilyenkor kérdez az ember lánya, hátha megnyugszik kicsit.
2022. jan. 4. 11:37
 9/11 anonim ***** válasza:
58%

7!

Ringassuk a kérdezőt tovább az alimvilágban, hogy ha hány es nem verzik, akkor nincs baj... de attól még ugyan úgy lehet baj. Ez a valoság sajnos.

Ha nem lett volna kíváncsi az ilyen rossz folgokra is, nem tette volna fel ezt a kérdést.

Mit vártál? Mindenki azt irja majd,hogy utyulu putyulu, nincsen semmi baj?


De.. nagyon is lehet baj. Nem véletlen az első 12hét a kritikus.


Kérdező! Nagy valószínűséggel nincs baj. De ugye az ördög sosem alszik. Nyugodj meg. Ha stresszelsz semmivel nem lesz jobb. Bízz a babádban és majd az uh-n kiderül minden.

2022. jan. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Elány ***** válasza:
0%

Megértelek, nekem is volt egy vetélésem azóta a második terhességem 14.hetében vagyok. Nyugodt(abb) mindkét alkalommal onnantól voltam, hogy 9-10 hetesen otthoni szívhanghallgatóval minden este meghallgattam, 12 hét után pár naponta. Kisfiamnál is addig használtam mig nem éreztem mozogni :)

Nekem ez nyugadalmat adott meg akkor is ha tudom bármikor lehet bármi. De ez már míg élek így lesz hisz a gyerekeim 😊

Szóval lehet érdemes kipróbálnod és igen is pozitívan venni, hogy minden rendben lesz.

Lehet álom világ és történhet bármi de addig is legyen szép ez a világ és hidd hogy az álom egy karodban tartott babával vegződik 😌

2022. jan. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!