Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Még nem volt méhszáj vizsgálat...

Még nem volt méhszáj vizsgálatom. Ezt külön kell kérni?

Figyelt kérdés
28 hetes kismama vagyok, SZTK - ba járok terhesgondozásra. UH-ra magánba, hogy a férjem is bent lehessen. A kórházban a labort és a cukorterhelés volt. Az ultrahangos papírom nem is érdekli őket, nekem kéne mondani hogy van ez is nézzék meg (elvileg minden rendben) vagy hogy megy ez? Első baba és nagyon nem tudom hogy megy ez. Méhszáj vizsgálat se volt a 12 hét óta. UH papíron nincs erről információ.

2022. jan. 4. 21:30
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Újabb protokoll szerint néhány éve egyáltalán nem nézik, ha nincs panasz.
2022. jan. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
UH-n látszik ha elkezd nyílni, ameddig nincs erre utaló jel addig felesleges az erre irányuló manuális vizsgálat. Szerintem örülj neki, hogy nem macerálnak feleslegesen odalent. 37 hetes vagyok és most a héten lesz az első alkalom a 9. heti terhességmegállapítás óta, hogy manuális vizsgálatban lesz részem, és ez is a Streptococcus mintavétel mitt elsősorban.
2022. jan. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%
Nekem is a 36.heti strepto szűrés miatt volt először. Ha nem indokolt nem nyúlkálnak
2022. jan. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Akkor majd az UHn megkérdezem a dokit, hogy rendben látja e. Mindent mondott a babáról, de a méhszájat nem említette. Vastag a hasfalam, lehet nem is látja.

2022. jan. 4. 22:03
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem indokol, nem nyúlkálnak. 36.hétől nézik a méhszájat.
2022. jan. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nálam minden gondozáson volt csekkolás (kb. 2 havonta). Semmi panasz nem volt, így nem is igen értettem, de ennyi részemről kibírható. Külön kérni biztosan nem kell. Bízz a dokidban. :)
2022. jan. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Végülis volt vizsgálat, de ahogy mondtam hány hetes vagyok, rögtön kérdezték is hogy hol lesz a méhszáj vizsgálat. Kedvesek az asszisztensek, meg a doki is. Szerencsére nem volt semmi.
2022. jan. 5. 20:37
 8/9 A kérdező kommentje:
Ma mentem vissza a terhesgondozóba az eredményeimért. Ez lemaradt :)
2022. jan. 5. 20:38
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem csak uh-n nézte a dokim, mindig mondta is. Kézi vizsgálat nem is volt.
2022. jan. 8. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!