Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor enyhül a hányinger/émely...

Mikor enyhül a hányinger/émelygés?

Figyelt kérdés

Sokan írták, hogy a 12.hét után már sokkal jobbak voltak a tüneteik, én is vártam ezt a csodát, de nemhogy jobb lenne, még rosszabb a helyzet. Hányni szerencsére nem szoktam, viszont cserébe olyan brutál hányingerem van, hogy olyankor csak feküdni bírok. Tudom a babáért mindent, ez így is van, csak nem tudom az itthoni dolgaimat sem ellátni így rendesen. Van erre valami bevált praktikátok, vagy csak legyek türelmes és remélhetőleg enyhül majd?


13hkm


2022. jan. 5. 09:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek más. Még 2 terhesség sem egyforma ugyanannál a nőnél. Nekem az elsőnél nem szűnt meg, végig émelyegtem/hánytam a terhességet. Hol jobb volt, hol rosszabb. A második terhességemnél a 16. hétre teljesen elmúlt.

Nem lehet előre megjósolni. Általában a második trimeszterre javul a helyzet, de nem törvényszerű.

2022. jan. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az elsőnél nem enyhült, végig volt. A másodiknál nem volt. A harmadiknál kb a 17. hétig
2022. jan. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is így vagyok, mint te, nem hányok, csak egész nap émelygek, jön az inger, és én is 13 hetes vagyok. Van, hogy minden bajom összejön, még a főzés is gond, mert ilyenkor mindentől undorodom és nem tudom mit is készítsek. Én szinte mindent megtudok enni, de nem azért, mert hű de kívánom. Nekem pár napra elmúlott, kb. 1,5 hete. Aztán visszajött, egész napos rosszullétek, egész szilveszter és új év nem volt valami szuper. Ma és tegnap nem volt. De már nem élem bele magam, mert ez olyan, mint az időjárás. Bármikor változhat. Egyébként bár nagyon nem szeretem (na de ki szereti? senki!) és tudom, hogy bár nincs komolyabb jelentősége, összefüggés a rosszullétek között, de mikor elmúlik, mégis eszembe jut, hogy vajon minden oké?
2022. jan. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Utolsó, én is így vagyok, hogy megeszek igazából mindent, nem nagy élvezettel persze, de ha nem eszem, akkor még rosszabb a hányinger. Borzasztó úgy enni, hogy undorodsz a kajától :D Néha a szagoktól rosszabbul vagyok mint magától az ételtől. Anyósom és anyukám mondta hogy lehet ez addig tart, míg meg nem mozdul a baba, kb 16.hét, de ahogy fentebb írták, valakinek végig kitart :/

A jobb napokat meg ki kell élvezni :) Ha nincs görcs, vérzés, akkor csak örülj, hogy végre jól vagy :) Másnak végig semmi tünete mégis minden oké.

2022. jan. 5. 10:09
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

#3-as vagyok


Nekem is ezt mondta anyum, amint megmozdul, jobb lesz. 😀 Igen, valaki szülésig hány, még közben is. 😐 Ahhoz képest szerencsések vagyunk.


Én élvezem is ezeket a napokat, csak azért sok minden megfordul az ember fejében, sajnos. 😅 De inkább a vizsgálatok előtt félek picit, főleg mikor elkezdik az UH vizsgálatot. A szívem majd kiugrik, hogy minden rendben van e stb. De ez a negatív tapasztalatok miatt van szerintem.

2022. jan. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem már elég rég mocorog elég sokat mégis vannak hanyingeres napjaim, 24 hét 😂
2022. jan. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

2. trimeszterben elmulik, de nem mindenkinek. ez az elmulik a hányás, mindenkinél más.


3# Édesanyádnak igaza van, mert az ő korukba ezt tartották, hogy elmulik a hányás ha megmozdul a baba

2022. jan. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Elsőnél 12.heten elmúlt a hányinger,

Másodiknál 17.heten

Harmadiknál 9. heten.


De ismerek olyat is aki az egész terhessége alatt hányt 🙄

2022. jan. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!