Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Wc.n erőlködés székrekedés...

Wc.n erőlködés székrekedés miatt mennyire árt s babának? 11 hetes vagyok

Figyelt kérdés
11 hetes vagyok... szekrekedésel küzdök.. és most nagyon kellet erolkodnöm ... nem lesz baja babának.??? Teljesen magam alatt vagyok 😭😭😭 illetve mit lehet tenni ellene??? Semmilyen étrend vagy étel nem segít 🥺🥺😭
2022. jan. 8. 17:57
 1/6 anonim ***** válasza:
91%

Nem.

Én szinte szültem a wc-n. Ismerem az érzést.

Dulcosoft nekem segített, terhesen is lehet, ha már megvan a baj.

De jobb megelőzni, a megfelelő étrend segítségével. Sok folyadék, sok rost, zöldség. Kefir nekem nagyon bevált, ettem minden nap.

2022. jan. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%

Magnéziumot szedj rendesen (kérdezz rá azért az orvosodnál előtte).

Ha már megvan a baj, 1 kanál étolajat kell megenni, és utána wc-közelben maradni, mert gyorsan hat.

Illetve a szennalevél hatásos még (egyszer egy gyógyszer mellékhatásaként egy hétig nem voltam wc-n, akkor segített). Erre is kérdezz rá az orvosnál, hogy terhesen lehet-e.

2022. jan. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%

Magnéziumot gondolom biztos szedsz. Ha igen, ajánlom a magnosolv-ot, tasakos por állagú.

Én is borzasztó székrekedéssel küzdöttem, heti 1x volt kb wc, az is kínlódás, de mióta magnosolv-ot iszok, napi 1-et, azóta könnyen megy...

Egyébként állítólag hashajtó hatású, sokan azért nem isszák, én amúgyis szedtem magnéziumot, így meg gondoltam teszek egy próbát, és bevált... Annyira székrekedős vagyok, hogy egy hashajtó hatású vitamin pont beállította...

Egy próbát megér, mivel amúgyis kell a magnézium, tehát rosszat biztos nem tesz.

2022. jan. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván nem lesz. Ha ennyitől elvetélnél, akkor nem lenne annyi nem kívánt baba, mert elegendő lenne csak akarni a budin.


Nálam is a magnézium segített, de egy pár hétig szenvedtem a székrekedéssel. Ez sajnos ilyen, vagy elmúlik vagy nem, vagy használ valami, vagy nem. Olyan, mint a rosszullét, csodamódszer nincs.

2022. jan. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Engem is elert a szekrekedés már sajnos, és itt gyakorin olvastam, hogy valakinek nagyon bevallt a zabkorpa kapszula. Vettem is, és tényleg!!! Azota semmi bajom. Napi 4 szemet veszek be reggel, akar tobbet is lehetne, de nekem eleg ennyi. Probald ki, artani nem art!
2022. jan. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
bocsi tabletta, nem kapszula. 5ös vagyok
2022. jan. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!