Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi történik, ha a kismama...

Mi történik, ha a kismama bent tartja a levegőt?

Figyelt kérdés

35. Hetes várandós vagyok első babámmal és aggódom, hogy a baba esetleg nem kapott elég oxigént. A történet az alábbi:

A párom édesanyját sajnos pelenkázni kell, én most nem szoktam, de ma muszáj volt megoldanom. Borzalmasan ammónia szag volt, kinyitottam az ablakot, de amíg elkísértem tisztálkodni és levettem róla a ruhát, visszatartottam többször a levegőt, hogy ne szívjak be semmit. Most aggódom, hogy ez a többszöri levegő visszatartás, majd szapora levegővétel gondot okozhat (oxigénhiány).

A baba a köldökzsínoron keresztul jut oxigenhez, levegovisszatartas esetén (20 mp kb , majd gyors levegővételek) a magzat juthatott elegendő oxigénhez?



2022. jan. 9. 20:31
 1/5 anonim ***** válasza:
95%
Ugye csak trollkodsz?! 🤦
2022. jan. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Cukin egyszerű vagy! Nyugi nemcsak annyi oxigén van a szervezetedben, amennyit épp belélegzel. Ha ez ilyen egyszerűen működne ki is halhatnánk. 😃
2022. jan. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igazatok van, visszaolvasva elég bugyutának tűnik, de köszi második válaszoló a megnyugtatást! :) túlparáztam eléggé
2022. jan. 9. 20:38
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi lesz ez még rosszabb is! 😆
2022. jan. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
89%
Én terhesen búvárkodtam több percig is akár egy levegővétellel. Van egy egészséges kislányom.
2022. jan. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!