Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magas vérnyomás az első...

Magas vérnyomás az első trimeszterben?

Figyelt kérdés
Terhesség előtt sosem volt problémám a vérnyomással illetve az első babánál sem. 13.hetet kezdtük tegnap. Védőnőnèl 10 hetesen voltam akkor volt 138 mondta hogy ez picit magas. Mérem itthon. Van amikor 125 ,most múlthéten házi orvosnál 130/100 volt, EKG jó lett. Azt mondta rendben van. Ma viszont 140/95 utána pedig 143/89 volt. ( 140 re eléggé feszült lettem) lehet azért ment fentebb. Fogadott orvosom nincs. 4.én megyek majd tanácsadásra SZKT-ba. Vàrjak addig? Vagy vedőnőhöz forduljak? Vagy bemenjek a kórházba? Volt valakinèl ilyen? Olvastam hogy ez a babára veszélyes. Most hallgattam a szívhangjàt szépen vert a szíve.
2022. jan. 22. 18:43
 1/7 anonim ***** válasza:

A toxémia a 20. hét után szokott kezdődni és problémát okozni. De sajnos előfordul, bár ritkán, hogy még ennél is korábban jelentkezik.


Érdemes vérnyomás naplót vezetni. Napi 3 mérés, 5 perc ücsörgés a mérés előtt. Ha a következő napokban is ilyen magasakat mérsz, akkor el kell menni korábban orvoshoz. Majd felír vérnyomás csökkentőt, amit szedhetsz. Aztán vagy jobb lesz tőle vagy nem. Lehet hogy hetekig, vagy akár végig kordában tudja tartani de lehet hogy nem. Sajnos erre nincs garancia.


Ismerek többet is aki így simán végig vitte a terhességet, nekem sajnos idővel nem használt és minden más értékem is borult, így idő előtt született meg a gyerekem.

2022. jan. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én 143 vernyomassal már rég sz ugyeleten voltam ahol már 160/100 mértek, a /100 eleve nem jó nem is értem az orvost... Gyógyszert kéne rá szeded lehetőleg minél előbb szerintem
2022. jan. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Felhívtam a kórházat közben, és azt mondták ha tartósan ennyi, több napon át akkor kell vele foglalkozni..és hogy ez határ eset .. hát egy cseppet sem nyugodtam meg..
2022. jan. 22. 21:08
 4/7 A kérdező kommentje:
Most mértem meg. 131/90
2022. jan. 22. 21:17
 5/7 anonim ***** válasza:
Melyik kórház ez? Én csak bementem, mondtam mi van és már mérték is, aztán adtak valami sprayt a nyelvem alá ami kb 2 óra alatt normalizalta, csinaltak vertesztet toxemia kizarasara és kaptam 4x1 bogyót amot 6 orankent szednem kell, éjjel is így kb stabil a vernyomasom, max ilyen 127/85 megy fel
2022. jan. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
(amúgy nekem is mondta a nőgyógyászom hogy ha, többször merek egymás után 150 környékét akkor azonnal jelentkezzek, kevesebb lehet)
2022. jan. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mérem ma is 3x holnap is kedden is aztán meglátjuk. Csak az is a baj már szerintem hogy rá streszelek .. :/ és lehet attól is magasabb.. nagyon fèltem a babàt..
2022. jan. 23. 08:14

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!