Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Masodik trimeszterbe a 20....

Masodik trimeszterbe a 20. Hét után van értelme elkezdeni terhes vitamint?

Figyelt kérdés

Tudom ez csak vitamin engem a benne lévő folsav aggaszt hogy akar veszélyes is lehet a magzatra

Nem jól tudom?


2022. jan. 25. 12:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
Vegyél olyat ami kifejezetten a 2.trimeszterre való. Érdemes lehet szedni, ha szoptatni szeretnél jó, ha feltöltöd a vitamin készleteid. Általában másik végig szedik, elejétől végéig, miben lenne más, ha most kezded el folsav szempontjából?
2022. jan. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A folsav nagyon fontos a babának, velőcsőzáródási rendellenességet lehet vele megelőzni ezért lett volna fontos terhességre való felkeszules idején és az első trimeszterben szedni, hisz az a 12. Hétig megtörténik
2022. jan. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én 27 hetes terhes vagy2, a pozitív teszt napjától szedem a folsavat....
2022. jan. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%
Magad miatt van ertelme. A baba elszivja, ami neki kell toled, ezt erdemes potolni.
2022. jan. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ha 12 hétig fontos akkor miért van benne a masodik ill harmadik trimeszteres vitaminokban is?
2022. jan. 25. 12:51
 6/12 anonim ***** válasza:
53%

3-as, a túl sok folsav lehet ártalmas, az újabb kutatások szerint 4x magasabb volt az autisták aránya azoknál az anyáknál, akiknek jelentosebb tobb folsav volt a szervezetukben a kelleténél.


KErdezo, a folsav az elso trimeszterben fontos. Es ha tervezett baba, akkor a terhesseg elobb minimum 3 hónappal. Most már nem szukseges vitaminokat szedni, persze ha szedsz, azzal nem ártasz, de boven eleg a D-vitamint potolni / a lakosság 95%-a D-vitamin hiányos/, plusz ugyelj a változatos, vitamindus etrendre.

2022. jan. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
62%
#6 Tényleg? 😐 Mert én szedem továbbra is a folsav verzióst (terhesség tervezésétől), kérdeztem pedig direkt a doktornőt, hogy jó e, ha nem, veszek másikat. Azt mondta nyugodtan szedhetem. Basszus... Jó, hogy írtad.
2022. jan. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nemár... azért ne vegyük készpénznek, hogy minden várandós vitamin gyártója hülye, mert nem olvasták a kutatásokat és nem tudják, hogy a folsav valójában ártalmas... Ezt senki nem gondolhatja komolyan.

Persze, azt mindenki tudja, hogy az első trimeszterben van igazán fontos szerepe, de az úgy nem túl hiteles, hogy "a túl sok" folsav ártalmas lehet. Mit nevezünk túl soknak? Biztosan nem azt, amit egy nő napi egy szem vitaminnal bevesz.

Ha változatos, vitamindús táplálkozást folytatsz, akkor nem szükséges táplálékkiegészítőt szedni, hiszen jut elég neked és a babádnak is. Ha az ember rosszullevős, gyomorégős, hányós, stb., vagy egyszerűen csak nem csúszik a változatos, ásványianyag dús étel, akkor érdemes.

2022. jan. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
#8 Igen, közben olvasok külföldi, orvosi cikkeket a témában. Eddig úgy tűnik rendben van a dolog, lehet szedni.
2022. jan. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
49%

Nem azt mondtam, hogy az a folsavmennyiseg, ami a 2.ill.3.trimesztetes terhes vitaminban van, autizmus okoz. Hanem hogy ha túl van adagolva, akkor okozhat autizmust - de nyilván ez ennél összetettebb dolog és valószínűleg több mindennek össze kell játszania ehhez.


Mindezek mellett a folsavnak az első trimeszterben van szerepe és semmi baja nem lesz a kérdezőnek és a babájanak ha nem szed folsavat, és más vitaminokat, feltéve, ha nem peksutemenyen és hasabburgonyan él, zöldség és gyümölcs nélkül.


Egy orvos nagyon jól mondta - a terhesvitaminok szedése azoknak lenne fontos, akik ezeket úgysem tudják megfizetni - szóval a nagyon szegény réteg, akiknek szegényes a táplálkozási hosszútávon. A többieknek elég a változatos étrend. Anyaink se szedtek terhesvitamint.


Természetesen elkedhetsz szedni, ártani nem árthat, de nem feltétlenül szükséges.

2022. jan. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!