Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 13 hetes terhes vagyok találta...

13 hetes terhes vagyok találtak nálam egy 13 mm-es amnionszalagot ami független a babátol. Az orvos semmilyen tájékoztatás nem adott Legközelebb 6 het múlva kell menjek uh-ra. Szerintetek van agodalomra okom? Keresek fel egy magán ultrahangost?

Figyelt kérdés
#amnionszalag # terheseg

2022. márc. 11. 12:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
81%

Biztosan felkeresnék más, amennyiben az orvos semmilyen tájékoztatást nem ad.

Veszélyes lehet.

2022. márc. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
93%
Hát de ezzel nem tudnak mit csinálni. Az a lényeg, hogy a baba ne akadjon bele, de tudtommal elég ritka, hogy ez megtörténik és bármi gondot okozna.
2022. márc. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
93%

“ A magzatot körülvevő hártyából kialakult rostos húr. A terhességek 0.08% fordul elő. Fejlődési hibák kialakulásához vezethet, ha a végtagok köré csavarodik, ami a végtagok lerövidüléséhez, vagy hiányához vezethet"


Hiába nézik gyakrabban ultrahangon, segíteni, bajt elkerülni ezzel nem tudnak.

2022. márc. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
2022. márc. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Egy 4-D ultrahangon kaphatok arra választ hogy a végtagjai rendben vannak és ki fejlődtek, látszanak rendesen ? Már ez a tudod valami kis megnyugvást adna
2022. márc. 11. 12:32
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Sima ultrahangon is látta az orvosod. Baj lenne jelzi. 4d az abszolút nem jó diagnosztikai szempontból.
2022. márc. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
73%
Menj el máshová is persze, ha nem bírod ki és úgy érzed, ezzel teszel meg mindent. De szerintem is, ha valami baj lenne, mondta volna. A 12 hetes genetikain azért nagyon alaposan végig szokták nézni "sztk" is a babákat és bőven látnak minden kis ujjacskát is. (No meg miért nem kérdeztél rá, hogy minden rendben?) De ez sajnos pont olyan, hogy lehet, egyik nap még oké, másnap meg már nem. Úgyhogy muszáj bíznod abban, hogy minden rendben lesz, hogy ne őrülj meg. De ha belefér az anyagi keretbe és téged az nyugtat meg, bármennyiszer elmehetsz plusz UH-kra.
2022. márc. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
88%

16hetesen voltan 4d ultrangon. A szonográfus mondta, hogy lát egy amnion köteget, legközelebb ha megyek a genetikai uhra jelezzem, hogy nézzék meg.

26hetesen már semmi nem látszódott, sőt az ultrahangos nő kb ki is gúnyolta a magándokit, hogy minek ijeszgeti a kismamát, ő 30éve dolgozik, munkatársai több éve és még egyszer se találkozott olyan babával akinek ez maradandó károkat okozott.

Nyílván nem játék a dolog, figyelni kell de szerintem bőven elég ha legközelebb leellenőrzik mi a helyzet azóta.

Ha esetleg a következő genetikai előtt el szeretnétek menni magánba, hogy milyen nemű a baba akkor éppen ott is meg lehet nézetni.

2022. márc. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is a 12 hetes genetikai UH-n láttak egy amnioszalagot, mondta is a szonográfus, hogy szól, hogy van, mert ugye szólnia kell, de ne is nézzek utána, hogy mit tud ez csinálni, mert csak magamat fogom stresszelni a borzalmakkal, ő még olyat nem látott, hogy tényleg gond legyen belőle, valószínűleg fel fog szívódni. És tényleg, a következő UH-n már nyoma sem volt, a kislányomnak meg minden végtagja hiánytalanul jelen van :)


Viszont tény, ha bajt is okozna, ezzel nem igazán tudsz mit kezdeni. De már most tudniuk kellett mondani, hogy minden végtagja, ujjacskája megvan-e, ez már a 13. héten bőven látszik.

2022. márc. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
86%
Nekem a 12 hetesen felírták hogy egy méhsövényt találtak, 14 hetesen elmentem a dokimhoz megnézetni, ott meg azt írták hogy amnionszalag nem látható? Akkor ez a sövény és amnion ugyan az lenne?
2022. márc. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!