Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 24hetesen rettenetes hasmenése...

24hetesen rettenetes hasmenésem van. Van valami kúra, amit lehet ilyenkor? Már az is jó lenne, ha az ivástól nem jönne az inger, és a folyadék bent maradna?

Figyelt kérdés

Szombaton kezdődött, telefon az ügyeletre, akik határozottan leráztak, ebben nem tudnak segíteni, beutalni nem utalnak be se a nőgyógyra, se a belgyógyászatra, hétfőn menjek a háziorvoshoz. Hívom a dokit, mert a wc 2m körzetében tudok csak létezni, aki határozottan lepasszolt a terhesgondozásnak, mert szerinte ők az illetékesek, a terhesgondozó pedig vissza a házidokinak, mert ez belgyógy probléma.

Remek, hogy ennyi doki ugrál a kismama körül, de sajnos ettől nem jobb.

Kicsit undi rész: de szombaton estére onnan láttam, és nem csak éreztem, hogy volt széklet, mert a szén megfogta... Ha ittam egy kortyot azonnal jött az inger, és fosok:S

Ha a kajára gondolok szintén. Szombat óta 3pirítóst, egy tényér rizst, és kevés főtt répát bírtam megenni, inni sem sokkal többet. Széntablettát szedek, normaflort... De semmi javulás. Rettenetesen görcsöl a hasam(ez már nem csikarás:()


2010. szept. 13. 12:14
 1/5 anonim ***** válasza:
széntabletta ami így rögtön eszembe jutott, de látom az neked már megvolt...normaflortól ne várj csodát, az nekem se jött be!.....szerintem valami durva vírus és félő h kiszáradsz, ez már tényleg orvosi segítség, valószínű infúzióra kötnének rögtön! védőnők nagyon rendesek és szoktak segíteni, ügyeletes kórház, ill. területileg illetékes telefonon érdeklődve........
2010. szept. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..


Nekem ezt írták anno a többiek hasonló helyzetben.

Sajnos mint utóbb kiderült, a széntabi többet ártott, mint használt. :-( Smecta por segített végül! Menj be sürgősségire, ha tudsz, pláne, ha már több napja fennáll. Nekem 4-5 napig tartott, bármit is csináltam. de aztán mintha elvágták volna.

2010. szept. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Valami vírust elkaptál, erre nem írják a dokik semmit, vírust nincs gyógyszer, és a széntabletta sem hat!

Ilyenkor rengeteget kell inni, tea víz, minimum 2 liter hogy ki ne szàradj, és hogy kimosdd a szervezetedből a vírust, valamint egész nap enni kell a háztartási kekszet, főtt burgonyát! 3-4 nap alatt túl leszel rajta, engem annó 17 hetesen kapott el valami ilyen vírus!

Igyál annak ellenére hogy utánna wc-reckell menni mert a folyadékvfontos, kiszáradsz! Gondolj bele a babának is kell a magzatvizet termelned!

2010. szept. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én 12 hetesen estem át egy ilyenen. Magas láz kíséretében.

Smecta port igyál, az jó. Normaflore most nem kell, hanem lehet kapni patikában Normilyt port. Azt fel kell oldani vízben és meginni. Ez ásványi anyag pótló, olyan mint az infúzió. Lehet még kapni azt hiszem hipp sárgarépa rizs pürét, ezt babáknak adják hasmenésre, nekem ezeket ajánlották a gyógyszertárban, és 2-3 nap alatt rendbe jöttem.

Ezeket próbáld, de ha ez sem használ jó lenne mégis valami orvos. Az én dokim 1 nap hasmenés után infúzióra akart kötni (ekkor találtuk ki a Normolyt port, mert azért az infúziót túlzásnak éreztem).

Mielőbbi jobbulást neked!

2010. szept. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi csajok.

Valamivel jobb a helyzet, tömöm magamba a rizst meg a répát, és iszok...

Már csak a pocakfájással kéne kezdeni valamit, és egész jó lenne... Remélem ez az utolsó nap, és jobban leszek.


Dokik: a közeli kórház elég érdekesen viseltetik a betegekkel... Mindig kifogom a teltházat a nyavajáimmal, az első babámmal folyt a vizem mikor megkérdezte a szülésznő, mit keresek ott(13.szülése voltam)... Sürgősségin terhesség előtt pár hónappal eszméletvesztéssel voltam... szintén minek jött, csak kis vérnyomásprobléma, azóta sem tudni mi okozta. Széntabit nyomnának a kezembe, és hazaküldenének, mert sok a dolguk, igyak, ha hányás és láz is lenne, akkor adnának fuzit, ami ha lecsepeg menjek isten hírével... ez csak hasmenés, a védőnénik kollektíve nincsenek ma, van valami előadásuk ezt előre jelezték két hete, szóval teljesen szuper napom van. A házidokinak sem betegség a hasmenés, sőt, terhesség velejárója is lehet szerinte, van akinek szorulása van akinek hasmenése van. Nőgyógyász pedig bocsi, de másik lukkal foglalkozik, vállat von, valahol jogosan, barátságosan jobbulást kíván, és tényleg ha nagyon nagy gáz van valahogy befektet, ha kell, vagy elküld laborra, ennél többet tenni nem tud, nem a hatásköre.

2010. szept. 13. 14:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!