Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi az a toxoplazma vizsgálat?

Mi az a toxoplazma vizsgálat?

Figyelt kérdés
Miért van az, hogy én mindenről itt értesülök, és se a védőnő, se a nőgyógyász, se a háziorvos nem hívja fel semmire sem a figyelmemet, csak ha konkrétan rákérdezek? Itt hallok először Magne B6-ról, toxoplazma vizsgálatról, meg még egy csomó mindenről. Na mindegy, a kérdésem inkább arra vonatkzik, hogy mi az a toxoplazma vizsgálat, kitől kell kérni, mikor célszerű kérni? Mi van ha pozitív?
2008. dec. 17. 17:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A toxoplazma nem vírus,hanem egy protozoon,macskáról emberre terjedhet. Nem terheseknél nincs jelentősége,enyhébb náthás , influenza szerű tünete vannak,ezért sok ember nem is tudja meg,hogy átesett egy ilyen fertőzésen. akinek cicája van,azok gyakorlatilag szinte nagyon sok %-ban átesnek rajta,ami azért jó,mert utána egy életre védettséget szerzel általa. Mondjuk nekem volt is,van is cicám,igaz,bent tartott,és nálam végeztek még évekkel ezelőtt 1x ilyen szűrést,de negatív lett. Mi most babát szeretnénk,a dokim is,és az állatorvos is azt mondta,hogy valszínű már áteshettem toxoplazmán,ami jó is volna,mert akkor a babára nézve nem jelenthet már bajt. Egy vérvétel az egész,kb. 2 hét az eredmény,ha cicád van,mindenképp meg kell csinálják a szűrést! Ugyanis a babára nézve az első 3 hónapban jelent veszélyt nagyon. Ha meg babát vár az ember és van cicája,akkor kerülni kell,hogy az almot a kismama pucolja,és természetesen ügyelni a higiéniára. remélem tudtam segíteni,minden jót.szió
2008. dec. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
16hetesen fognak küldeni vérvételre.AFP is benne lesz,vércsoport meghatározás és rutin vérvétel.A toxoplazmát leginkább állatoktol kaphatod el,és azoknak is az ürülékéből.Például a macska almát nem tanácsos neked tisztán tartani.Mindig moss kezet.A földdel érintkező gyümölcsöket,zöldségeket még alaposabban mosd meg.Nyers hust nem szabad enni,főzéskor is jol megfőzni.Idővel szerintem mindenről értesitenek.
2008. dec. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Honnan tudom megállapítani, hogy nálam elvégezték-e ezeket a vizsgálatokat? Úgy értem, hogy a vérvételi papíron ezt hogyan rövidítik?
2008. dec. 17. 17:59
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Toxoplazma


A Toxoplasma fertőzés olyan betegség, amely állatokról, például macskáról kerülhet az emberre. A Toxoplasma nem vírus, hanem egy úgynevezett protozoon, egy egysejtű élősködő. Nem terheseknél azért nincs különösebb jelentősége, mert egy influenza-szerű betegségként zajlik le, semmi szövődményt nem okoz. Az emberek többsége átesik ezen a fertőzésen, és ekkor a későbbiekre vonatkozóan védettsége alakul ki. A toxoplasma fertőzés elleni védettség elméletileg egy életre szól, de 100 %-ban soha nem lehetünk ebben biztosak, ezért nem árt azoknál is vizsgálni az ellenanyag szinteket, akikről tudjuk, hogy már átestek fertőzésen. Az IgG pozitivitás azt jelenti, hogy korábban átesett már fertőzésen (tehát védett ellene). Az IgM negativitás pedig azt mutatja, hogy nem zajlott le friss fertőzés a közelmúltban. Friss Toxoplasma fertőzést mindig az IgM és az IgA emelkedése jelzi, amennyiben ezek nem változnak, akkor a fertőzés kizárható.

A kismamáknál azért végezzük ezt a szűrővizsgálatot, mert ha a terhesség idején alakul ki friss fertőzés, az a babánál okozhat gondot (leginkább az agykamráknál). Ha valaki fogékony a fertőzésre, akkor a terhesség során többször ellenőrizzük, hogy nem kapta-e el a betegséget. Ha igazoljuk, hogy friss fertőzés áll fenn, akkor egy bizonyos gyógyszert adunk a terhesség végéig, így meg tudjuk akadályozni, hogy a babánál szövődmény alakuljon ki.

A toxoplazma ellen védőoltás nincs.

Dr. Ács Nándor


Szia! Első válaszoló volnék,bemásoltam neked egy írományt a toxoplazmáról,illetve,hogy mely laborérték jelzi a meglétét,a fertőzésen való átesést,vagy a negatív eredményt. remélem segítettem vele,ebben benne van,mely érték eltérése utal a toxoplazmára.szió Eszti

2008. dec. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen, sokat segítettél. Köszönöm :-)
2008. dec. 17. 18:17
 6/10 anonim ***** válasza:
A toxoplazma vizsgálatra csekken 2000 Ft-ot be kell fizetni, ha volt ilyen, akkor levették. A vizsgálatkérőn nem emlékszem mi van, de a kiskönyvben az eredmény Toxoplasma szó után van beírva (régi,babás elejű kiskönyv 4.old, új,fehér kiskönyv 6.old.). Negatívnál negatív, pozitívnál gondolom pozitív szó. Az én védőnőm is ilyen, szerencsére az orvosom nem. A www.felicitas.hu-n találsz telefonszámot és ők küldenek ingyen Várandós mamák tanácsadója c. könyvet. Tömören minden fontos le van írva benne. Ezt a védőnőnek kellett volna átadnia az első jelentkezéskor, de az enyém sem ad. Van ilyen sajnos.
2008. dec. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szívesen:)
2008. dec. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
hehe ez érdekes, nekem nem kellett csekket befizetnem, a házidokinak mondtam van cicám, a védőnővel egyeztettem szeretném ha ezt is megnéznék a vérvételnél. és bejelölte a lapon. Leletem is van, érdekes ez a 2000Ft- :)
2008. dec. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem nem kellett fizetnem,de mondanom sem sehol semmit,automatikusan vették vérvételkor.Kérdezd meg a védőnődet.
2008. dec. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem nem csináltak automatikusan ilyen tesztet, sehova nincs írva.
2010. febr. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!