Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tennétek ilyen esetben?

Mit tennétek ilyen esetben?

Figyelt kérdés

6 éve már szeretnénk babát a férjemmel. Rengeteg vizsgálat volt már. Túl vagyunk 5 inszeminációt, és 5 lombikon is már. Volt 3 vetélés is a lombikok alatt.

Spontán sikerült a terhesség (6 hetes vagyok), ami így egy csoda.

Vasárnapra bejelentkezett sógornőm a 2 fiával locsolkodás céljából. Én nem tartanám ezt a hagyományt. Volt már, hogy direkt előre odaadtam a csokitojást, hogy megússzam. De sógornőm erősködött aztán (pedig a gyerek se akarta).

Elég sokszor beteg a 2 gyerek (8 és 10 évesek).


Ha megint betegek lennének ti elmennétek erre a családi eseményre az előzmények miatt?

Férjemet nem érdekli a betegség (covid gyanúnál is találkozott a haverjával például).



#terhesség #meddőség #locsolkodás #nátha/covid/influenza
2022. ápr. 11. 10:02
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
93%
El. Egy légúti akármi semmilyen irányba nem befolyásolja a várandósságot. 😊
2022. ápr. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
87%

Értem, hogy az előzmények után ezerszeresen akarsz vigyázni, de egy felsőlégúti betegség nem növeli a vetélés esélyét.

És egyébként egy látogatás alatt kevés esély van, hogy megfertőzzenek. Még ha adtok puszit egymásnak akkor se valószínű. És most ugye nem is okvetlen lesznek betegek, csak te feltételezed, mert elég gyakran azok szoktak lenni.


Az egy másik kérdés, hogy azon nagyon fönnakadtam, hogy a férjed covid-gyanúsan is találkozott a haverjával. Na, azt nagyon nem kellett volna!

Mint ahogy azt se értem, miféle család az, hol a sógorNŐ viszi locsolni a fiúgyerekeket. Normális esetben ez az apa feladata.

2022. ápr. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
85%
El. Ahol van már gyerek a családban és úton van a következő, a szülő ott se passzolja le az első gyereket ha náthás, bármiféle dolog is előzte meg az újabb terhességet. Max nem engeded hogy kölnivel meglocsoljanak nehogy felforduljon a gyomrod. De a légúti megbetegedés - ha nem Covid - akkor semmilyen hatással nem lesz a terhességedre.
2022. ápr. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
33%

2. Normál esetben nem vasárnap locsolkodnak, hanem húsvéthétfőn.


Kérdező, megértelek. Őszintén mondom, ilyen előzmények mellett én is óvatos volnék az első trimeszterben, amennyire csak lehet. És igen, lemondanám a dolgot akár valami mondvacsinált indokkal is. Lehet megkövezni, de akinek könnyen összejön bármikor a baba, az ezt nehezen érti meg. A férjeddel pedig próbálj beszélni, hogy most azért legyen kicsit körültekintőbb.

Nem, nem kell hermetikusan elzárni magatokat mindentől és mindenkitől, de a felesleges kockázatot igen is kerülni kell. És pihenj, amennyit tudsz.

Az előző vetélések okait ismeritek?

2022. ápr. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Persze azzal is tisztában vagyok, hogy egy bevásárlásnál is például elkaphatok bármit.

Jelenleg azért fordult meg a fejemben ez a gondolat, mert első lombiknál kiemelte a dokink, hogy 2 hétig ne menjek sehova beültetés után, hogy ne kapjak el semmit. Akkor pont jöttek sógornőmék anyósékhoz. Direkt megkérdeztük, hogy nem-e betegek (ez télen volt), mert csak akkor megyünk mi is. Azt hazudta a telefonba férjemnek, hogy nem. Aztán totál beteg volt ez egyik gyerek.


Meg ezért is gondoltam erre, hogy esetleg jobban kell-e vigyázni, mert ilyenkor nem lehet gyógyszert enni.


Viszont a férjem azt meg nem akarja, hogy például fürdőszobát takarítsak. Amit más is tesz terhesen. Akkor már szerintem egy betegség rosszabb, mint egy fürdőtakarítás.


Igen, amikor a haverja covid gyanús volt (saját szüleivel is azért nem találkozott), akkor pont az 5.beültetés után voltam 1 héttel. Akkor nagyon összevesztünk emiatt. Szerintem ezért is van bennem félelem.


A sógornőm csak bejelentkezett locsolkodás céljából. Ő nem is fog eljönni, hanem az exférjét küldi anyósékhoz a gyerekekkel. Máskor is előfordul, hogy az exférj hozza el a gyerekeket, mert a saját szüleit nem tudja elviselni.

2022. ápr. 11. 10:39
 6/24 A kérdező kommentje:
Igen amit a 3-as ír a kölni szag is a problémám. Már sokszor van hányingerem. Ráadásul ezektől a büdös cuccoktól már máskor is előjött a migrénem. És hát ugyebár ilyenkor maximum panadolt lehet enni, ami migrénre semmit se ér.
2022. ápr. 11. 10:42
 7/24 anonim ***** válasza:
83%
A helyedben nem mennék és nem az esetleges betegségek miatt, hanem, mert a leírásodból látszik, hogy így lennél nyugodtabb és szerintem a helyzetedben a nyugalom a legfontosabb.
2022. ápr. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
70%
4., attól, hogy nehezen jött össze, ugyanúgy nem okoz vetélést egy takonykór. Mi picit több, mint 6 évet vártunk az első gyerekre, de sosem mondtam le semmit emiatt, jól voltam, miért is tettem volna? Ráadásul ezek a gyerekek nem betegek, csak azok LEHETNEK. 🤦🏼‍♀️ 1. voltam
2022. ápr. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Egyetértek veled 4-es válaszoló. Covidnál se azért vesztünk össze, mert mindenkitől el akartam magunkat zárni, hanem amikor lehetséges, hogy valaki covidos, akkor pár napot igenis ki lehetne bírni, hogy nem találkozunk vele.


A héten pénteken megyünk étterembe a haverjával+feleségével+2 gyerek ott is. Ők például legutóbb is lemondták az összejövetelt amikor beteg volt a gyerek. Hétfőn megyünk az én szüleimhez is. Moziba is, bevásárolni is eljárunk. Tehát tényleg nem zárom el magam.


Igazából konkrét választ nem kaptunk a vetelés okaira. Egyik doki szerint pech, másik széttárta a kezét, hogy nem érti miért nem sikerül. Rengeteg vizsgálat volt már. Spontán soha nem is sikerült még. Január végén volt egy laporoszkópiás műtétem, meg idén diétázni kezdtem. Még azért próbáljuk nem beleélni magunkat az előzmények miatt. Csak ha már létrejött a terhesség akkor próbálnák jobban vigyázni rá.

2022. ápr. 11. 10:49
 10/24 A kérdező kommentje:
Igen, már másodjára van róla szó, hogy jelenleg csak feltételezem. Gondoltam rá, hogy szombaton rákérdezünk (mint korábban), hogy nem-e betegek. Nem is úgy gondoltam, hogy magamban eldöntöttem, hogy betegek akkor nem megyek:) Aztán persze vagy hazudik megint, vagy elmondja. Csak azért írtam ki a kérdést, hogy mások mit gondolnak, hogy egyáltalán szombaton rá kérdezzünk-e, vagy menjünk el, és majd lesz valami.
2022. ápr. 11. 10:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!