Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Későn észrevett terhességnél...

Későn észrevett terhességnél lehet baj, ha ezek történtek?

Figyelt kérdés
12 hetes terhes vagyok, mint kiderült, mivel az elmúlt 12 hétben a mensim zavartalan volt, ezért nem is gyanakodtunk, bár az orvos felvilágosított, hogy ez nem menstruáció volt. Viszont ebben a 12 hétben, volt hogy ittam alkoholt, dohányoztam, ittam energiaitalt is. Amint megtudtam a terhességem mindennel leálltam. Nagyon félek, hogy baja lesz a babának! Bár nem tervezett baba, mégis nagyon aggódom érte, szeretnénk megtartani! Próbálok azóta minél egészségesebben élni, felmondtam minden káros szokással, életmódot váltottam! Vasárnap lesz genetikai vizsgálat.

2022. ápr. 15. 09:53
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem még írni, hogy beleestem még mielőtt tudtam volna a terhességről az infulenzába, hörghurutom volt, magas lázam, ami nem akart múlni, ezért két adag antibiotikumot szedtem be, ebből lehet-e baj? Nagyon aggódom😞
2022. ápr. 15. 09:57
 2/18 anonim ***** válasza:
21%

A szervezet ha észleli a magzati károsodást, akkor vetéléssel reagál.


Ettől függetlenül az antibiotikum aggályos, feltétlenül kérdezz róla szakorvost!

2022. ápr. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
44%

Csak azt nem értem, ha védekezés nélkül rossz szexuális életet, nyilván azért teszed, mert jött a gyerek. Akkor viszont gondolni kellene rá, hogy bármikor teherbe eshetsz, tehát az életmódot ehhez kellene igazítani.


És aki nem védekezik, az nem mondhatja, hogy nem tervezett.

2022. ápr. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
56%

Hát nekem azt mondta az orvos hogy nagyjából addigra már kifejlődnek az alapok utána már a gyerek miatt nem kell szedjek vitamint se, mert fölösleges. Ennek ellenére a többség -de legalábbis én biztosan - az elején van rosszul, hány, nem tud enni stb., szóval nem épp ideális életmódot folytat. Jó nem dohányzunk, alkoholt se iszunk, meg gyógyszert se szedünk csak kb. fénnyel táplálkozunk…

Neked vagy szerencséd lesz, vagy nem. De csak az orvos fog tudni biztosat mondani. Mindenesetre remélem jól alakul.

2022. ápr. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, honnan tudod, hogy védekeztünk-e vagy sem? Erről például nem is írtam semmit! Különböző védekezési módszerek mellett is teherbe lehet esni…Máskülönben, írtam, hogy menstruáltam végig, még ha nem is az volt, teljesen olyan volt, mintha menstruáltam volna ezért sem tudtam a dologról, onnantól kezdve ki a fene gondol terhességre?
2022. ápr. 15. 10:26
 6/18 A kérdező kommentje:
Bocsánat már utolsó előtti*
2022. ápr. 15. 10:28
 7/18 anonim ***** válasza:
42%
Persze, zavartalan menstruáció. :D Három hónapig mindig pontosan megjött, ugyanolyan erősséggel, mint mindig.
2022. ápr. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
24%

A 3-as/7-essel ne foglalkozz, csak okoskodni meg kötözködni akar.


Egyébként nem túl valószínü, hogy lenne baja a babájak, de nemsokára az UH-n úgyis megnéznek mindent. Ne idegeskedj, régebben a legtöbb nö ilyen idös terhességet vett egyáltalán észre, mivel teszt nem volt.

2022. ápr. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
36%

Jajj már, mert te mindig leméred pontosan mennyit menstruálsz. Gondolom egy mérőedénybe gyűjtöd, hogy tudd hogy egy cseppel se kevesebb mint, ami. Képzeld el lehet ilyen, mint amit a kérdező ír. Alapból minden menstruáció más, hiszen minden hónapban új ciklus kezdődik, amit nagyon sok minden befolyásol (pl: stressz, gyógyszerek, rengeteg hormon). Hidd el nők ezreinek nem napra pontosan, vagy órára pontosan jön meg, de ezzel nincs is semmi baj (nem vagyunk gépek). Nem kezd el az ember ilyenkor egyből azon kattogni, hogy terhes e pláne ha van vérzése. És nem járunk havonta orvoshoz, hogy most a menstruáció miatt vérzek, vagy netán terhes vagyok és mondjuk progreszteron hiányom van. Pláne ha valakinek még rendszertelen is a ciklusa.

Az 5 héttől van a baba összeköttetésben az anyával. Meg kell kérdezni a nőgyógyászt, illetve meg kell nézni azt, hogy a gyógyszerben mi van. Nem látunk beléd, ezért mi ezt nem tudhatjuk. Nyílván lehetne a kérdező felelősségteljesebb, de az nem segít ha kiosztjuk.

2022. ápr. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
37%

A gyógyszertől biztos nem lesz baja szerintem.

Czeikzellel olvastam egy interjút, ahol gyógyszerrel öngyilkosságot megkísérlő terhes nőkről beszélt, hogy mi lett velük. Volt amelyik több marék mindenféle gyógyszert szedett be. Aztán ha jól emlékszem, azok közül akik végül megtartották a babát, a több százból, csak 1 született rendellenességgel.

Azt is mondta, hogy a 8000 gyógyszer közül vagy 40 okoz károsodást, de az is csak akkor, ha bizonyos időben veszik be, a terhesség folyamán.

2022. ápr. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!