Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vetélés, vagy "csak" megszakad...

Vetélés, vagy "csak" megszakadt a terhességem? Esetleg a sokat emlegetett "emlékszik az első kimaradt mensire a szervezetem"?

Figyelt kérdés

1,5 várjuk a kistesót. A ciklusom 28-33 napos.

Április 12-én délután, még nekem is meglepetést okozott a 28 ciklusnapon a pozitív teszt. 30., 32. Napon pedig erősödött.

Amikor max. megszokott jönni, 33 napon elkezdtem pecsételni, csak törlésnél világos barna/ rózsaszín, másnap semmi. Harmadik nap megint ugyanez, felkerestem az orvost, mensi szerint kerek 5. héten. Mondtam, hogy valószínű nagyon fiatal terhesség, nem hiszem, hogy lát valamit, tisztába vagyok vele, de esetleg ezzel tudnánk-e valamit kezdeni, nagyon aggódom. Nem látott terhességet.

Hcg vérvétel: 374, van terhesség, de nagyon fiatal, méhen kívüli terhességgel ijesztett meg sztk-ban. Még aznap délután mentem magánrendelésre egy neves orvoshoz, aki talált egy pici petezsákot, ami jó helyen van, a bal petefészkemben pedig 1 cisztát. Azt mondta hormonnak nem híve, ha el akar menni, annak oka van, görcs nincs, vérzést ő éppen nem lát, ilyenkor még lesz ami lesz, egy hét múlva menjek vissza. Már 6. napja pecsételek, csak törlésnél, csak barna a tisztasági betéten, törlésnél rózsaszín enyhén. Aggódom, még 4 nap múlva kell mennem hozzá. Ha azt nézzük, a kimaradó mensi idején kezdődött épp, de minden mensim 5 napos max , ez pedig már 6 napja tart. Magnerotot és folsavat szedek.

Ha épp neadjisten' elvetélnék, vagy szívódna fel a petezsák, gondolom görcsölnék, vagy szó szerint véreznék, vagy rendes mensi lenne..?!?? Aggódom, és a bizonytalanság a legrosszabb, nem enyhül és nem erősödik. Járt valaki így ? Nem merek reménykedni, elképzelésem sincs milyen híreket kapok majd szerdán

Tüneteim vannak, erősödnek, de mint tudjuk, sajnos ha baj történik is, ez még marad egy ideig, erre nem alapozhatok



2022. ápr. 23. 13:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
84%
Progreszteron pótlás kellene. Nekem a 12. hétig kellett szednem és ugyanígy voltam, barnáztam.
2022. ápr. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Bármi lehet ebből, sokan vannak így az első trimeszterben, és nem lesz gond, más meg elvetel, sajnos előre nem fogja tudni megmondani senki, hogy mi lesz ebből, tenyleg majd az idő eldonti, addig is kitartás neked! De szerintem az biztató h ennyi ideje tart és azóta nem volt erős vérzés vagy görcs.


Én a helyedben még esetleg annyit tennék, hogy elmennék egy maganverveteli helyre progeszteront nézetni, hátha az alacsony és arra kaphatsz gyógyszert. De ez a max amit most tehetsz a várakozáson kívül.

2022. ápr. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen nektek, már ennyivel is könnyebb, hogy ki írhattam! 🤞
2022. ápr. 23. 13:48
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Hat sztem ez tipikus esete annak amikor progrszteron potlasra lenne szukseg. Ertem en a dokit h nem hive a gyogyszerezesnek de ez oont nem az az eset h ha elmegy a baba annak oka van marmint ettol meg nem beteg a baba egyszeruen csak nincs eleg progi.
2022. ápr. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Ez már nem a mensit jelzi, 7 napja tart, soha sem volt 7 napos nekem. Elengedem, szerdán doki .. 😭 és még mindig nincs annyi mennyiség, hogy legalább egy mensi mennyiségű lenne , nem erősödik, nem gyengül

Tegnap pl semmi reggeltől estig, aztán éjjel volt cserébe és ma

Ma már nem is járok törölgetni, nézegetni, feladom :(

2022. ápr. 24. 12:04
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerdáig pont megjönne a progeszteron vérvétel eredménye. Lehet anélkül is felírja az orvos, de nem mindenki, és ha legutóbb azt mondta nem híve a hormonpotlasnak, akkor valószínű a tiéd nem fogja.
2022. ápr. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Azt hiszem elindult. Mensi szerű vérzés, így 7 nap után. Neadjisten' valakinek van ilyen tapasztalata? Mi fog még történni?
2022. ápr. 25. 08:02
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben bemennek a korhazba, terhes vagy és verzel, meg kell hogy vizsgáljanak
2022. ápr. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Ha tényleg elment, akkor valószínűleg kitisztulsz és majd idővel tudtok újra próbálkozni. Ritka esetben kell műszeresen befejezni, de nem hiszem, hogy neked kell, ha megindult. Hogy vagy kérdező?
2022. ápr. 25. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Abbamaradt délutánra a vérzés. Elhasználtam 2 db betétet, és megszűnt. Sem görcs, sem semmi.

Ennyire "egyszerűen" lezajlana? 😭

Már nemsokára szerda, bár nem reménykedem, de a bizonytalanság mindennél rosszabb🙏

Elsirattam ma, viszont halvány reménysugár vagy nem tudom mi, még motoszkál bennem. : Bal oldalon fájt vasárnap, ott talált doki cisztát, ugye az vízzel vérrel telt hólyag.. ami mensessel távozna, ami ugye nincs várandósan, nem fakadhatott az esetleg ki?! Ugyee a rozsaszines barnás folyás miatt.. Lehet, hogy oltári baromság, egy reménykedő anyai szívtől..🥺

Mindenesetre csoda volt hogy jött, így 2 év után, és a második csoda lenne ha szerdán ott lenne..

2022. ápr. 26. 00:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!