Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Más is szomorú szülés után?

Más is szomorú szülés után?

Figyelt kérdés
Gondolatok mint: Vége az eddigi életemnek
2022. ápr. 24. 20:01
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Gondolatok inkább: Minden most kezdődik el!
2022. ápr. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális. Hormonok. Ha súlyosbodik keress fel szakembert!
2022. ápr. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
45%

Gyermekágyi depresszió. Sokan küzdenek vele. Ha a terhesség alatt nem volt ilyen, akkor tuti. Pár nap alatt elmúlik.


Ha eddig sem volt pozitív a hozzáállásod, akkor érdemes lenne küzdeni ellene.

2022. ápr. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
55%
Szomorú ? Akkor voltam a legboldogabb 😀
2022. ápr. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
64%
Évekkel később jöttem csak rá erre
2022. ápr. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
3. Amiről te beszélsz az a babyblues, a depresszió nem múlik el magától. Oda szakember kell.
2022. ápr. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
37%
3x szültem 2x fel voltam pörögve, semmi bú.
2022. ápr. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én az átestem/esek rajta. Néhány hétig teljesen normálisak az ilyen zizi érzések, viszont ha 2-3 hónapnál tovább tart érdemes szakemberhez fordulni. Sajnos én ebben a cipőben vagyok éppen. :(


Mindenkinél máshogy jön ki. Van aki közönyös a gyerekkel, van aki a régi életét siratja, van aki még betegesen aggódik és stresszel a gyerek miatt.

2022. ápr. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább megkönnyebbültem, hogy végre visszakaptam a testem. Abszolút fel voltam dobva a szülés után, nagy részben emiatt, pedig nem utáltam a terhességem. De hogy végre megint "egyedül" voltam a testemben, az engem hihetetlenül felszabadított.

Az ilyen "vége az eddigi életemnek, minden megváltozik, most már sosem lesz minden a régiben" gondolatok és szorongások az első trimeszterben meg a szüléshez közeledve jelentek meg inkább. Azért ez szerintem érthető, egy baba érkezése igenis hatalmas dolog és ijesztő. És a szülés utáni hormonhullámvasút alatt is érthető, ha vannak ilyen érzéseid és gondolataid, mert nyilván miután már ott a baba, nem lesz kevésbé félelmetes a változás.


Ugyanakkor ha huzamosabb időn keresztül nem érzed, hogy javulna a helyzet, enyhülne a szomorúság, a szorongás, akkor tényleg érdemes pszichológus segítségét kérni, mert az már nem egészséges. Normális és sokakkal előfordul, de az aranyér is, aztán mégis megpróbálunk tenni ellene.

2022. ápr. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen, normális. Ezt a jelenséget nevezzük Baby bluesnak. Elgyászolod a gyerek előtti szabad életedet. (Érdekesség: Balin a szülés után rituális fürdőt vesz a szülőpár, ezzel lezárják a terhességet. Így segítik át a párt az egyik életszakaszból a másikba.) Pár napig teljesen oké ez az állapot. Viszont oda kell figyelni, mert ha nem javul, akkor könnyen átcsúszhatsz szülés utáni depresszióba. A párod is figyeljen oda magára, mert a férfiakon is kijöhet gyermekágyi depresszió.
2022. ápr. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!