Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 32 hetes kismama vagyok....

32 hetes kismama vagyok. Kétségbe vagyok esve, mivel 3 napja annyira beállt a farokcsontom körüli rész, felállásnál illetve helyzet változtatásnál nagyon fájdalmas, na meg a sétálás is nehezen megy. Ez normális jelenség? Van esély rá, hogy elmúlik?

Figyelt kérdés
Próbáltam jógázni, nyújtani rá, de semmi javulás nem történt.

2022. ápr. 25. 02:17
 1/9 anonim ***** válasza:
49%
Nekem a 34. héttől volt ez, a végén úgy mentem, mint egy pingvin. Sőt, szülés után még rosszabb lett, aztán pár hét alatt nyomtalanul eltűnt. Szerintem csinálni nem nagyon tudsz vele semmit, krémeket nem használhatsz, mert szteroidosak (a gyógynövényes kenceficék nekem semmit nem használtak), gyógytornászhoz meg a terhesség miatt nem mehetsz. Kitartást, előbb-utóbb elmúlik!
2022. ápr. 25. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Én is ma már azt mondtam, hogy pingvines a járásom, de így a leírtak alapján nem valami bíztató. Vadgesztenye krémet olvastam esetleg, hogy azt lehetne, de lehet előbb egyeztetni kellene az orvosommal.

Lényeg, hogy a babával ne legyen gond! Én valahogy elviselem. Köszi a választ!

2022. ápr. 25. 03:35
 3/9 anonim ***** válasza:
49%

Nekem is valahogy 30-32 hét között kezdődött és szerintem akkor is volt a legrosszabb. Nekem olyan volt és még most is olyan néha (már 37 hetes múltam) mintha szabályosan becsípődne az ideg és minden mozdulatra nyilall. Volt 1x, hogy egész délután csak sírva tudtam közlekedni a fájdalomtól.

Nekem amúgy sokkal jobb lett azóta, csak akkor jön elő ha pl korábban jobban megterhelem magamat. Ami segített, hogy a férjem mindig megmasszírozta a derekamat/hátamat (olvastam, hogy elméletileg nem lenne szabad, mert vérbőséget okoz és beindulhat a szülés… az egész terhesség alatt masszírozott, semmi probléma nem volt), illetve esténként zuhanyzáskor próbáltam kihasználni a meleg víz izomlazító hatását és mivel akkor nem fájt, így a víz alatt ácsorogva próbáltam kimozgatni azt a részt.

Remélem neked is enyhülni fog minimum, de így is-úgy is ki fogod bírni! :)

2022. ápr. 25. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%
Elsőnél olyan voltam mint egy hadirokkant nyugger. 🤦‍♀️
2022. ápr. 25. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ugyanezt a becsípődős érzést érzem, annyira oda kell figyelnem , hova hogyan lépek, mert egy rossz lépés és jön az erős nyilalás. Az ágyból felkelni szörnyű, utána ha kicsit sétálgatok pingvines egyenes mozdulatokkal akkor jobb, de elég egy rossz mozdulat. Én még azt vettem észre, hogy talán a magnézium bevétele után javul kicsit, utána megyek zuhanyozni is.

Kitartást Neked is a végéhez még! :-)

2022. ápr. 25. 05:42
 6/9 anonim válasza:
Nekem a négykézláb állásban óvatosan mozgatása a csípőmnek segített.
2022. ápr. 25. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
ettől miért lenne gond a babával? 🤦🏼‍♀️🙄
2022. ápr. 25. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem is becsípődés feeling. Most rosszabb napjaimon alig bírok felkelni, nem tudom a súlypontomat egyik lábról a másikra helyezni, amíg kicsit be nem járatom. Nem tudok huzamosabb ideig sem ülni, sem feküdni, sem állni vagy sétálni, állandóan váltogatni kell. Aztán amikor már nagyon elkeserednék, akkor jön egy-két könnyebb, fájdalommentesebb nap. 36 hetes vagyok, nekem ez kb a 28. héttől van, az elmúlt egy hónapban durvult nagyon be. Aludni sem alszom jól miatta.

Ami nekem segít: kismama torna (gyógytornászhoz járok), rengeteg csípő kilazító mozdulatot csinálunk, ezeket itthon is megcsinálom, amikor úgyérzem nagyon kezd beállni.

Ha nagyon nyilal, akkor a férjem erősen átmaszírozza meleg lóbalzsammal a keresztcsontom. Tudom-tudom nem lenne szabad, vérbőség, blabla... Soha nem lett semmi bajom tőle, ellenben utána nagyon jó, megkönnyebbült érzés.

És végül a gimnasztikai labda is megváltás. Csípőbillentések előre-hátra, jobbra-balra rajta ülve, körzés. Leveszi a terhet a csípőről, segít ellazítani az izmokat. Nekem komolyan olyan érzés néha, mintha végre valami felhőn ülnek. :D

2022. ápr. 25. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem a kineziológiai tapasz segített sokat. Nem múlt el a fájdalom teljesen, de nagyon sokat javított rajta. Egy próbát mindenképpen megér, ha esetleg van rá lehetőséged.
2022. ápr. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!