Mit ajánlottok?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Most vagyok az első genetikai vizsgálat előtt, arra kért a nőgyógyász válasszam ki a kövi időpontunkig milyeneket szeretnék, viszont el vagyok veszve. Fogalmam sincs melyik jó, melyik nem. Nagyon aggódom, hogy bármi baja is lehet a babának, ettől már nagyonnagyon régen félek, viszont nem csináltatnám meg az összeset, ha nem muszáj, mert akkor csak tovább streszelném magam😅


A férjem 38 én 22, betegségeinkről egyenlőre nem tudunk. Mindkettőnk családjában van daganatos beteg sajnos, nem tudom erre van-e valami.

Illetve az én családomban hidrokefália is.

Jó lenne kiszűrni az ilyenkor szokott alap betegségeket.

Olvastam azt is, hogy van ami a babanemét is megállapítja, ez igaz?


Köszönöm, ha segítettek!!



2022. ápr. 26. 07:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%

Down, Edwards és Patau szindrómát tudnak nézni ilyenkor. Illetve még annyit, hogy van e hajlamod terhességi toxémiára.

Ezen kívül semmit nem tudnak megállapítani. A többi betegség, mint pl az autizmus, értelmi fogyatékosság, stb. sajnos nem mutatható ki.

2022. ápr. 26. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi a Niftyt csináltattuk, az több betegséget szűr az előbb említett háromnál. Engem megnyugtatott az eredmény, azóta a genetikai betegségeken nem izgulok (csak minden máson). Azt a logikát nem értem, hogy azért nem akarsz sok betegséget kiszűrni, mert attól ideges lennél. Ez számomra ellentmondás.

Egyébként ezek kromoszóma rendellenességeket tudnak szűrni, nem pedig azt hogy daganatos betegségre hajlamos lesz-e, vagy kell-e neki szemüveg.

2022. ápr. 26. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem válassz egy csomagot, dőlj hátra és engedd el ezt a témát, élvezd a várandósságod.

Mellesleg én a kötelező genetikai ultrahangon kívül sem csináltattam semmilyen extra csomagot, ugyanis ezt a 3 elváltozást látják az ultrahangon is, meg azt is ha a gyereknek 6 lába és 4 feje van.

Ne aggódj ennyire!

Ez csak a "bemelegítés", hiába jók az eredmények az első vizsgálatoknál, bármi előfordulhat sajnos a terhesség során.

2022. ápr. 26. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Kedves utolsó, nem nyugtattál meg😄


Trisomy-n is gondolkoztam meg a Nifty-n.

2. Azért nem akarom mindet megcsináltatni, mert, ha csak 1 % eltérés lenne is túl komolyan venném sajnos..

2022. ápr. 26. 08:37
 5/11 anonim ***** válasza:
80%
A Prena tesztet ajánlom. Kromoszóma rendellenességeket tud szűrni. Több csomagból tudsz választani. Mi azt választottuk, ami a legtöbbre szűr. Jól is tettük. Az alap csomagból, ami csak a Down-ra szűr, nem derült volna ki hogy egy másik, súlyosabb rendellenessége van a babának. 3 nap alatt megvan az eredmény, és már a 9. héttől elvégezhető anyai vérből. Autizmus, egyéb idegrendszeri betegségek nem szűrhetők terhesség alatt.
2022. ápr. 26. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
32%

3. válaszoló vagyok


Akkor ne élvezd a terhességed, rettegj mindentől. Azért azt elmondom, hogy a hidrokefaliát legnagyobb részben fertőzés okozza, nem is lehetne kiszűrni ilyen tesztekkel, úgy mint a szív-és idegrendszeri betegségeket, meg a 3 leggyakoribb kromoszóma aberáción kívűl gyakorlatilag semmit. Senki sem tudja neked garantálni, hogy minden rendben lesz, úgy ahogyan nekem sem.

További jó rettegést az elkövetkezendő pár hónapra!

2022. ápr. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Látom kicsit túl kaptad.


Nem csak a terhességgel kapcsolatban vannak ilyen "félelmeim". Sajnos túl sokat voltam kórházban gyerekként és szeretném elkerülni, plusz vetélésen is túl vagyok, úgyhogy tényleg bocs, ha nem tudom úgy felfogni, ahogy te. Igyekszem nem röghözkötött lenni és befásulni.


Túl sok betegségről hall az ember a médiában, nem kívánnék a gyerekemnek olyan életet, ha van rá megoldás, szűrés.


Jó babavárást kívánok!🤗

2022. ápr. 26. 09:32
 8/11 anonim ***** válasza:
23%

Én mondjuk 22 évesen egyáltalán nem csinaltatnek semmiféle fizetős plusz vizsgálatot. Bőven elég az UH szerintem. Ezek a vizsgálatok nem százalékot adnak ki, hogy pl 100% hogy nem lesz down-szindrómás, hanem egy arányszámot, hogy 1:12560hoz hogy beteg lesz. Ha ilyen stresszelos vagy ettől még jobban be fogsz parázni, hisz mi van ha te leszel pont az az 1 a 12560ból.

Állítsd át az agyad pozitív szemléletbe, mert nagyon nehéz életed lesz ha megszületik a pici. Minden órában fogsz találni valamit, amin aggodhatsz ( miért bukik, miért csuklik, miért alszik, miért nem alszik, miért....)

2022. ápr. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

8. csak a párom 38, ezért is gondolkodunk a tesztben, mert hiába él egészségesen, bármi lehet.

Egyikünk sem szeretne beteg babát.. :/

2022. ápr. 26. 13:46
 10/11 anonim ***** válasza:
A vérteszt, pl Prena, Nifty nem arányszámot adnak. Közel 100 % a megbízhatóságuk. A kombinált teszt ad arányszámot.
2022. ápr. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!