Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Rossz NST kevés folyadék miatt?

Rossz NST kevés folyadék miatt?

Figyelt kérdés

Ma voltam NST-n, ami elsőre nem lett túl fényes. Nagyon magas volt a szívfrekvenciája.

Kiküldtek, ittam egy csomó vizet, és egy fél óra múlva megismételték. Akkor már tökéletes volt, minden rendben volt vele.

Volt valaki hasonló helyzetben?

Egy hét múlva kell csak mennem legközelebb, ez nem annyira megnyugtató.


2022. ápr. 29. 11:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Simán okozhatta vízhiány, sőt a kiszáradás a terhesség korábbi szakaszában a koraszülés is be tud indulni.

Nekem lépten nyomon ahova megyek mindenhol mondják, hogy nagyon fontos a folyadékbevitel. Én alapból is sokat iszom, de amúgy se gondoltam hogy azért mondogatják, hogy idegesítsenek.

2022. ápr. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen,

Emiatt otthon is fokozottan figyelj a folyadékbevitelre, mert veszélyes a babára…



Nàlunk adtak instrukciót..


30 perccel a vizsgáltal előtt csoki, ( ha nincs cukorproblémàd)

de minimum enni 1 h-val előtte.


Fokozott folyadékbevitel, akàr a vizsgálat alatt is.


Nekem annyit ‘mondtak még, mert a 2-on volt az nst, hogy ne lifttel menjek🤪..

2022. ápr. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én 2x voltam ctg, minket alkalommal ez volt pedig ettem, ittam, el is küldtek magzati szív uh, de senki nem tudott sos idopontot adni, rá következő szerdára volt idopontom a 3. Ctg-re de nem jutottam el mivel aznap, megszultem 😂
2022. ápr. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Helyedben ezek után nagyon odafigyelnék a folyadék fogyasztásra. Képzeld ha keveset iszol állandóan magas a szívfrekvenciája ami nagyon nem egészséges. Nem bántásból mondom, csak egy jó tanács.
2022. ápr. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekem is volt hasonló és előttem másnak is, úgyhogy nem olyan ritka. Legelőször háton feküdtem és kínlódtam, utólag raktam össze a képet, hogy valószínű így a baba is kínlódott, ennyi, semmi több. Elküldtek enni, inni, sétálni, megismtéletük a vizsgálatot ülve és minden oké volt. :)

Másodszorra már úgy mentem, hogy becsokiztam előtte és megittam egy jó nagy pohár vizet. Meg a legtávolabbi parkolóhelyen álltam meg a rendelő előtt és alapból kértem, hogy ültessenek. :D

2022. ápr. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. Az a baj, hogy alapból brutálisan keveset iszom. Mostanában próbálok odafigyelni, van, amikor jobban megy, van, amikor kevésbé.

De mondta is a hölgy, hogy NST előtt mindig legalább 1 litert igyak meg.

2022. ápr. 29. 14:24
 7/10 anonim ***** válasza:
52%
Én is keveset iszok terhesség előtt napi egy pohár víz esetleg fél literrel elvoltam gond nélkül (tudom nem egészséges) terhesen magamhoz képest sokat ittam napi másfél 2 litert a vége fele jobban csúszott mint az elején. De a szoptatáshoz is rengeteget kell inni és nem tudom hogy mennyi a kicsi de azért ez nem egy olyan nagy dolog amit nem tudnál megtenni szerintem … nem ítélkeztek csak szólok, hogy mázlista vagy ha csak ennyit kell megtenned, és később is lesznek olyan dolgok amik nehezebbek lesznek mint a víz ivás szerintem ez azért nem olyan dolog, hogy vagy megy vagy nem, kell és kész.
2022. ápr. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Terhessegem előtt volt hogy napi 4,5 dl ittam összesen. Szülés óta meg 4,5 litert, tök fura nekem is.
2022. ápr. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nap közben már egész jól működik a dolog, akkor is iszom egy pohár vizet, ha nem vagyok szomjas.

De reggel 7:45-re kellett ma mennem. És valahogy reggel totál nem volt bennem sajnos, hogy igyak. Egy bögre kakaót ittam csak, az meg semmi. :/

De tanultam belőle, innentől reggel is egy pohár vízzel kezdek.

2022. ápr. 29. 17:55
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem vizesedsz?



Én terhesség előtt borzasztó ivó voltam

4 kávé

1 tea

Plusz max 2 pohàr valami (3 dl összesen)


Amikor vizesedni kezdtem addigra felvittem 3,5-4 l-re

Akkor lement a víz..

Ez a folyadék maeadt egészen 6 hónapos korig…

Aztán csökkent 2 literre..


Szóval en tudatosan ittam.

Flakonom van

2022. ápr. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!