Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi az a tsh ami már...

Mennyi az a tsh ami már vetélést okoz?

Figyelt kérdés
2022. máj. 2. 10:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyénfüggő.
2022. máj. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Jól írja az 1-es.
2022. máj. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

a hormonrendszered nem objektív mérőszámok együttese...


Mindenkinél más, sőt! Adott időpontban (más életfunkciók, vagy szervezet működési fázisában) tök más lehet. Mert nem lehet kiemelni a rendszerből _csak_ a pajzsmirigy működését. Az emberi szervezet egy komplex rendszer.


Nyilván vannak orvosilag alátámasztott "átlagértékek", hogy mi az optimális szint a gyermekvállaláshoz (pm. alulműködés esetén). De az sem azt jelenti, hogy pl. 1,9-es TSH-nál tutira megmarad a baba, és 2,9-nél meg tutira vetélés van...

2022. máj. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én 8-as tsh-val estem teherbe!

Sok kutatást olvastam ezzel kapcsolatban, amiből azt a következtetést vontam le, hogy maga a tsh (vagy szubklinikus tsh/10 alatti tsh) önmagába véve nem okoz vetélést, csak akkor, ha mellette a T3 és a T4, tehát a valódi pajzsmirigyhormonok szintje rossz ( a tsh az agyalapi mirigy hormonja).

Összegezve tehát a TSH csak egy iránymutató, a legfontosabb a T3 és T4 hormonok szintje. Nekem az utóbbi hormonok szintje normális tartományban volt.

De minél hamarabb el kell kezdeni a hormonpótlást, hogy a magzati hypothyreosist megelőzzék.

2022. máj. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
6,5 volt a TSH-m, amikor elvetéltem, normál T3, T4 mellett. Teljesen egyéni, ennél magasabb értékeknél is megmaradhat a baba, alacsonyabb értékeknél is lehet vetélés. Nálam sem 100%, hogy ez okozta.
2022. máj. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Na igen, meg kb kideríthetetlen, hogy konkrétan 100% mi okozza.
2022. máj. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos az esetek nagy többségében kideríthetetlen a vetélések oka. Mondjuk legtöbbjük élettel összeférhetetlen rendellenességek miatt szakadnak meg, semmi gond nincs egyik szülővel sem, a természet szelektál - tudom, nagyon gyenge vígasz, de sajnos ez az igazság. Az első után (missed ab.) mi is nagyon csalódottak voltunk, nem is tudtam, hogy ennyire magas a vetélési esély az 1. trimeszterben. Miután sajnos a második is elment, már megijedtem. Ugyanis nekem szubklinikus pajzsmirigy alulműködésem van, ami nem kezeltek akkoriban, mivel maga a pajzsmirigy jól működött. Viszont nekem voltak tüneteim, emiatt próbáltam rábeszélni a dokit, hogy utaljon be egy endokrinológushoz. Az elején nem akart, végül belement. Mellesleg a tüneteim: állandó torokszorulás, depis érzés, nem éreztem jól magam a bőrömben, folyamatosan zsibogott a bal kézfejem, idővel a lábam is. Végül az endo a babatervezés miatt adott gyógyszert, nagyon hamar eltűntek a mellékhatások, és hála Istennek várjuk kisbabánkat (30 hetes vagyok). 🙏 Fogalmunk sincsen, hogy az első két baba miért ment el. Nem voltak komolyabb kivizsgálások, csak egy trombózis hajlam vizsgálatot és egy genetikát csináltak, másra nincs lehetőség (nem Magyarországon). Azt mondta anno a nőgyógyász, hogy próbálkozni kell, minden esélyünk megvan arra, hogy a következő összejöjjön. Na b@zd+, ha nem mondod. 🤷🏻‍♀️🤦🏻‍♀️ De persze én nem mertem próbálkozni. Végül először levittük a TSH-t, majd úgy vágtunk bele újra (orvosi utasításra). Nekem a prolaktinom is magas volt egyébként, azt se kezelték itt elsőre, majd mikor 1000 lett írt gyógyszert az endokrinológus. Kb. 3 hétig szedtem, és összejött a baba, szóval valószínűleg kb. még mindig 1000 körül volt az értékem, 3 hét nem tesz csodát, viszont terhesen nem szabad volt tovább szedni.


Na de mint írtam, nem tudni mi volt a gond nálam, lehet semmi köze a PM-hez. Nagyon sok kismama magas tsh-val probléma mentesen kihordja a babáját. Nagy homály fedi még mindig a vetélések okait. De érdemes ránézni a hormonokra..

2022. máj. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, holnap beszélek a nőgyógyásszal. Az a baj, hogy nálam autoimmun az alulműködés már így is nem kevés hormont kapok, + nem természetes úton lett a baba, így még hormonok is vannak a terhességen felül. Remélem valakivel sikerül emeltetni a gyógyszeremen.
2022. máj. 2. 15:49
 9/11 anonim ***** válasza:
Drukkolok, hogy minden rendben legyen!
2022. máj. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne nőgyógyásszal beszélj erről, hanem endokrinológussal.

Sajnos a nőgyógyászok hajlamosak elbagatellizálni a pajzsmirigy fontosságát - tapasztalat!

2022. máj. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!