Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha sokat stresszelek a terhess...

Ha sokat stresszelek a terhesseg alatt , beteg lehet a babam ? Gondolok itt a tartos nagy stresszre , aggodom folyamatosan az egeszsege miatt . Ugy erzem akkor leszek csak nyugodt ha megszuletik es latom hogy , minden rendben van vele .

Figyelt kérdés
Lehet a stressztol mentalis probelmaja ? Gondolok itt az ertelmi fogyatekossagra legfokeppen . Ez miatt felek

2022. máj. 3. 19:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Viszont te be fogsz kattanni, és egy idegbeteg anya mellett felnőni nem egy fáklyás menet, abba belezizzenhet már ő is. Szóval mielőbb fordulj szakemberhez - igen, ő a pszichológus.
2022. máj. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nem vagyok idegbeteg . Csak felek es feltem a babat .
2022. máj. 3. 19:52
 3/16 anonim ***** válasza:
34%

Sajnos a félelmedet megérzi a méhen belül, és ő is félni fog.

Emiatt pedig eleve korlátosnak születhet. Nagyon rosszat teszel vele ezzel.

És IGEN: pszichológushoz kell ezzel fordulni, mert ez nálad egy idegi probléma.

2022. máj. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Értelmi fogyatèkos nem lesz emiatt, de az idegrendszere lehet éretlen, ami a lassabb fejlődèsben, sok sírásban, emésztési zavarokban pl laktóz intolerancia, később tanulási és viselkedés zavarokban nyilvánulhat meg. Ez nem betegség, hanem állapot, ami fejleszthető! Most egyre több ilyen baba születik.
2022. máj. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
91%

Irreálisan ne hagyd eluralkodni magadon a félelmeket. Olvass utána (hiteles forrásokból!) annak, amitől félsz, és megszűnik a szorongás.

Nem lesz értelmi fogyatékos tőle a babád, viszont a magas stressz szintedet érzi, és ha egész terhességed alatt rettegsz, nagy valószínűséggel nyűgös, nyugtalan, ő maga is stresszes baba lesz, amit aztán nehéz korrigálni.

Nyugodj meg, te mindent megteszel amit csak tudsz. Relaxálj, sétálj, tedd azt, ami feltölt.

2022. máj. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
De mi okod van stresszelni? Oké, hogy mindenki aggódik kicsit, de ez amiről írsz, irreális szintű rettegés, ami bizony nem normális és kezelést igényel.
2022. máj. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
68%
4-es vagyok. Én is ilyen voltam, állandóan aggódtam, féltem hogy nem lesz egèszsèges és az lett a következmèny amit fent írtam. Rengeteg autisztikus tünete is van.
2022. máj. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Probalom , lekuzdeni es pozitivan gondolkozni . Eskuszom nagyon probalok , hiszen erte barmit megtennek . De megis ezt annyira nehez iranyitani :(
2022. máj. 3. 20:04
 9/16 A kérdező kommentje:
Utanaolvastam rengeteget ! De megsem talalok sehol sem kielegito valaszt , mindehol mast irnak , es ez meg jobban osszezavar. Tudom hogy , tulsagosan aggodom , tisztaban vagyok vele , es probalom magamat nyugtatni , megsem mindig sikerul :(
2022. máj. 3. 20:05
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

A legnagyobb gond, hogy ez akkor sem lesz másképp ha megszületik.

Akkor teljesen más fázisba lép majd a túlaggódás.

Eszik eleget? Gyarapszik rendesen a súlya? Ajaj tüsszentett egyet. Nem húzza túlságosan maga alá a lábát? Lélegzik egyáltalán? Mi az a pötty rajta? Normális a széklete? Miért túl híg? Miért van székrekedése? Mitől sárga? Miért nem csinálja még ezt vagy azt amit a kiskönyv szerint már kellene? Csapott kettőt a kezével te jó ég, nem autista?

Nyugi!!!!!! Vedd sokkal lazábbra mert meg fogsz bolondulni.

2022. máj. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!