Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire érzitek h tisztelnek...

Mennyire érzitek h tisztelnek Benneteket kismamaként az emberek? Mennyire kímélnek az idegenek?

Figyelt kérdés
Úgy értem átadják e a helyet a Bkv-n,stb.
2010. szept. 17. 10:22
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Én amikor szültem,a kórházba a liftben volt az rendszeresen a szokás,hogy-mivel amúgy is egy csotrogány ócska lift volt-ha megtelt ,nem indult el.És ki szállt ki mindig?Hát persze hogy a kismama nagy hassal,mert senki más nem mozdult meg!Ezután a kismama várakozhatott a következő liftre-ami kb. fél óra múlva jött-vagy lépcsőzhetett.Ezt egy idő után olyannyira tudták a kismamák,h automatikusan szálltak ki ha nem indult:((Ha jött egy egészségügyi dolgozó,és ilyen történt,kapásból szólt h "de ne a kismama szálljon ki!"Na ekkor maradhatott.

Olyan is volt,szintén a lift kapcsán,hogy az újszülött babáját tolta a frissen megszült anyuka abban a "zsúrkocsiban",baba pelenkával letakarva,jó ha egy napos lehetett.És nekik kellett kiszállni a liftből!:((

2010. szept. 17. 11:03
 12/23 anonim ***** válasza:
40%

Budapest!Nekem is barátnőm panaszkodott, nem segítenek fetenni levenni a hévre buszra a babakocsit, lépcsőn cipelheti fel a babakocsit egyedül az aluljáróból, senki nem segít neki!

Míg kismama voltam mindenhol előre engedtek, Nyugatinál a nagypostán oedig mindig hatalmas ott a sor, auchanban, villamoson átadták a helyet!

Minap tömeggel közlekedtem, na mondom kipróbálom, eddig minfig autóval voltam, pedig már 1,5 éves a gyerek, hát mindenhol segítőkészek voltak, a nők és a férfiak is!

Szerintem sok múlik azon is, szipmatikus vagy- e az illetőnek vagy sem:)

2010. szept. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Nekem átadta egy férfi a helyét a buszon pedig nem volt nagy hasam ráadásul még a kabát is nagyobb volt rám.
2010. szept. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

úgy tűnik nekem nagy mázlim lehetett. 3 terhesség alatt szinte csak pozitívumról tudok beszámolni. mindenki mindig nagyon előzékeny volt hozzám. ebből egy terhesség a fővárosban, 2 vidéken. a tinik nem adják át a helyet ez igaz és a kövér BKV ellenőrök igazán nagy tuskók.

Ha kismamát látok, én is igyekszem viszontadni nekik, felugrálok, segítek, előreengedem, sőt utasítgatom is erre a többieket (ja, nagyon antipatikus, tudom).

2010. szept. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Én egy kis faluban élek, olyan mindenki ismer mindekit tipusúban. Az itt lakók 90%-a ismer és tudják hogy nagyon sok gond volt a terhességem elején, majdnem elvesztettük a kislányunk és veszélyeztetett terhes vagyok. Ennek ellenére soha nem adták át a helyet az orvosi váróban, nem engedtek előre a boltban.A napokban intéztük az apaságit a polgármesteri hivatalban, kivártuk a sorunka, mégis amikor már mi mehettünk volna a jegyzőhöz jött egy régi ismerőse és szó nélkül bevágódott elénk... Egyetlen egyszer fordult elő hogy a fogorvosnál előre engedett egy idős néni.

Nem ide tartozik, de ami még nagyon idegesít... amikor megkérdezik hogy EGYBE VAGY MÉG??? Csak engem zavar ez a kérdés? nem lehet valahogy normálisabban megkérdezni? De lehet hogy ez csak nálunk szokás, falun...

34h km

2010. szept. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Én is csak negatív példát tudok mondani.Száz km-re kellett mennem egy vizsgálatra és persze,hogy nem bírtam ki,pisilni kellett.Megálltunk tankolni egy mol kútnál és elakartuk kérni a wc kulcsot de nem adták ide.

A másik pedig tesco vásárlásnál nagy pocakkal beállok a sorba,én következek de mire a kocsi elé megyek,hogy kipakoljam a cuccokat belőle egy nő kb 8-10 éves gyerekével elém áll.A barátnőm rá szolt,hogy ne haragudjon de mi vagyunk a következők erre ő:mit pattogsz gyerekkel vagyok.Tisztára kiakadtam,mondom neki,hogy én meg babát várok mégsem pofátlankodok előre.Persze neki állt feljebb és hozzám vágta,hogy az még bent van.

2010. szept. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

abszolút nem érzem, pedig vidéken élünk, kis faluban, szintén mindenki ismer mindenkit.

a buszon, ami tele volt suliból hazafelé tartó diákokkal, rendszeresen álltam végig a félórás úton. az elején a hányinger a szagok miatt, a végén a pocak, a dagadt lábaim és a hátam miatt szenvedtem. tegyük hozzá, volt egy sofőr, aki rendszeresen felállt, és hátrakiabált, hogy amíg a kismamának nincs ülőhelye, ő ugyan el nem indul! ilyenkor általában azért le tudtam ülni.

orvosi rendelőben is mindig kivártam a sorom, legyen az uh vagy vérvétel. egyedül a cukorterheléses vérvételnél tolakodtam előre, nem mindegy, hogy a 2 óra várakozást 7-kor vagy 9-kor kezdem.

most a babával sem jobb a helyzet. sőt, a múltkor egy üzletben éppen árufeltöltés volt, én meg letettem a földre a hordozóban lévő babámat. egy nő elkezdett velem veszekedni, hogy minek hozom ide, nem lehet tőle elférni... hát kicsit kiakadtam, elmondtam neki, hogy mivel anyatejen él, hozzám van "láncolva", és mivel nincs, akire bízzam, vásárolni meg kell, kénytelen vagyok magammal hozni. nyilván nem cipelném a 8 kg-os gyerekemet a hordozóban, ha nem lenne muszáj.

a buszra eddig csak ismerős segített felrakni a babakocsit, idegen még sosem, ha nincs ismerős, megoldom ahogy tudom. ha kendőben vittem a babát, akkor sem kaptam ülőhelyet. a zebrán, hacsak ki nem vágok, állhatok fél órát is, mire valaki esetleg megáll, hiába szakad az eső. és még sorolhatnám...

2010. szept. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Engem még a parkolóőr sem büntetett meg. Már lefilmezték pont az autómat, mikor odaértem. Ahogy meglátta a pocakomat, azonnal mosolygott. Elismertem, hogy hibáztam, és csak ejnye-bejnyét kaptam. (magzatvízszivárgás gyanuval rohantam orvoshoz a 22.hétben, ezért nem is gondoltam a parkolójegyre)
2010. szept. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Nálam is csak pozitív dolgok történtek...:)! Mikor először át akarták adni a helyüket, nem értettem miért aztán lenéztem a pocira és megvilágosodtam:)! Volt egy olyan eset mikor egy néni szólította fel a "fiatalságot" hogy ugyan adják már át a helyüket a metrón! A csaj meg csettegve felállt hogy miért kéne átadni. Jót mosolyogtam rajta.

Számtalanszor volt olyan is hogy boltba előrébb engedtek, falun is meg Pesten is!

Volt egy olyan hogy jelentkeztem be a kartonozóba, nem akartam lifttel menni, de meghallotta a néni hogy 3-ra megyek és addig fogta a liftet mig el nem indultam a lépcső felé...! Akkor meg kérdőn nézett rám nem lifttel jövök?

Ugyhogy nekem szerencsém volt az emberekkel:)!


Minden jót nektek. És könnyű szülést akinek még van egy kicsi:)! 36 hetes pocakos

2010. szept. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Pont akartam én is feltenni hasonló kérdést. Bkv-val kapcsolatban nincs személyes tapasztalatom, de akiről tudom, hogy azzal járt terhesen, elmondta, hogy senki sem adja át a helyet, nem vigyáznak, lökdösnek.

Nekem azzal van bajom, hogy annyira nincsenek az emberek tekintettel a kismamákra, hogy simán nekem jönnek pl. egy bevásárlóközpontba, úgy kell arébb ugrani, lökdösnek, nem érdekli őket. Nem várom el, hogy másképp bánjanak egy kismamával, de azért oda lehetne figyelni, hogy ne menjenek neki egy kismamának vagy ne lökjék föl.

2010. szept. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!