Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szemüveges kismamák, engedtek...

Szemüveges kismamák, engedtek titeket természetesen szülni?

Figyelt kérdés
13.hétben járok, 3 éve vagyok szemüveges, a Védőnő javasolta, hogy menjek el szemészetre, hogy szülhetek e természetesen. -1-es mindkét szemem. Második baba, az első 8 éve császáros volt. Volt valaki akinek a szeme miatt nem engedélyezték a természetes szülést?
2022. máj. 11. 08:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
93%
Dehogy. Én -7 vagyok mindkét szememre, fel se merült, hogy ne szülhetnék hüvelyi úton. De azt megkérdezték, hogy volt-e lézeres szemműtétem, mert az ugyebár vékonyítja a retinát, és akkor tényleg fennáll a veszély, hogy az erőlködéstől megsérül.
2022. máj. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Dehogyis akadálya. Nekem mínusz 2,5 dioptriám van és senki nem mondott ilyesmit. Természetes úton szültem. Akkor még több császár lenne, pedig már így is indokolatlanul sok van.
2022. máj. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
93%
-1? És ezzel szemészetre küld a védőnő??? Biztos nem mennék el ilyen felesleges körökre. A védőnő meg felkészültebb is lehetne.
2022. máj. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
-1,75 mindkettő, bevallom ezzel el sem mentem szemészetre (eü-ben dolgozom, nem tartottam indokoltnak), szülhettem volna természetes úton, ha nem alakult volna végül máshogy a történet.
2022. máj. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
A szemfenék állapota és a retina állapota határozza meg, nem pedig a dioptria. Különben nekem semmi gond nem volt -3; -1 dioptriával.
2022. máj. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Derjaderja ***** válasza:
100%
-8 a szemem. Szemfenéki kép alapján igazolást kaptam, hogy szülhetek természetesen.
2022. máj. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem -1,5 feles a szemem. A dokim annyit mondott, hogy majd szülés közben vegyem le, nehogy eltörjön. :D Szemészhez senki nem küldött. Végül császár lett, de teljesen más okból kifolyólag.
2022. máj. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyet értek előzőekkel, nem a dioptria számít. De hát menj el a szemészetre, aztán kérj egy szakvéleményt, az sosem árt.
2022. máj. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
-8,5 mindkét szemem. A nőgyógyász ugyanazt mondta, mint az előttem szólók (a sógornője szemüveges, szemész és 3 gyereket szült természetes úton), de saját magam megnyugtatására elmentem szemészetre is. A doktornő szintén terhes volt és szemüveges, és egy alapos vizsgálat után ő is azt mondta, hogy nyugodtan szülhetek.
2022. máj. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
A dipotria nem számít, a szemfenék, retina állaponta, a szem nyomása számít, de ahoz komoly bajnak kell lennie, hogy császár indok legyen. Gyerekkorom óta szemüveges vagyok, háromszor szültem simán. Amúgy rengetegen szaladgálnak olyanok, akiknek enyhén rossz a szeme és kaphatna szemüveget, csak nem megy el vizsgálatra. Ilyen alapon gyakran hallanád, hogy megvakult szülés közben, ha -1 már kizáró ok lenne. Komoly szemészeti problémáknál lehet gond a szülésnél, nem kis rövid vagy távollátás miatt
2022. máj. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!