Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem tudom hány hetes vagyok?!

Nem tudom hány hetes vagyok?!

Figyelt kérdés
Tudom hülyén hangzik,de ez a helyzet most velem.Mind addig amígy nem mentem el Dr.Vizer Miklós genetikushoz 12. Hetes uh.szűrésre,a bébim 1 héttel fiatalabbnak tudtuk a jelenlegi nőgyógyászom álltal.Most voltam a Nődokimnál újra,aki erőteljesen állítja,hogy igenis annak a kornak felel meg a mérete,amit ő az elejétől mond.Akkor most mi is van?A genetikus doki még ki is hangsúlyozta,hogy ettől az időtől már nem megyünk lejebb.Ennyi idős,és kész.Alig tudtam így a 18 hetes uh.-omra időpontot kérni.Most akkor ki mondja a pontos időt????

2022. máj. 23. 13:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
1 hetes csúszás a méretben tök normális
2022. máj. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 32.napi vagy még később fogant a gyerekem.A 12.uh adta a korát.Bár az pont annyi volt, amennyit én is mondtam sacc/kb.Ha valakinél menstruáció alapján nem tudják megállapítani a terhesség korát, akkor a 12.genetiaki uh a mérvadó.Onnantól ugyanis genetikai különbségek révén eltérően fejlődnek a babák.

Vitás helyzetben érdemes a 12 és a 18 uh ugyanazon a helyen csináltatni és akkor könnyen lehet időpontot is kérni,mert majd eldönti az adott hely, hogy neki melyik a jó.

Nekem a késői fogantatás ellenére kb 24.héttől már 2 héttel nagyobbnak mérték, előtte meg kisebb volt.Szóval 1 héten nem kell se plusszba ,se mínuszba kétségbe esni:D

2022. máj. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
60%
Nálunk is 5 nap eltérés van a menstruáció alapján számolt dátum és a méret között és én is teljesen meg vagyok kavarodva. A 12. Hetire nekem a méret alapjàn adtak időpomtot a Czeizelbe, oda fogok kérni a 18. Hetire is az alapján, amit ott mondanak.. Az amúgy már csak hab a tortán, hogy a védőnő meg dátum alapján egy harmadik időpontot számolt. 😅
2022. máj. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát akkor is vicc!Amúgy én a genetikus megállapítása alapján tartom magam,hiába erőszakoskodik a nődokim!Davinci-ben voltam egy neves genetikusnál.Akkor már gondolom egy nőgyógyász biztos nem iskolázza le.Nem akarom bántani a nődokimat,csak nem értettem az erőteljes ellenvetését.Mindegy,én is ugyan oda megyek vissza Vizer Miklóshoz, 20. héten,hozzá kértem időpontot.
2022. máj. 23. 14:13
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem folyamat más korra saccolták a gyerekem. Volt 1 héttel kisebb is, meg egy héttel nagyobb is.


Mivel ez csak egy mérvado adat, en a mensi szerint számoltam végig.


Majd a mensi szerinti szamolás szerint napra pontosan megszültem.



Mivel nem 1 heted van a 18hetest megcsináltatni, (18tól 21hétig bármikor lehet) így ezen én nem aggodnék. En pl 19hetesen voltam, barátnőm meg most megy holnap 17+4en...


Emellett szülni is szülhetsz hetekkel elöbb, vagy túl is hordhatod.


Felesleges párnnapon görcsölni.

2022. máj. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem görcsölök rajta,csak nem tudtam hogy ez így megy.Örültem mikor kiderült a genetikusnál,hogy a mensi szerinti számolás a jó,és nem a nőgyógyászé ami 1 hettel kevesebb.Mikor kerdezik hány hetes vagyok,nem vagyok igazán magabiztos.Mintha nem tudnék számolni.Nincs kedvem mindenkinek magyarázkodni.Mindegy hát,ez a legkevesebb.Minden rendben legyen,ez a lényeg 💓
2022. máj. 23. 15:05
 7/9 anonim ***** válasza:
1 hét teljesen normális eltérés, de télleg legyen rendben minden veled és babáddal és ez a fontos.
2022. máj. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

En ha jol ertelmeztem nem arrol van szo h nagyobb a baba mint a mensitol szamitott kora lenne. Hanem h adott merest az egyik doki x hetesnek mond ma masik meg y-nak. Vagy rossgul ertem?

Egyebkent ki a masik orvosod gondolom akkor o is pecsi? Pecsett nagyon jo nogyogyaszok vannak. En igy h nem tudom ki a masik azt mondom h a Vizerre hallgass, de h mondjuk egy Molnar Gabor, Koppan M, Matrai vagy Labosa akkor mar elgondolkodtato. De a Vizer eleg nagy nev a szakmaban.

2022. máj. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Utolso!Igen jól értelmezted! :) Ezt írtam is előbb,nekem teljesen mindegy mekkora,a 2 méret közül,mert mindegyig benne van a jóban.

Hanem hogy ellentmond a kettő orvos egymásnak.Nem pécsi a nődokim,és szerintem nincs olyan neves mint Koppán,vagy Vizer.Őket ismerem.

Csak pl. rossz hogy nem tudom hol tartok.Itt az elején meg még 1 hét sokat számít ha beszélünk róla.Pl. nagyon várom a hányingerem enyhülését is,de nagyon nem úgy érzem hogy enyhülne.Én is Vizert veszem inkább alapúl

2022. máj. 23. 22:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!