Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Másnak is nehéz a munkára...

Másnak is nehéz a munkára koncentrálni terhesen?

Figyelt kérdés
21 hetes vagyok, első baba. Irodában dolgozom. Azt vettem észre, hogy egyre nehezebben megy a munka. Nem csak a fáradékonyság miatt, de egyszerűen nyűg az egész. Reggel alig tudok elindulni ott pedig vánszorog az idő. Soha nem voltam a megúszós dolgokra játszó alibi ember, mindig tisztességgel elláttam a munkám. Most pedig egyáltalán nem érdekel az egész. Az is benne lehet, hogy amúgy ha nem lennék terhes már időszerű lenne a váltás, mert nagyon montonná vált. Most ebéd után már csak lézengek, alig tudok fent lenni, nem kènyelmes ott ülni. Pedig a hasam sem nagy és amúgy nincsenek komolyabb panaszaim. Mintha vánszorogna az idő. Csak arra tudok gondolni, hogy haza mehessek és elvonulhassak. Persze igyekszem megcsinálni a feladataimat, nem beleengedni magam ebbe. De egyre nehezebb. Más is volt így?

2022. máj. 23. 14:38
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Szia! Én meg csak 6 hetes vagyok, de ugyanezt érzem... Látványosan szenvedek, mondjuk nekem rátesz a hányinger is egy lapáttal. Az első terhességem alatt étteremben dolgoztam, fizikai munkát, és simán bírtam a 30. hétig. Most teljesen kivagyok magamtól 😅 De szokták mondani, hogy minden terhesség más 🤷
2022. máj. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%

Nekem annyira pörgős és stresszes volt a munkám, hogy nem állt az idő sohasem. Pont abban az időben vált még húzósabbá, amikor terhes lettem és ez végig ki is tartott. Esélyem sem volt arra, hogy unatkozzak, vagy merengjek azon, hogy milyen nehéz a munkám, bár azt hozzá kell tennem, hogy az én munkakörömbe tartozó feladatok miatt ha akartam volna, sem tudtam volna például megúszásra játszani. Repült az idő felettem és mire rádöbbentem, hogy július eleje van (augusztus közepére voltam kiírva), addigra már csak két hét volt hátra a szülésszabadságig.


A 37. héten mentem szülésszabadságra, igazából az utolsó két hét volt nekem egy kicsit nyűg. Addigra az utódomat betanítottam már és tulajdonképpen ő végezte a munkát, nekem meg már csak két projektem volt, amivel foglalkozni kellett, meg néha segíteni az utódnak, ha kérdése volt. Az utolsó két hétben éreztem hasonlót, mint te, meg igazából már bennem volt az érzés, hogy mindjárt vége a melónak. Nekem viszonylag gyorsan elment ez az idő.


Nem tudsz esetleg elmenni táppénzre előbb? Vagy lehet, hogy egy pár nap szabi is sokat segítene a helyzeten. Annak azért sok értelme nincsen, hogy még hónapokig nyűglődj így.

2022. máj. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%

En is irodán dolgoztam, a 38.hétig. én imádtam bejárni. Jobban, mint terhesség elött.


Most meg, hogy már 2.5 éve itthon vagyok, vissza is sírom

2022. máj. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Külföldön élek, itt nincs olyan, hogy táppénz, ha nincs semmi baja az embernek. Egyszerűen a semmire nem ad igazolást az orvos. (Amúgy szerintem nagyon helyesen.) A szabikat a végére tartogatom, az utolsó két hónapban már nem szeretnék dolgozni, mert ketten vagyunk a férjemmel, távol a család, nem lesz segítség. Kicsit rá szeretnék pihenni. Amúgy biztos tényleg az is benne van, hogy nem olyan pörgős a jelenlegi munkám, de ez tudatos döntés volt, mert eddig csak olyan helyeken dolgoztam, a baba előtt pedig valami nyugisat akartam. Minden esetre megteszem, amit tudok, aztán majdcsak telik az idő.
2022. máj. 23. 15:01
 5/10 anonim ***** válasza:
79%
Normális az érzéseid.
2022. máj. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
68%
Én is ezt érzemp, pedig még csak 12. hét és hol van még a vége.. Itt feladat se nagyon van. Új projectet sem adnak mert erre az időre már minek..stb
2022. máj. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem dolgozom már a legelejétől (óvónő vagyok), de egyetemre járok, és éppen vizsgaidőszak van... hát ne tudd meg, mennyire nehezen veszem rá magam a tanulásra, illetve nagyon nehezen is marad meg, olyan az agyam, mint a szita - eddig nem volt ilyen. Én is 21 hetes vagyok.
2022. máj. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
#7, elhiszem, hogy a tanulással sem könnyebb a helyzet 🫤. Kitartás neked is és egy kalappal a vizsgákhoz! Nálam most az is bejött, hogy szerintem éjszaka van jobban ébren a baba, mert akkor jobban érzem a mocorgását, nappal kevésbé. Így éberebben is alszom.
2022. máj. 23. 19:01
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem szintén irodai munka, 28. hétig jártam be, most 38. hétben vagyok, itthonról csinálom még, de hihetetlen mennyire nem áll rá az agyam és mennyi mindent elfelejtek annyira nem oda koncentrálok. Ha valamit nem írok fel esélytelen, hogy megjegyezzem, amint letettem a telefont törlődik is az infó és csak nézek a páromra, hogy mit mondott a főnök, mit csináljak? :D

borzalmas.

2022. máj. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én az első két hónapban táppénzen voltam a rosszullétek miatt, gyakorlatilag fekve vegetáltam. Aztán újult erővel mentem vissza dolgozni boldogan. Örültem hogy végre nem otthon a plafont bámulom. Na most a 26. héten jutottam el odáig, hogy már kezd nyűg lenni. Fizikailag még oké többnyire, inkább csak azt érzem, hogy nem vagyunk felkészülve. Nem vettem meg még szinte semmit, festeni kéne, tervezgetni sincs nagyon időnk a munka mellett. Ha én pihenős vagyok a férjem dolgozik és este már nem lehet semmit csinálni szinte. A munkahelyen vánszorog az idő, itthon meg repül és mégse haladok semmivel. Ez nagyon idegesít.

Utolsó 2 hónapban szeretném kiíratni magam, hogy legyen 2 percem legalább a kórházi táskát megvenni és bepakolni és kicsit ráhangolódni a szülésre meg a baba érkezésére.

2022. máj. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!