Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális, hogy nagyon gyengéne...

Normális, hogy nagyon gyengének érzem magam?

Figyelt kérdés
10 hetes vagyok, eddig elég változatos tüneteim voltak. Több héten keresztül erős hányingerem volt, émelyegtem, alig tudtam valamit enni. Utána ez elmúlt, helyette egész nap puffadtam, bármit is ettem, pedig alapvetően egészségesen táplálkozom. Majd kb. 1 hete visszatért az émelygés, már ott tartok, hogy ha felülök, felállok, szédülni kezdek és minden nehezemre esik, olyan kimerültnek és gyengének érzem magam. Itthonról dolgozom, és már csak ágyból megy a számítógép előtti munka. Ma jutottam el oda, hogy kiíratom magam táppénzre, mert ez így csak szenvedés. Egyébként sok-sok éve rendszeresen, intenzíven edzek és futok, de most semmi se megy, ma próbáltam egy pici lightosat tornázni, de az sem esett jól. Összefüggésbe hozható ez az egész a terhességgel, vagy ne fogjam rá? Nehéz ez így, persze tudom, el fog múlni, csak nem szeretnék mindent erre ráfogni.
2022. máj. 27. 16:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális
2022. máj. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%

Normális.

Igyál kólát (az segít) mert szerintem a vérnyomásod is a béka feneke alatt lehet.

2022. máj. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
72%

Normális. Nekem időszakosan jött elő a hulla fáradtság, de tényleg voltak olyan napok amiket szabályosan átaludtam akár egy teljes hétig egyhuzamban, csak wc-re, zuhanyozni meg enni keltem fel.

Máskor meg mint akit felhúztak pörögtem pár napig, majd megint lemerült az aksi. És nekem ez az egész terhességem végigkísérte(kíséri) 39. hétben vagyok, most épp az aktív részét élem.

2022. máj. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kicsit azért örülök, hogy nem vagyok ezzel egyedül.
2022. máj. 27. 17:31
 5/7 anonim ***** válasza:
85%
Teljesen normális, mielőtt kiderült volna, hogy gyereket várok, azt hittem tavaszi fáradságtól szenvedek.
2022. máj. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Azért egy vérvételt megér! Nekem pajzsmirigy alulműködés és vashiány okozták.

Barátnőm meg kardiologián vizsgáltatta magat szapora szívverés, lègszomj miatt, egy emeletet ment a lépcsőn már meg kellett állnia. Semmi mas nem derült ki, csak hogy babát vár:)

Ha minden érték jó akkor lehet kijelenteni, hogy nagy valószínűsèggel valoban terhesség okozza ezt nálad.

2022. máj. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A pajzsmirigy alulműködésről tudok, lassan 10 éve kezelnek vele, de jól be vannak állítva az értékeim, pont néhány hete voltam utoljára kontrollon. Vashiányom szerencsére sose volt, rendszeresen nézette az orvosom, de nem volt gond soha. Akkor valószínűleg tényleg a terhesség okozza :)
2022. máj. 29. 15:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!