Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez jelentheti hogy közel a vége?

Ez jelentheti hogy közel a vége?

Figyelt kérdés
Ma reggel óta egész nap nagyon lent érzem már a baba mozgását. Pénteken voltam ctg-n és az orvosom is vizsgált,aki azt mondta ,,még nem vagyok sehol". Eleve egy aktív baba volt,de most 2 napja tényleg folyamatosan mocorog (egész lent).A hasam is már egész lent van,és érzem kézzel is hogy a feje már bikini vonalban van (mondjuk ha megsimogatom a hasam) Mondják hogy ilyenkor (40. Hét) már kicsi a hely nekik bent és kevesebbet mozognak,az enyém viszont egyre többet. (Mára voltam kiírva ,és hétfőn megyek vissza ctg-re)

#terhesség #babavárás #közeliszülés
2022. máj. 29. 16:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Igazából innentől kezdve már bármi jelentheti a végét.

Fronttól is mozoghat többet.

Én tegnapra voltam kiírva, ma voltam CTG-n, úgy mentem be, hogy de jó fájdogál a hasam, lehet ma szülök, de semmi. Nulla fájást mutatott a gép...

Holnap be kell feküdnöm, hogy ott várjam a szülést, de ma kb minden jelet figyelek, hátha, de semmi. 😅 Kicsit elkeserítő.

2022. máj. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

40+5-nél járok, kedden indítanak. Kb. 2 hete érzem, hogy egészen lent kotorászik és nyomkodja a fejét (fájdalmas, mintha szét akarna szakadni a méhszájam), de a hasam még nem igazán ereszkedett le. 40 hetesen volt uh, akkor még nem illeszkedett be, mégis éreztem. A méhszájam szűk egy ujjnyi, szóval nem igazán jelent ez semmit sajnos szerintem.

Én kérdeztem a dokimat pénteken, hogy akkor már készüljek-e lélekben az indításra tutira, azt mondta őszintén nem tud erre mit válaszolni. Készüljek, de akár 2 órán belül változhat a helyzet. Még bízom a ma estében... vagy esetleg abban, hogy holnap este a ballontól elindul magától, nem kell telenyomni oxival rögtön.

2022. máj. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a lányommal a hasam sosem "ereszkedett le", pedig már a 36. heti orvosi vizsgálaton is azt mondta az orvos, hogy beilleszkedett a feje, tök lent van, idézem: "már csak szülni kell". Erre hivatkozva nem is engedtem onnantól a férjem sehova inni este a haverokkal, nehogy egy sör után kelljen engem elvinnie a kórházba :D

Egy barátnőm a pocakom látva mondogatta, hogy ebből még nem lesz szülés, erre másnap spontán beindult (40+3). A baba az utolsó pillanatig ugyanúgy mozgolódott, mint előtte 2 hónappal, semmi változást nem észleltem én sem. Szóval ezek nem feltétlenül jelentenek semmit. A CTG-n tök sokszor volt előtte ilyen 50-60-as erősségű hullám, amit én keményedésnek éreztem, de tudod beleéltem magam, hogy na, ez majd tutira azt jelenti, hogy bent tart a doki, aztán csak megnézte, bólogatott, és "két nap múlva találkozunk". Hát anyád :D


Szóval kérdező, 40. hét környékén már nagyjából minden azt jelenti, hogy közel a vége, mert már tényleg közel a vége. Kitartást. A gyerek bent nem marad, hamarosan találkozhattok :)


Könnyű szülést!

2022. máj. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!