Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6+5 hetesen talán üres volt...

6+5 hetesen talán üres volt az akkor 20 mm-es petezsák, de nem mondott semmit a doki. Reménykedhetek még?

Figyelt kérdés

Április 23-án volt utoljára menzeszem, pontosan tudom mikor történt a fogantatás, amit pontosan két héttel később beágyazódási vérzés követett.

A hetedik hét végére kaptam időpontot a magánorvostól viszont 6+5 naposan hirtelen barnázás miatt elmentem a kórházba ahol a doktor megvizsgált és azt mondta, ikreknek indult de egy alig kivehető deformált - valószínű onnan jött a barnás folyás (direkt nem nevezte vérzésnek). A másik szabályos alakú 20 mm-es petezsákra nem mondott semmit, a leletre is ennyit írt. De az ultrahang kép alapján amennyire oda tudtam pillantani üres volt….

Kaptam progeszteront “fenyegető vetélés” miatt. Mióta azt szedem az addig egyre erősödő terhességi tüneteim is elkezdtek elmúlni.


Nincs már sok remény arra, hogy a héten találunk lakót odabenn, igaz?

Már előre félek a műtéttől. Vannak itt olyanok akik átestek ezen, annyira egyedül érzem magam az egész folyamat alatt, pedig a férjem nagyon bizakodó.



2022. jún. 15. 12:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
81%
Te állapítottad meg, hogy üres a petezsák, jól értem és nem az orvos mondta ki? Én a helyedben nem kezdeném magam diagnosztizálni. Csak feleslegesen aggódsz, majd megmondják a következő ultrahangon. Te ezt nem tudod befolyásolni, bármi is lesz. Az viszont nem tesz jót a terhességnek ha stresszelsz. Nyugodj meg, és ne a te szavad, hanem az orvosé legyen a döntő.
2022. jún. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Azt írja a lelet: “in utero egy 20 mm petezsák mellette egy valamivel kisebb deformált petezsák aminek intaktsága kétséges.”

Ilyenkor oda szokták írni, ha látnak benne valamit, nem?


Tudom, nyugodjak meg, de baromi nehéz, mert az ember ez alatt a pár nap alatt már eltervezi a jövőjét, álmodozik…

2022. jún. 15. 12:29
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

20mm felett már embriónak kellene lenni benne. 15mm felett pedig tisztán kivehető szikhólyagnak.


Nekem 6+4en 18mm üres petezsák volt, már akkor mondta a doki, sokra nsm számít sajnos. 7+4en 28mm petezsák, de ugyan úgy üres. 9+4en műtöttek.

2022. jún. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
És lelkileg hogy bírtad az egészet? Én már most azon gondolkodom, hogy pszichológushoz megyek…
2022. jún. 15. 12:39
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Én nem fordultam magamba.

Inkabb menjen el, mint beteg legyen

2022. jún. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt ilyen sajnos. AZért pár nap múlva nézesd meg újra és kérdezz közben. Van-e szikhógyag, embrió, mennyi idős terhességnek felel meg.

Ha mégsem alakulna jól akkor a lelki támogatás nagyon jó, tegyél meg mindent amitől neked jobb lesz.

Sajnos sokszor van ilyen, ami persze nem vigasztalja azt akivel épp történik. Nekem volt olyan is, hogy már volt szívhang és 9. héten megállt. Az rosszabb volt lelkileg, de ott is el kell fogadni, hogy sajnos a biológia ilyen és néha ilyen durván de teszi a dolgát. Meg kell keresni az okát ha van és újra kell próbálni. Sikerülni fog!

2022. jún. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 6+3-nál csak üres petezsák volt, pár nap múlva megindult a vetélés. Az első néhány nap rossz volt, főleg, hogy ha megmarad, karácsonyi baba lett volna, de sajnos nem jött össze. Annyira azért nem zuhantam össze, inkább ez, mint mondjuk egy halva születés, vagy, hogy ugyanez 20 hetesen történjen meg, és még meg is kelljen szülnöm.


Ezen a ponton én már csak annak tudtam “örülni”, hogy nem kellet orvosi beavatkozás, magától lezajlott a vetélés. A következő hónapban, az első havit követően újra próbálkoztunk, azonnal összejött egy újabb terhesség, ami végig problémamentes volt.


Nem kell emiatt összeomlanod, de jó tanácsként annyit javaslok, hogy a 12. hétig ne nagyon álmodozz komolyabban. Addig sokkal valószínűbb a vetélés. Ez nem a te hibád, sajnos gyakran megesik. A pszichológus nem rossz ötlet, hátha megerősít kicsit lelkileg.

2022. jún. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha lenne benne valami, akkor sztem írták volna. Ha más nem, akkor embiró árnyék vagy ilyesmi, nem?

Sajnos nekem ilyen méret mellett üres is maradt, de ugye nekem akkor a leleten volt is, hogy üres petezsák.

Aztán vol ugye a missed ab.

Ez pár éve volt, akkor még 3 hónap pihit mondtak, úgy tudom, hogy a legtöbb helyen ez már nincs is. Lehet próbálkozni, de biztosan el fogják mondani, ha sajnos odajutsz.

Majd érzed, érzitek a pároddal, hogy kell-e idő, hogy feldolgozzátok.

Ne legyél előre ilyen negatív, csak rosszabb lesz, hogy ezt sulykolod magadban.

A következő várandósság problémamentes lesz :) :)


Rossz ilyet mondani, de a természet szelektál. Ezt én se értettem akkor, de azóta elfogadtam, sőt egy huncut kisfiú Édesanyja vagyok ❤️

2022. jún. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos én sem merlek biztatni, már látszódni kéne szikholyagnak legalább de igazából már embriónak.

Nekem 2020 októberében volt missed ab-om, 9 hetesen nem fejlődött tovább. Műtéti befejezés kellett ami egyáltalán nem volt fizikailag fájdalmas, de lelkileg nagyon nehéz.

Viszont azóta már van egy 14 hetes makk egészséges kislányom😍

Én azzal nyugtattam mindig magam hogy az első baba talán nem lett volna egészséges ezért hagyott itt minket.

Beszélgessetek sokat a pároddal és próbáljátok meg tartani egymásban a lelket, ha úgy alakul.

És természetesen ha ezt kevésnek érzed akkor nyugodtan kérj külső segítséget is.

A legjobbakat kívánom!

2022. jún. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt ilyen. Meg a dokim szerint a nők felének is kb.


En nem azt mondom, hogy nem voltam szomorú, de nem is fordultam magamba. Hiszen 1 az, ha akart volna, fejlődött volna. Nem történt meg oka volt. Inkább ez, minthogy késöbb derült volna ki hogy beteg, vagy épp ki sem derült volna és 40éves koraig pelenkázzam.

A másik, babát nem vesztettem. Mivel nem is volt. Egy üres petezsákról van szó. Ami nem egy magzat. Pont ez a lényeg.


Nekem ami nehéz volt, hogy a műtét kiirástól a műtetig 2 hét tellt el. Azalatt terhestünet minden volt. Hánytam, fáradt voltam, roeszul voltam, stb. És mindezt ok nélkül. Emellett a tudat, hogy bennem van valami, amibek igy nem kellene ott lennie. Nekem egyedül ez volt a nehéz. A műtettel megkönnyebbültem, elengedtem az egészet.


1 mensit vártunk, utana egyből terhes is lettem. Ma már 9 hónapos a lányunk.

2022. jún. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!