Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon erős diszfória-érzés a...

Nagyon erős diszfória-érzés a terhesség, szülés, szoptatás gondolata miatt. Nektek is ilyen (volt)? Le lehet küzdeni?

Figyelt kérdés

Le szeretném szögezni, hogy jelenleg nem vagyok terhes, és az elkövetkezendő 8-10 évben nem is tervezek gyermeket vállalni, (20 éves vagyok) de amióta hosszabb távú kapcsolatom van, és néha szóba kerül a jövőbeli gyermekvállalás, gyakran el szoktam rajta gondolkozni.

Jelenleg ha belegondolok, nagyon erős szorongás, diszfória fog el. Nem tudom elképzelni sem, hogy lennék képes ép elmével "kibírni" hogy végig kell néznem, ahogy nő a hasam, érzem, hogy mozog bennem a baba... Tudom, hogy ez sokaknak egy gyönyörű, eufórikus élmény, és nem zárom ki, hogy nekem is az lesz, de jelenleg taszít a gondolat. Úgy érezném, mintha nem is a saját testemben lennék, és nem irányítanám többé a saját "otthonom". A szülés is, egyszerűen ahogy elképzelem, egy horror-jelenetet tudok csak magam előtt látni. Tudom, hogy rengeteg hormon felszabadul olyankor, ami átsegít a fájdalmon, és hogy az egész nem fog számítani, amikor megszületik a gyerekem, de akkor is. Rémisztő. A szoptatással is hasonlóan vagyok. Tudom, hogy a világ legeslegtermészetesebb dolga, de ha elképzelem, hogy nekem ezt csinálnom "kell" majd, elképesztő diszkomfortérzetem lesz.

Szeretnék gyereket, de hajlok afelé, hogy mondjuk csak egyet, és esetleg tápszeres baba lenne, de félek, hogy emiatt már alapból esélytelen lenne, hogy "jó anya" legyek. Az is szerintem nehéz ügy tulajdonképpen ezekben a kérdésekben, hogy persze, a terhesség, a szülés és a szoptatás kizárólagos anya-feadatok, de mindkét félnek beleszólása van, hogy hány nyerek legyen, meg hogyan legyenek táplálva, pedig a munka oroszlánrésze ekkor még a nőkre esik. Később nyilván már kiegyenlítődik a dolog. Szóval félek attól is, hogy a páromnak is meg lesz ezekről a dolgokról a véleménye, és nem fogunk tudni megegyezni.

Kérlek, ne ítéljetek el a kérdésem miatt. Tisztában vagyok vele, hogy jelenleg nem állok készen a terhességre, úgyhogy erre nem kell senkinek felhívni a figyelmemet. Csak érdekel, hogy mások is voltak-e így vele, és nekik végül hogy alakultak a dolgok.

Köszönöm szépen!



2022. jún. 17. 21:46
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
37%
Én egész kamaszkoromban végig így voltam a terhességgel. Aztán olyan párom lett, akivel nagy valószínűséggel nem lehet biológiai úton gyerekünk, szóval a probléma ezen része megoldódni látszik, mert valószínűleg örökbefogadás lesz belőle. A többi meg szerintem kompromisszum kérdése.
2022. jún. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
73%

Én nem így voltam ezzel. Amíg nem akartam gyermeket, addig nem foglalkoztam vele ilyen szinten mint te. Nem taszított a terhesség gondolata, de a szüléstől rettegtem, mint ahogyan a szoptatástól is. Undorodni nem undorodtam, inkább csak féltem, hogy nem fog menni, meg fájni fog, stb. Olyan érzékeny volt a terhesség alatt a mellbimbóm, hogy ha véletlenül hozzáért a párom, jó hogy nem kevertem le neki egyet reflexből 🙏 A szülésnél engem valahogy nem akart átsegíteni a rengeteg hormon a fájdalmon 😂 Az EDA hatékonyabbnak bizonyult 🤷‍♀️

Az pedig, hogy hány gyermeket szülsz és hogyan akarod táplálni őket, az egyedül a te döntésed. Lehet előre tervezgetni, hogy jaj, én majd x gyereket akarok, de egy az, hogy idő közben is meggondolhatod magad, kettő: fogalmam sincs mi lett volna a második, mert mire leírtam volna elfelejtettem. Bocsi. Épp pici babával vagyok itthon, és néha cserben hagy a memóriám 😂

Lényeg a lényeg, senki nem szólhat bele, hogy hányszor szülsz, és hogy akarsz-e szoptatni. Én tápszeren nőttem fel, ahogy a tesóm is, de ezért egy percig sem nehezteltünk anyánkra. Nagyon sokáig én meg voltam róla győződve, hogy csak egy gyermekem lesz, mióta meg világra jött az első, alig várom, hogy szülhessem a következőt. Szerintem ne gondold még ezt ennyire túl. Engedj meg záró gondolatként egy egyszerű példát a saját életemből, ami talán ismerősen csenghet sokaknak, akiket anya szült. Tizenhárom éves korom előtt még a csókolózás gondolatától is a hányinger kerülgetett. Még hogy valakinek a nyála az én számban? 🤮🤢 Aztán teltek múltak az évek, és a többit már nem részletezném 😉

2022. jún. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
77%

Én pontosan ugyanilyen félelmekkel voltam/vagyok tele. Jelenleg 3. trimeszterben vagyok az első gyerekünkkel, úgyhogy a szoptatás és szülés kérdésében még nem tudok véleményt alkotni. A terhességről viszont már tudok annyit mondani, hogy a legelején nagyon rosszul voltam, de nem terhesnek hanem betegnek éreztem magam leginkább. Mint egy elhúzódó durva hányós vírus.

Addig nem is igazán tudtam foglalkozni a terhesség gondolatával, mert arra koncentráltam, hogy jobban legyek/pihenjek/ne hányjak stb.

Utána mikor elkezdődtek a mozgások, akkor már kezdett tudatosulni, de még a mai napig olyan hiszem ha látom a babát érzés. Ami számomra meglepő volt, hogy nem érzem állandóan terhesnek magam, van hogy el is felejtkezek róla. A második trimeszter egész jó, mert már nem vagy rosszul, visszanyered az erődet, de még nem nagy a hasad és nem akadályoz. Persze így a 3. trimeszterre már egyre nehezebb nem észre venni, hiszen nagyobbakat rúg, néha kellemetlen, néha idegesítő mikor aludnék de nagyon mocorog és úgy nem tudok, de nem ijesztő, pedig én is azt hittem. Lassan nő a hasad és van időd megszokni az új dolgokat, így nem olyan drasztikus mint elképzelve, hogy hirtelen egy nagy baba ott mozog a hasadban a semmiből. A mozgását is fokozatosan érzed egyre erősebben.

Amire nem számítottam, hogy csupa visszér lesz a lábam, szemölcsök, anyajegyek, májfoltok jönnek ki rajtam…

Szülésről és szoptatásról majd ha túl vagyok rajta.

2022. jún. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
87%
20 évesen szerintem oké gondolatok. De a helyedben nem foglalkoznék az egész szülés témával. Majd ha már itt lesz az ideje, teljesen másképpen fogod látni ezeket a dolgokat.
2022. jún. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
44%

Én pontosan így voltam ezzel. Akkor kellemetlenül éreztem magam ha már terhes nők mellett voltam.

Tudom, 14 éves lehettem, és hiába védekeztem az akkori párommal (el lehet ítélni, nem szenvedtem károsodást a korai szextől) állandóan féltem, hogy terhes vagyok, a rendszertelen menzeszem miatt. Sokszor nézegettem a hasamat, hogy mekkora.

Volt egy rémálmom, már nagyobb, 18 éves koromban, hogy szülök. Hálát adtam, amikor felébredtem. A szoptatást is gusztustalannak tartottam. Majd olyan 21-22 éves koromban átkattant ez az egész az agyamban, pedig nem is volt akkoriban párom, akivel tervezhettem volna. Kezdtem megkedvelni a gyerkőcöket és fantáziálni arról, hogy egyszer anya leszek. A szopiztatástól még itt is viszolyogtam, meg attól, hogy a puncimon szüljek, de már alakult. Aztán 24 évesen megismertem a páromat. Mellette éreztem azt, hogy igenis akarom, minden csúf és “undi” és fájdalmas dologgal együtt. Az első gyermekemet 27 évesen szültem, önakaratból, közös döntéssel. Pedig, én is kijelentettem, hogy 30-35 előtt el nem veszem magamtól a szabad életet. Imádtam ahogyan nő a pocim, imádtam ahogyan mozog, annál szívmelengetőbb érzés nincs. És amikor rád teszik azt a csupasz, kis vinnyogó “brekit”🐸🥰, akkor megáll körötted a világ. Amúgy brutál nehéz szülésem volt, 9 órát vajúdtam, összefüggően az oxinak hála, majd úgy elfáradtam, hogy vákummal született a kislányom, a pocakomat meg nyomták. Azt hittem szétreped az alsó felem, vagy hogy meghalok és ott kijelentettem, hogy soha többé nem szülök. Ahha, most várjuk a kisöcsit. 😊❤️😇 Megint megbabonáz a pocóm, imádom, hogy ez a kis emberke miatt vagyok kerek. Majd ráérek akkor utálni a bálna testemet, amikor kint van a csöppség. Előző terhességemnél is akkor kezdtem el viszolyogni magamtól, amikor csak a + kilók maradtak. De szerencsére könnyen leolvadtak, most is ebben bízok. Neked sem kell “anyatesttel” maradnod. Ha zavar, teszel érte. A striás poci ellen is vannak készítmények. Persze, az sem 100% védelem, de segít. Az első babámnál nem repedtem ki, mert olajoztam a bőrömet. Remélem, hogy most sem fogok.

A szopiztatás meg egyébként, amennyiben ügyes a babád és a későbbiekben sem harap, nagyon kellemes érzés. Az én kislányom harapott, mikor jöttek a fogacskái, na az nem jó. 😅😄

Mindent összegezve, szerintem a megfelelő érettség és a biztos társ kell ahhoz, hogy úgy érezd, ezeket bevállald. A 18 éves énem el sem hinné, hogy ezeket a sorokat én írom. :)


30/nő, 32hkm

2022. jún. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
51%
5-ös, ha nem írod le külön, hogy nő vagy, ki sem találtuk volna 😂 Aranyos ☺
2022. jún. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
34%
Én nem gondoltam ebbe bele soha. Ha ezt tettem volna tuti nem szülök soha. Aztán terhes lettem,hát tényleg nem leanyálom ahogy egy kis alien rugdalódzik a pocakodban,de nem is világvége. Sehogy sem volt jó a végén az alvás és alig vártam,hogy kijojjon. Én szoptatok,semmi durva nincs benne hogy szopizik,nem tudom egyesek ezen miért vannak kiakadva,talán érzékenyebb a mellbimbojuk. De tény az első mellgyulladasom kegyetlen volt. Viszont utána már meg se kottyan. 20 évesen azt se tudtam elképzelni,hogy párom legyen, végül 35 évesen szültem. Van még időd feldolgozni.
2022. jún. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
47%

Hupsz, bocsi 6-os. Régi GYIK-es szokás.

Emlékeztek, hogy régen mindenhova odaírtuk(már aki régi) a nemet és a kort?:D

Bocsi az off miatt.

2022. jún. 17. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
65%
Mai napig így vagyok, sőt, ahogy idősödöm egyre jobban taszít az egész gyerekvállalás téma. Számomra abszolút semmi vonzó nincs az egészben, kicsit sem vágyom semmire sem, ami ezzel jár. 32/N
2022. jún. 17. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Sokáig a rémálmaim között szerepelt (24-25 éves koromig). Aztán egyszercsak lett egy olyan párom és alakult úgy az életünk, hogy természetes volt, hogy jönnie kell és szeretném. Vágytunk rá, de nekem ígysem volt könnyű a terhesség és a szülés, pedig problémamentes volt végig. Érzelmileg és fizikailag is annyi változást hoz, ami bennem egy nagy katyvaszt eredményezett. Az eredménynek viszont nagyon örülök. Ez a kis lény, aki belőlünk lett, egy kis csoda.
2022. jún. 17. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!