Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamik! Ti is vagytok/voltat...

Kismamik! Ti is vagytok/voltatok már így?

Figyelt kérdés
30h vagyok és nehezen veszem a levegőt.Terhesség miatt lehet?Vagy csak azért,mert megvagyok fázva egy kicsit?
2010. szept. 20. 13:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Normális, csökken a hely, a tüdőd nem mindig tud annyira kitágulni.

Emellett persze meg is fázhattál...

Vigyázz magatokra, és jó pocakosodást!

2010. szept. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2010. szept. 20. 13:05
 3/7 anonim ***** válasza:

èn az elös timeszter óta lihegek. azt írják mindnehol hogy a tdö már az elsö trimeszterben készül az összehúzódásra, majd késöbb egyre kevesebb hely miatt van.


nálam ami bevállt, ha pl lépcsöznöm kellett és lihegtem, akkor egyböl mély nagy levegöre váltottam, 2-3 nagy levegö lassan kifujjal felváltottam a lihegést.


ezt a szülés felkészítön tanultuk, hogy a fájások között nagyon fonots hogy megfelelö oxigént vigyünk a szervezetbe, ezért mély levegöt vegyünk, ez energiát ad a babának, és csillaitja a fájdalom érzést.

2010. szept. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Sajnos normális :) Bár azért a mértékétől függ,de gondolom,ha tőlünk kérdezed és nem az orvosodnál vagy,akkor annyira nem lehet vészes. Nekem sokat segít,hogy járok kismama jógára. Hetente egyszer elmegyek, sok légzőgyakorlatot végzünk,ami majd a szülésnél is jól jön, otthon is tudok gyakorolni. Neten nem tudom,hogy vannak-e ilyen gyakorlatok,de rákereshetsz, vannak ilyen témájú könyvek is. Jót tehet esetleg még a sólámpa, eukaliptuszos fürdő.
2010. szept. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem,még nem vészes csak ha fekszem vagy többet megyek,hajolók.Köszi,mindenkinek a válaszát!
2010. szept. 20. 13:17
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha fekvésnél rosszabb, ahogy írod próbálj meg kipárnázva aludni!

Én majdnem ülve alszok hogy kapjak levegőt, és így bevált!

29 h

2010. szept. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Oké,megprobálom!Köszi!
2010. szept. 21. 10:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!