Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség

A kérdés

Kismamik! Ti is vagytok/voltatok már így?

30h vagyok és nehezen veszem a levegőt.Terhesség miatt lehet?Vagy csak azért,mert megvagyok fázva egy kicsit?

2010. szept. 20. 13:01  Privát üzenet  

A válaszok

Normális, csökken a hely, a tüdőd nem mindig tud annyira kitágulni.

Emellett persze meg is fázhattál...

Vigyázz magatokra, és jó pocakosodást!

A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/7Időpont 2010. szept. 20. 13:03 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm!

# 2/7Időpont 2010. szept. 20. 13:05 Privát üzenet

èn az elös timeszter óta lihegek. azt írják mindnehol hogy a tdö már az elsö trimeszterben készül az összehúzódásra, majd késöbb egyre kevesebb hely miatt van.

nálam ami bevállt, ha pl lépcsöznöm kellett és lihegtem, akkor egyböl mély nagy levegöre váltottam, 2-3 nagy levegö lassan kifujjal felváltottam a lihegést.

ezt a szülés felkészítön tanultuk, hogy a fájások között nagyon fonots hogy megfelelö oxigént vigyünk a szervezetbe, ezért mély levegöt vegyünk, ez energiát ad a babának, és csillaitja a fájdalom érzést.

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/7Időpont 2010. szept. 20. 13:06 Privát üzenet
Sajnos normális :) Bár azért a mértékétől függ,de gondolom,ha tőlünk kérdezed és nem az orvosodnál vagy,akkor annyira nem lehet vészes. Nekem sokat segít,hogy járok kismama jógára. Hetente egyszer elmegyek, sok légzőgyakorlatot végzünk,ami majd a szülésnél is jól jön, otthon is tudok gyakorolni. Neten nem tudom,hogy vannak-e ilyen gyakorlatok,de rákereshetsz, vannak ilyen témájú könyvek is. Jót tehet esetleg még a sólámpa, eukaliptuszos fürdő.

A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/7Időpont 2010. szept. 20. 13:06 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nem,még nem vészes csak ha fekszem vagy többet megyek,hajolók.Köszi,mindenkinek a válaszát!

# 5/7Időpont 2010. szept. 20. 13:17 Privát üzenet

Szia!

Ha fekvésnél rosszabb, ahogy írod próbálj meg kipárnázva aludni!

Én majdnem ülve alszok hogy kapjak levegőt, és így bevált!

29 h

A válaszíró 87%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/7Időpont 2010. szept. 20. 19:58 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Oké,megprobálom!Köszi!

# 7/7Időpont 2010. szept. 21. 10:25 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
7 hetes kismamik hogy vagytok? Voltatok már orvosnál? Látszik már a pocitok?
9 hetes kismamik hogy vagytok? Voltatok orvosnál már?
7 hetes kismamik hogy vagytok? Voltatok dokinal? Mikor szultok?
12 hetes kismamik hogy vagytok? Voltatok már ultrahangon?
27-28 hetes kismamik hogy vagytok? Panaszok vannak? Hogy viselitek a nyarat? Voltatok már 4D-n? Mekkora a babátok? Mennyit mozog egy nap? Mikor mozog többet, ha nagyon meleg van,...
Várandós Kismamik: Voltatok már úgy a névválasztás során, hogy egy bizonyos névtől nem tudtatok "szabadulni"?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Terhesség rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!